
drizzt02
Użytkownicy-
Liczba zawartości
18 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez drizzt02
-
Witam, czy są a jakieś wytyczne co do długości rur między reku a czerpnią i reku a wyrzutnią?
- 2 962 odpowiedzi
-
a wyjmowałeś wymiennik? Może mimo wszystko ciągle jest w nim woda
- 2 962 odpowiedzi
-
Jak szybko odpowiada serwis Thessli? Na nr +48 730 048 820 nie mogę się dodzwonić a na maila od 3 dni nie odpowiadają?
- 2 962 odpowiedzi
-
Mam w planach narazie ale nie jestem przekonany co do tego zakupu.
- 2 962 odpowiedzi
-
Na steroniku pokazuje 9 ale koło reku jest 5. Myślę że o zamarznieciu nie ma mowy. A ciekawi mnie czy kombinujecie coś z ustawieniami w sensie czy np napięcie zmieniacie żeby mniej zasysał zimnego a więcej wyrzucał ciepłego powietrza?
- 2 962 odpowiedzi
-
w takie mrozy jedziecie na normalnych ustawieniach rekuperatora? Czu takie mrozy mogą uszkodzić rekuperatory stojące w nie izolowanych pomieszczeniach?
- 2 962 odpowiedzi
-
ale stoi nieocieplony? jeśli tak to może kwestia długości kanałów do czerpni i wyrzutni? U mnie są dość krótkie ok. 2-2.5m każdy.
- 2 962 odpowiedzi
-
czyli żadna wada, tylko fizyka. No już dawno powinienem zrobić to docieplenie bo szkoda ciepła i rekuperatora.
- 2 962 odpowiedzi
-
Bardzo jestem ciekaw co u Ciebie jest przyczyną bo ostatnio zauważyłem ze u mnie podobnie. Mała ilość wycieka od strony filtra wywiewnego. W komorze filtra na ściankach są kropelki wody. Czy przyczyną może być niedocieplony rekuperator stojący obecnie w temp. +10 stopni (w nocy pewnie mniej)?
- 2 962 odpowiedzi
-
czy konstrukcja metalowa systemowej ramki CleanPad Frame różni się jakoś do oryginalnych filtrów? bo jedyna różnica jaką widzę to ten krzyżyk w ramce który ma być oparciem dla tkaniny filtracyjnej. Czy ta ramka ma jakieś dodatkowe elementy do zaczepienia tkaniny?
- 2 962 odpowiedzi
-
Czołem Panowie, chciałem sobie docieplić puchę rekuperatora. i skrzynki rozdzielcze bo już czas najwyższy. Skrzynki obkleję ordynarnie styropianem. Reku chyba też polecę styropianem ale bez klejenia. Czy macie jakieś doświadczenia i pomysłu z tym związane?
- 2 962 odpowiedzi
-
użyłem elastycznych rur fi200 z izolacją takich między czerpnią a reku jest ok. 1.7m podobnie między wyrzutnią a reku; między reku a skrzynką rozdzielczą nawiewna jest ok 4m a między reku a skrzynką wywiewną ok 6m (ten kanał jest mocno wygięty przy reku o prawie 360st); rury peflex nawiew od 6 do 14m; wywiewy zdecydowanie krótsze 4-6m. Hałas nie jest głośny. Po prostu przy 40% słychać delikatny szum z anemostatów. Jeśli wg Was da się to jeszcze jakoś poprawić to chętnie się pobawię. I pytanie z innej beczki. Znajomy wykańcza dom w którym też jest wentylacja (na sztywnych kanałach ze stopniowo zmniejszająca się średnicą.). Na sterowniku jest tam 3 stopniowa regulacja intensywności wentylacji. Na najwyższym 3 biegu ponoć pod anemostatem czuć wyraźny powiew a przy wywiewie z odległości ok 50cm wciąga małą foliówkę do anemostatu. U mnie przy intensywności 120% na pewno nie ma takich efektów. Czy u mnie jest coś nie tak czy tamta jest przewymiarowana?
- 2 962 odpowiedzi
-
Czołem szanowni Forumowicze. Swojego Airpacka 300 kupiłem grubo ponad rok temu jednak uruchomiłem go dopiero jakieś tydzień temu w jeszcze nie zamieszkałym poddaszu i tak sobie testuje. Powyżej poddasza jest jeszcze strych gdzie stoi urządzenie i rozprowadzone są kanału elastyczne typu flex oraz kanały elastyczne fi 200. Ktoś tu pisał ze dobrze wykonana instalacja jest niesłyszalna . U mnie niestety tak nie jest. Przy 40% leciutko coś tam słychać ale przy 60 jest to dość wyraźnie słyszalny szum. Przyznam szczerze że instalacja rozłożona własnymi siłami, jeszcze w żaden sposób nie regulowana, pewnie zaraz się okaże że błędy wykonawcze też się zdarzyły Co można zrobić żeby zmniejszyć hałas? gdzieś chyba czytałem ze między czerpnią a reku i między wyrzutnią a reku powinny być raczej dłuższe kanały, u mnie mają ok 1.5m? Czy żródłem hałasu może być 1.5m kawałek sztywnej rury (bo tyle zabrakło) wsadzonej zamiast peflexa?
- 2 962 odpowiedzi
-
Dziękuję Panie Andrzeju za wyczerpującą odpowiedź. Mam temat do przemyśleń. Pozdrawiam.
-
Dziękuję za szybką odp. Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy. Pytałem czy papa zamiast foli na deskowaniu sprawdziła by się jako paroizolacja, a pod gont planowałem papę systemową. . Rozumiem, że kontrłaty o wys. 2,5 cm nie zapewniają dostatecznej wentylacji. Dlaczego Pan uważa, że to rozwiązanie jest złe? dlaczego przy izolacji nakrokwiowej nie daje się ocieplenia między krokwiami?
-
Witam, przymierzam się do rozbudowy domu jednorodzinnego. Poddasze nieużytkowe stanie się użytkowym. Jako przekrycie dachu na domowym forum wybraliśmy gonty, ze względu na izolacyjności akustyczną i mniejsze nagrzewanie się w stosunku do blachy, no i również ze wzgledu na wygląd. Ze względu na to że posiadamy już suche deski, które pod gonta się nie nadadzą, a chciałem je wykorzystać wymśliłem takie rozwiązanie przekrycia dachu (od dołu): - krokwie - deskowanie - folia paroizolacyjna - styropian 10cm (min. EPS 100) - kontrłaty 2,5x6cm - OSB 18mm - gonty na papie podkłądowej Pozostałą gr. ocieplenia dam w skosy (styropian) i na sufitach lekkich (wełna min.). Powyżej będzie jeszcze mały strych. czy zamiast foli paroizolacyjnej można dać papę (która posłużyła by wtedy jako wstępne krycie)? Proszę szanownych forumowiczów o zaopiniowania takiego rozwiązania,porady, sugestie itp. Ps. Zdaję sobie sprawę że do najtańszych nie należy.