Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

noaq

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

noaq's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. 1.Panowie mój problem polega na tym że pompa z rozdzielacza podłogowego nie dość że pobiera wodę z bufora to jeszcze zaciąga wodę z zasilania rozdzielacza grzejnikowego. Założenia były takie że pompa która znajduję się na zasilaniu zaraz za buforem miała pchać wodę do grzejników i do podłogówki ale widzę że nie spełnia swojej funkcji, wiem że błędem było podłaczenie tych czterech rozdzielaczy na jednej róże zasilającej stąd moje pytanie czy można to jakoś mało inwazyjnie przerobić czy muszę ciągnąć do kotłowni osobną rurę zasilania z rozdzielacza grzejnikowego. 2. Podłogówki jest w sumie około 200 m2, jakieś 1400 mb rury, i z pieca podaje temperaturę około 30 st na bufor i dalej na rozdzielacze. Robiłem już różne testy, dawałem wyższą temperaturę na bufor około 40 st, ale zużycie gazu było dużo wyższe, a tak grzeję z minimalną mocą jakieś 13 godzin na dobę, w domu mam jakieś 23 stopnie, jedynie co mnie denerwuje to że mam grzejniki w łazienkach które są zimne, planuję założyć sprzędło by nie grzać tych dodatkowych 100 l wody w buforze i wtedy może mógłbym podnieść temp na piecu bez drastycznego wzrostu zużycia gazu, dodam jeszcze że podniesienie temp powyżej 28 st w buforze, paląc kominkiem jest niemożliwe,gdyż rozbiór energii przez ogrzewanie jest większy niż moc kominka stąd chęć zlikwidowania go. 3. Dodałem rysunek sprzęgła jakie chciałbym kupić, doradźcie czy zda egzamin.
  2. Tez mi sie tak wydaje ze to wina tych zaworkow choc sprzedawca sie upieral ze wiele juz takich rozdzielaczy z tym zaworem sprzedali i nie mieli reklamacji wiec kupilem, bypasy mam pozakrecane na maksa, jeszcze jedna sparawa mnie martwi czy piec gazowy moze byc wpiety w taka instalacje bezsposrednio ??
  3. jest 1500 mb rury bo niektore pentle sa krotsze, jesli chodzi o rozdzielacze, to nawet jak pompa kotlowa badz pompa za buforem nie dziala to tez spada przeplyw jesli dzialaja oba rodzielacze co dziwne moj szwagier ma uklad podobny do mojego, te same przekroje rur lecz zawory trojdrozne na rozdzielaczach vta 572, i u niego dziala to normalnie bez spadkow,
  4. Witam , mam taki problem, posiadam dwa rodzielacze podlogowe kazdy po 10 petli w sumie jakiejs 180 mkw, petle po 90 mb, posiadajace pompe mieszajaca i na zasilaniu zawor trojdrozny esbe vta 322, problem polega na tym ze ma maksymalnm biegu pompy przeplywy siegaja maksymalnie 1,5 l na minute, codziwne jesli wylacze jedna pompe na drugim rozdielaczu wzrastaja przeplywy o polowe, niezaleznie od tego czy dziala rozdzielacz na parterze czy na pietrze systuacja jest ta sama, w i instalacje mam wpiety bufor ciepla 500 l i kociol gazowy kondensacyjny termet ecocondens crystal 2 20 kw, docelowo beda jeszcze 3 grzejniki 2 w lazienkach jedne w pralni, poki co nie zamontowane, jesli to bedzie konieczne naszkicuje schemat instalacji , prosze o rade co moze byc przyczyna tak niskich przeplywow ?? dodaje jeszcze uproszczony schemat instalacji, dodam ze kominkiem steruje sterownik plum 260 dedykowany do bufora, kociol gazowy nie podpiety jeszcze do sterownika, nie wiem czym wysterowac te dwie pomki w rozdzielaczach docelowo myslalem o salusie, wszystkie kable wyciagniete, tymczasowa wpiete na krotko, czy wsytarczy tymczasowo zwykly sterownik pompy co z czujnikiem za 60 zl? kociolek planuje podlaczyc do sterownika plum 260 poprzez przekaznik, wszystko zrealizowane jest tak ze kociolkiem grzeje tylko instalacje co pomijajc bufor, jesli rozpale w kominku to po osignieciu zadanej temperatury sterownik ma wylaczyc kociolek i zalaczyc pompe za buforem ktora zamknie zawor zwrotny na zaslaniu z kociolka, mysle jeszcze czy tego zaworu 3d przlaczajacego na zasilaniu z bufora na obieg co i cw nie zdemontowac i zrobic trojnik na wyjsciu wody z kominka na bufor i wezownice cwu schemat do oceny, zbyt niskie przeplywy w instalacji schemat do oceny, zbyt niskie przeplywy w instalacji
  5. Witam, prosze o ocene projektu wentylacji mechanicznej, w calosci wykonanej na rurach pe-flex, parter na rurach fi 50 zew, gora na furach fi 75 zew, podejscia pod skrzynki rozdzielaczowe na ruruach spiro fi 160, po dwie skrzynki na parter i poddasze, montowane jedne nad drugimi, polaczone takze rura spiro fi 160, czy takie rozwiazanie jest prawidlowe?, z wyliczen wynika ze nawiew ma miec 310 m3 wywiew 290 m3, czy ilosc rur dobrana jest prawidlowo, podaje link do projektu: http://chomikuj.pl/BobEdi/Projekt+wentylacji+(1),3921379802.pdf za wszelkie uwagi z gory dziekuje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...