Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

_John

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    2 254
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    6

Ostatnia wygrana _John w dniu 31 Grudnia 2022

Użytkownicy przyznają _John punkty reputacji!

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Jan

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Krk

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

_John's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

207

Reputacja

  1. A czy takie urządzenie ma CE?
  2. Na etapie inwestycyjnym taniej wyjdzie multisplit bo taka jest polityka sprzedażowa producentów, tak też szkoleni są instalatorzy. Nikt natomiast nie informuje cię o tym, co będzie jak się te jednostki zaczną psuć. Multi split to produkt skrojony pod to by za jakiś czas sprzedać ci kolejny, gdyż naprawy poszczególnych elementów są nieopłacalne lub niemożliwe. System wodny jest takim "open source" można w nim stosować zamienniki. I nie przeszkadza mu, że po x latach wymienisz w nim jeden klimakonwektor na dowolny dostępny na rynku. Problem to naleźć instalatora, który potrafi takie klocki poskładać. Dzisiaj instalatorzy wolą sprzedawać kolejne systemy, niż trochę pomyśleć i skomponować coś co działa mądrze w obrębie jednego układu.
  3. A jesteś pewien, że jak PC uruchamia kocioł gazowy to zatrzymuje obiegówkę hydroboksu? Wg mnie nie Obiegówka cały czas kręci i PC kontroluje temperaturę na wyjściu. Możesz też dołożyć do PC czujnik temperatury góry bufora (Tb2) na twoim schemacie nr 12. Wtedy dla PC to właśnie odczyt z bufora jest referencyjny. Czujnik to NTC47K, jesli potrafisz sobie zrobić taki samodzielnie.
  4. Na OLX poszukaj czegoś uzywanego. Byle miało 2 sprawne wentylatory i wymiennik. Tymczasoswo może być malutki wentylator na wyciągu - nawiew trzeba zaślepić (bo będzie kapać z kanałów woda) i rozszczelnić okna.
  5. Narobisz sobie kłopotów takim kombinowaniem. Rekuperator zaplanuj w garażu / kotłown Od rekuperatora pionowo w górę w tą przestrzeń między ścianami nośnymi parteru i poddasza Tam dajesz 2 rozdzielacze i pierścieniowo dookoła domu podejdziesz do wszystkich pomieszczeń parteru Poddasze to najmniejszy problem. Zaplanował bym wszystko na plastikowych rurach, bo te jak są ładnie rozłożone łatwo jest zaizolować. Rury będą długie, więc trzeba je stosownie do długości powielić by zachować opory na optymalnym poziomie Takich kombinacji, redukcja, wspólnych pionów unikał bym jak ognia, bo później będziesz "szukał" powietrza Takie rozwiązanie często się stosuje w już zamieszkanych parterówkach Na przykład tutaj:
  6. O3 Ozon lub jakieś chińskie wynalazki. Niestety w tym przedziale cenowym musisz już zaakceptować, ubogą automatykę, brak by-passu itp. Izzi, czy ventaxia to najtańsze urządzenia, które mają niezbędne minimum od wiarygodnego dostawcy.
  7. Nie. Oba typy wymienników mają swoje plusy i minusy. Wybierając rekuperator lepiej skupić się na cenie, jakości komponentów dostępności cześci, producencie czy instalatorze.
  8. Ten rekuperator w żadnym stopniu nie współpracuje z pompą ciepła, ma własny sterownik. Jego plusem jest to, że pasuje wymiarami do jednostki Panasonica, więc jest to plus dla kogoś kto nie ma miejsca na rekuperator. Będzie dobry - ale to jest mała jednostka - raczej do niewielkiego domu i rodziny 2+2 Te rekuperatory dla Panasonic produkuje Systemair, więc produkt jest solidny i ma dobre wsparcie serwisowe. Podobny rekuperator kupisz taniej w Venti (komfovent), ale będzie głośniejszy więc trzeba dołozyć duże tłumiki - trzeba mieć na to miejsce. Trzeba pamiętać to to chwilowa maksymalna sprawność jaką osiąga wymiennik. Żadna przeciwprądówka nawet się nie zbliży do deklarowanej sprawności , kiedy zacznie zimą zamarzać.
  9. Również polecam. Miałem wcześniej tańszy zestaw higrostatu elektronicznego gniazdkowego z zwykłym wentylatorem, który po 2 latach uległ zatarciu. Kupiłem Silent DUAL 100 i działa 24h/d od dobrych 5 lat. Bardzo ciche wentylatory.
  10. Oni niezbyt pojmują jaki związek ma temperatura z przepływem. Dlatego przy pomocy odpowiedniego schematu podłączenia bohatersko rozwiązali problem, który samodzielnie stworzyli. Dziwne, że na rynku nie ma jeszcze buforów z 3 króćcami, skoro to tak dobrze to wpływa na COP
  11. Ma znaczenie - dla komfortu. Przykładowo w łazience jak ta poniżej wywiewnik umieścić należy po stronie lewej nad wc lub umywalką [ATTACH=CONFIG]465854[/ATTACH] Do łazienki poprzez podcięcie wpada zimniejsze powietrze - można sobie świeczki na podłodze porozkładać i zaobserowować w rzeczywistości czym jest efekt Coandy Umieszczenie w takiej łazience wywiewnika nad prysznicem pogorszy komfort użytkowania prysznica i wanny.
  12. Daleko mi do takich despotów jak Ty. W łazience z mechaniczną wentylacją powstaje niekomfortowy ciąg chłodnego powietrza na lini drzwi (podcięcie) - wywiewnik Wychodząc spod ciepłego prysznica, lub ciepłej kąpieli nieprzyjemnie ciągnie po nogach. Wyobrażasz sobie kąpiel w kabinie typu walk-in kiedy nad głową masz wywiewnik? Wywiewnik w łazience nalepiej sprawdza się zaraz przy drzwiach wejściowych lub nad WC.
  13. Partacze robią na elastycznych z wełną. Jak chcesz mieć to zrobione dobrze to: Puszki rozprężne - ze względu na łatwość podłączenia i pewna szczelność dodatkowo tłumią hałas jęsli są izolowane od wewnątrz Elastyczne kanały - Flexiva, produkuje kanały elastyczne z izolacją kaczukową - Artist Rubber Kanał ten ma dość cienką izolację więc warto doizolować go dodatkowym kanałem elastycznym z wełną lub umieścić w warstwie izolacji Sztywne spiro izolowane kauczukiem robi się jak już jest izolacja i trzeba wszystko rozprowadzić powyżej.
  14. Dom bez kominów, kóry ma kotłownię? Planujesz kociał z otwartą komorą spalania? Tak naprawdę problemu narobiło ci biuro projektowe. W domu z wentylacją mechaniczną i kotłami typu "C" nie robi się "kotłowni" tylko "pomieszczenia techniczne" Wtedy wszystko mógłbyś sobie podłączyć do wentylacji mecznicznej domu. Garaż, ze względu na to że nie zawsze jest czysty (pachnący) najlepiej wentylować - wyporowo
  15. Bo będzie nieprzyjemnie ciągnęło po nogach. Otwarty prysznic będzie praktycznie niezdatny do uzycia. A z zamkniętej kabiny wyjdziesz dopiero w momencie gdy się wytrzesz do sucha.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...