Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

massi

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    117
  • Rejestracja

O massi

  • Urodziny 08.06.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lubliniec
  • Kod pocztowy
    42-700
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

massi's Achievements

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)

FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)

10

Reputacja

  1. Cześć wszystkim, W tym roku rozpocząłem budowę domu. Większość prac wykonuje systemem gospodarczym. W maju rozpocząłem, fundament skończyłem w czerwcu. Ściany rozpocząłem w lipcu a skończyłem we wrześniu. Strop dałem firmie do wykonania w chwili obecnej schnie już 3 tydzień. Kolejne prace rozpoczynam na wiosnę. Mam więcej czasu i zacząłem przeglądać internet na temat dotacji do budowy domów. Kiedyś nfośigw dopłacał 30000 lub 50000 tys na budowę domów energooszczędnych. Ale z tego co wiem, program się skończył. Teraz jest "czyste powietrze" ale doczytałem, że dotacje dla budynków nowobudowanych skończą się z końcem roku 2019. Co uważam jest lekko nie sprawiedliwe. Czy są jeszcze jakieś programy ?
  2. Zapomniałem dodać wymiary L ki to wysokość na 19cm a szerokość jednej to 9cm
  3. Hej, szybkie pytanie, w projekcie mam nad drzwiami, oknem, oraz drzwiami wejściowymi nadporoża Lki 150 oraz nad oknem tarasowym L-240. Nad drzwiami układane na całą szerokość cegieł 25cm a nad oknem, zsunięte razem na 20cm aby mogła wejść roleta zabudowana. Moje pytanie jako Laika czy w środek pomiędzy Lkami musze wrzucić zbrojenie czy poprostu zalać środek betonem ?
  4. Ale to nie jest za maly przekrój aby był wylot spalin i do zasysania powietrza do kotła ?
  5. Hej. Jestem laikiem i mam dylemat na temat kominów. Chce zrobić dobrze niż potem poprawiać. Mam takie kominy : https://zapodaj.net/e3926c9d8d6e8.jpg.html Do jednego ma być podłączony kocioł na paliwo stałe kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania. A do drugiego kominek. Na zdjęciu mam komin nr 1 i nr 2. W nr 2 to kanały wentylacyjne z jednym przeznaczonym na dymowy. Który podłączyć pod gaz a który pod kominek ? Cały czas myślałem że nr 1 pod gaz a nr 2 pod kominek. Ale w projekcie mam odwrotnie. Co sądzicie ?
  6. Ale z drzwiami jest troche inaczej pisze np 90/220 a otwór w ścianie ma 98. Jeszcze chce się dopytać, muruję ściany na porothermie Profi. Mam wylaną posadzkę i teraz poziom zero będzie jakieś 25cm wyżej od posadzki. (styropian , wylewka, wykończenie). Tu od razu dopytam, czy 15 cm na posadzkę czy to nie za mało? Okno mam na hs=90cm, 1 warstwa i jest poziom zero, plus 4 warstwy to wychodzi 100cm jedna mniej wychodzi 75cm. To jak lepiej zrobić przeciąć ten pustak 10cm czy wymurować z zwykłych cegieł ? aby otrzymać te 90 cm?
  7. Ale tez bez sensu dla mnie jest ciągnięcie teraz kabla ze skrzynki do miejsca poboru jak mam dopiero wybudowane fundamenty. A buduję systemem gospodarczym więc budowę mogę skończyc za rok, dwa, pięć, 10. Nie jestem w stanie podac im konkretnej daty kiedy przekopie kabel z rozdzielni do domu. Narazie mam agregat, chciałem na nim ciągnąć budowe. W miedzy czasie postawiliby skrzynke za którą i tak ja płacę więc tauron nic nie traci. I po budowoe podciągnąłbym kabel. Ale oczywiście jest problem.
  8. Miesiąc temu wysłałem o warunki przyłączenia. Dostałem list z Tauronu z warunkami i kompletem dokumentów do podpisania. Zaznaczam, ze zależy mi tylko na tym aby postawili skrzynkę w granicy i nic więcej. Obok mnie też są puste działki ze skrzynką w granicy. Dodam ze nic na nich nie ma, zwykłe pole. W warunkach mam napisane ze do kwietnia przyszłego roku mam podprowadzić kabel do skrzynki i do miejsca poboru. Ja chciałem tylko skrzynke a kabel i licznik podciagne jak sie wybuduje. W tauronie gadaja zebym wyslal pismo z prosba o przesunięcie tego terminu. Ale nie da się całkuem go anulować. To pytanie. Jakim cudem sa skrzynki na pustych dzialkach i nikt nie musial zadnego kabla ciagnac ?
