
Wojtek1978
Użytkownicy-
Liczba zawartości
54 -
Rejestracja
Informacje osobiste
-
Płeć
Mężczyzna
-
Mój klub zainteresowań
Budowa - wymiana doświadczeń
Dane osobowe
-
Województwo
dolnośląskie
Profil płatny
-
Kategoria
usługi
Wojtek1978's Achievements
SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)
10
Reputacja
-
U nas w grudniu "poszło" 228m3 na podłogówkę i CWU. Temperatura zadana 23 w dzień, 22 w nocy, CWU 43. W salonie często wskakuje na 24st. Modyfikowałem krzywą ale generalnie żona zadowolona to nie kombinuję więcej W kilku pomieszczeniach mamy sterowniki i nieco niższe nastawy, w garażu 14st. Reku z GWC, ściany z Ytonga i 20cm styropianu zwykłego białego 0,04, pod podłogą parteru 20cm styro, na poddaszu wełna 30cm, okna 3-szybowe. Na razie wszystkie opłaty wychodzą mi mniej więcej jak za mieszkanie 68m2 w bloku.
-
mierzwa, My nie szaleliśmy i daliśmy Arsanit "Fasada n" 20cm grubości, lambda 0,4. Wg doradców ze składu i kalkulatorów przegród 15cm grafitu a 20cm zwykłego styropianu daje zbliżone parametry. I tak musieliśmy schować rolety więc nie było opcji na 15cm gr. Całość około 217m2 netto (zliczone z projektu). Majster trochę narzeka, że krzywy ten styropian. Trzeba przeszlifować, podejrzewam jak kazdy inny. Dyskusji na ten temat w internecie bez liku. Pzdr.
-
Mierzwa, w korytarzu na wysokości drzwi do garderoby i pokoju. Wstawiliśmy wymiany w jętkach. Kilka stron wcześniej zamieszczałem zdjęcie ale na tych też powinno być widać. Dzięki i również Wesołych Świąt!
-
Cześć, Wystarczy otynkować od wewnątrz tą ścianę, do której będzie montowana brama i już, bez czekania na tynki w całym domu. Od razu okazja do przetestowania umiejętności tynkarza. Musi być równo, żeby uszczelki bramy dobrze przylegały do prowadnic w węgarkach i przy nadprożu. Pozdrawiam, Wojtek
-
Witam Budujących, Podzielę się pewną refleksją, może komuś się spodoba i skorzysta. Forum trochę przygasło, to chociaż tyle nowości wniosę Pomieszczenie nad garażem, które w projekcie jest nazwane strychem, może stać się najbardziej klimatycznym pomieszczeniem w domu, jeśli np. odsłoni się jętki, jak mam na zdjęciu. Oczywiście najlepiej postrugać drewno przed montażem więźby, my się bawiliśmy w szlifowanie już po fakcie (tak samo ze słupem w korytarzyku i mieczami w sypialniach). Ja tam mam jeszcze "bajer" w postaci rury od rekuperacji, ale to nam akurat nie przeszkadza, wręcz przeciwnie. Już widzę tam drugą choinkę sięgającą czubkiem ponad jętki Wszystkim życzę Wesołych, Rodzinnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku, no i... wprowadzajmy się szybko!!!
-
U mnie jest 20cm styro. Zostało to przewidziane na etapie wznoszenia murów. Teraz mógłbyś tylko coś poprawić parametrami styropianu.
-
Nie wiem czy bez "wycinania" da się tam wstawić jakieś sensowne schody. Ja aż tak bym się nie bał. Wymiany przecież wstawia się w krokwie jako standard przy omijaniu kominów. Dlaczego nie wstawić ich w jętki. Oczywiście dekarz się tym zajmował, na własną rękę też bym się bał to ruszać
-
airblade, na wysokości wejścia do garderoby i pokoju z małym balkonem (równolegle do ściany z garderobą). Wstawiliśmy wymiany jak na zdjęciu. Wymiary chyba ok. 140x70cm, musiałbym zmierzyć bo nie pamiętam. W katalogach schodów znajdziesz jakie są potrzebne.
-
Witam Budujących, Kuba - Porotherm czy beton komórkowy, chyba nie da się jednoznacznie wskazać. Dyskusji w necie na ten temat od groma. Izolacyjność można porównać. Podobno w ceramice trudniej wiercić i wieszać szafki bo się łatwo kruszą przez strukturę pustaka, trzeba stosować specjalne kotwy, ale za to łatwiej w nich bruzdować. W komórkowym wierci się jak w cieście, ale też potrafi strzelać. Ja wybrałem beton komórkowy. Ceramika trochę tańsza. Odnośnie odwodnienia liniowego w garażu, czy masz jakieś konkretnie odpływy, które chcesz zastosować? Mój hydraulik zasugerował, żeby zrobić odpływ przed garażem i podłączyć go do deszczówki. Wg niego, do wnętrza musiałyby to być odpływy jak do pryszniców, i w dodatku łączone z kilku, bo dłuższe niż ok. 1m nie są dostępne. Ale tak naprawdę nie zgłebiałem tematu. Styropian na parterze - ja daję 18cm (na to składa się warstwa 50mm poutykana między peszlami, hydrauliką, odkurzaczem centralnym, 10cm druga warstwa, 3cm mata do podłogówki). W garażu styro ułożony ze spadkiem więc grubość schodzi do 15cm (też będzie podłogówka). Przy samej bramie na ok. 30cm będzie sam beton, bez styro. Styropian twardy dach-podłoga, chyba nie ma potrzeby pogrubiać chudziaka (?). Arek - za tynki płaciłem 26zł/m2 z materiałem (gipsowe). W cenie było też osadzenie parapetów. Mi wyszło ok. 650m2 ale nie tynkowałem jeszcze ścian między kuchnią, wiatrołapem i spiżarnią, gdzie będę miał drzwi przesuwne. Także ścianek kolankowych, będą w regipsie. I bez sufitu w garażu i kotłowni. Pozdrawiam.
-
My też zostawiliśmy 1/4. We wnęce będzie komoda na klucze i inne ... żeby nie leżały na widoku w wiatrołapie
-
Jeszcze mam poradę z własnego doświadczenia, dla tych, którzy będą robić rekuperację. Garaż musi mieć wentylację grawitacyjną. Warto dołożyć jeden kanał do komina w kotłowni i sprawa załatwiona. Ja tego nie zrobiłem no i trzeba było ciągnąć rurę spiro do dachu i zakańczać tym nieszczęsnym kominkiem dachowym. Kominek powinien mieć fi 160mm a nie 110mm jak wszystkie kominki odpowietrzające (nagminnie montowane jako wentylacyjne). Na szczęście istnieje firma, która robi kominki fi150mm, na zamówienie do każdego rodzaju dachówki. Pozdrawiam.