  9. Cześć, Skończyłem fundament i niedlugo lece ze ścianami. Wybór padł na wienerberger profi 25. Cena za szt to 7.40. Ścianki działowe zrobię z p+w. Zastanawiam się nad innymi producentami porothermów. Kto jeszcze robi pustaki szlifowane na klej ? I jak wypadają cenowo w stosunku do wienerbergera ? Oraz czy warto zastanowić sie nad innymi pod względem jakościowym ? Chciałem jeszcze zapytac o otwory okienne. Jeśli w projekcie mam 200/230 i hp=0 to znaczy ze otwor zaczyna sie w punkcie zero ma mieć szerokość 200 i wysokość od pkt zero do nadproża 230? Jeśli jest okno 200/160 i hp= 90 to znaczy ze otwór ma zaczynać sie 90cm nad pkt zero i mieć szerokość 200cm i wysokość liczona od tych 90cm 160cm. Ktoś mi mówił żeby te otwory zrobić 3 cm szersze i wyższe. Jak to wygląda ? Czy to prawda ?
  10. Hej, mam zasypany fundament, kończę kanalizację. Od tygodnia myślę nad dobrym rozwiązaniem wylewania posadzki na gruncie. Mam w projekcie 10cm. Poziom złapie z bloczków bo posadzkę wylewam równo z nimi. Problemem dla mnie jest wylanie tego mniej więcej równo. Z jednej strony mam bloczki a z drugiej czego mam sie trzymać? Musiałbym zrobić jakąś prowadnice, wypoziomować ją i łatą sciągać nadmiar betonu. Ale z czego ją zrobić? Macie jakieś pomysły ? Jak wy rozwiązaliście ten problem. Chciałbym mieć to mniej więcej równo wylane, dzieki temu lepiej będzie się styropian układać.
  11. Cześć. Nie chce rozpoczynać nowego tematu, mam zrobiony fundament. Bloczki, pomalowany, ocieplony, rapówka i folia kubełkowa. Czekam na koparke aby to zakopać. Pytanie czy będa mi jeszcze potrzebne te deski z osiami budynku co wyznaczył geodeta ?? Czy mogę je już usunąć ?
  12. Rozmawiałem z budowlańcem z budowy obok gdzie budują szeregówki. Mam w projekcie 2x dysperbit. On twierdzi ze gruntowanie dysperbitem liczy sie jako jedna warstwa, potem tylko raz malować bez rozcieńczenia. Cały czas myślałem że gruntowania nie wlicza się jako warstwa dysperbitu. I potem maluje się jeszcze 2 razy. On mówi dobrze ?
  13. nie mam piwnicy, 6 warstw bloczków. Przymierzam się do malowania dysperbitem z firmy IZOHAN. Najpier stosunek 1:1 z wodą. Na drugi dzień (czy mogę wcześniej?) bez rozcieńczania. Zastanawiam się nad jedną rzeczą. Co dwa/ trzy dni pada i prognoza dalej taka jest. Mam wtedy zalany fundament do ponad jednej warstwy bloczków. Dzisiaj odpompowłem, cały dzień podeschnie i jutro zagruntuje. Ale po jutrze ma padać. Czy coś się stanie jeśli zamoczy mi ten ściany z tym gruntem? Będe musiał je malować na nowo ? oraz co jeśli nie będzie padać i uda mi się pomalować drugą warstwę dysperbitu a na 3 dzień zacznie padać i zaleje mi ściany pomalowane dysperbitem?. Czy coś się może wtedy stać ? Czy lepiej poczekać aż tydzień będzie sucho ?
  14. Hej, mam wylane ławy, wymórowane ściany z bloczków betonowych i na dniach chce malować dysperbitem. Po wczorajszych ulewach mam zalany fundament. Jest jakieś 20cm wody, może więcej. Zadzwoniłem na straż w moim mieście aby uzyskać informacje czy oni też wyjeżdżają aby wypompować wodę. Najpierw dowiedziałem się, że też się tym zajmują ale potem zmienili zdanie. Powiedzieli, że fundament jest zalany i nic sie nie dzieje. Więc, nie widzą zagrożenia zdrowia i życia. I nie pomogą. Chciałbym się dowiedzieć czy to prawda czy mnie po prostu zbyli ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...