Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arek2426

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez arek2426

  1. Witam. Na poddaszu gdzie na jednej części posiadam strop drewniany a na drugiej strop betonowy planuje zrobić wylewkę pod przyszłą łazienkę. Połowa poddasza to strop drewniany na którym jest podłoga z płyt osb, położonych na legarach, pozostała część gdzie jest wylany beton jest około 8 cm niżej i chcę to wszystko zrównać, pytanie jak zrobić wylewkę i jednocześnie połączyć te dwie posadzki żeby nie zaszkodzić drewnianej podłodze? Czy wszystko wyrównać płytami i pod łazienkę zastosować coś w stylu suchego jastrychu?
  2. No tak, powiem Ci że mnie oswieciłeś, przecież tak będzie ogrzewane, ocieplenie pod sam dach rury w sciance, ocieplone, dzięki za cenne rady
  3. Tzn chciałem zaznaczyć pomieszczenia na parterze łazienka i wc , ich kanały wentylacyjne (czerowne linie) idą do poddasza, na poddaszu zostały w stropie otwory (kanały wentylacyjne z kuchni i wc) po zburzonym kominie. Te otwory muszę w jakiś sensowny sposób połączyć rurami z kominkami w dachu i zastosować patent odprowadzajacy skropliny. Rury te docelowo będą schowane w sciance z płyt która tam ma powstać.
  4. Witam. Widzę że ogarniasz trochę lepiej z tymi wentylacyjami, spiro itd. Otóż mam urwanie łba z tym problemem bo nie wiem co poradzić. Ubolewam bo pozwoliłem na poddaszu zlikwidować komin murowany, podpowiadano że zyskam wiecej miejsca ale teraz żałuję. W kominie który przechodził przez poddasze szly dwa kanały dwa kanały wentylacja kuchni i toalety. Na poddaszu w stropie zostały otowory z tych pomieszczeń które muszę połączyć rurami spiro z komnkami w dachu i myślę jak najlepiej to zrobić żeby odprowadzić ewentualne skorpiony które powstaną. Jaki ten skraplacz, jak go zamontowac, tu jest problem
    Pokaż więcej  
  5. Mógłbyś zdjęcie wstawić? U mnie to wyglada tak Używane są tylko dwa kanały, czerwone linie kanały kominowe, niebieskie krotkie kreski to miejsca kratek w toalecie i kuchni, dłuższe niebieskie o okna w pomieszczeniach. Kombinuje jak to ugryźć żeby połączyć to rurami spiro i uniknąć zalania skroplinami, jak połączyć to wszystko rurę, skraplacz z kominkami.
  6. No właśnie mam wrażenie że to odprowadzenie skroplin, pomimo że to jakiś cienki przewód by był, mógłby zakłócać pracę wentylacji. Może wypowie się ktoś, kto mial doświadczenie z czymś podobnym
  7. Chcę połączyć kanały które zostały po zburzonym kominie na poddaszu rurą spiro z kominkiem w dachu. Tylko naczytalem się o skraplaniu itd. Chcę zastosować takie kolano dzięki któremu woda przypuszczam że zostanie odprowadzona tam gdzie chcę a nie będzie płynęła rurą do kuchni. Tylko nie znalazłem nigdzie informacji czy zda to egzamin jeśli ww kolano założę przy samym kominku zaraz pod dachem. Czy nie będzie to źle wpływało na działanie wentylacji itd.
  8. Panowie juz nie chcę kolejny raz zaczynać tematu wentylacji, rur itd. Popełniłem błąd słuchając "dobrych" rad i burząc komin wentylacyjny, w celu zyskania przestrzeni. Żałuję ale co się stało się nie odstanie. Chcę uniknąć przynajmniej skraplania i planuję takim kolanem odprowadzić skorpliny, mniejszą końcówką do dołu, podłącze rurkę i będę łapał skropliny. Pytanie tylko czy zda to egzamin jeśli bezpośrednio pod kominkiem zamontuje to kolano? W sumie to tam będzie dochodziło do skraplania, gdzie cieple spotka się z zimnym.
  9. Chciałem zapytać nie zaśmiecać forum,czy wstawienie przy samym wylocie, kominku kolana 110/50 w celu odprowadzenia skroplin to dobre rozw? Chcę mniejszym końcem puścić rurkę w dół i tam bym łapał skropliny. Interesuje mnie tylko czy wstawienie takiego kolana pod samym kominkiem ma sens bo chyba tam następuje skraplanie?
  10. Witam. Wiem że sporo pochodnych tematów także podepnę się tutaj. Panowie przy zmianie dachu i planie zagospodarowania poddasz doradzono mi zburzyć sporych rozmiarów komin wentylacyjny i zastąpić go np rurami spiro, z czasem wiem uświadomiłem sobie że zrobiłem błąd, ale już musztarda po obiedzie. Komin posiada 3 oddzielne kanały. Załączam zdjęcie postaram się zobrazować sytuacje. Czerwone linie pokazują jak przechodzi komin, 2 kanały niebieskie kreski pokazują miejsce kratek w kuchni i wc, a dłuższe przeciwległe, okna w pomieszczeniach. 3 środkowy kanał jest niewykorzystywany póki co. W miejscu opisanym poddasze po zburzonym kominie zostały otwory do kanałów gdzie zamontowałem metrowe rury pcv, do których opaskami zamocuje ocieplone rury spiro i połączę je z kominkami w dachu, po czym te rury zostaną schowane w ścianie z płyt. Moje pytanie brzmi: 1. czy to rozsądne rozwiązanie? 2. Chce wykorzystać 3 kanał do wstawienia drugiej kratki w kuchni w celu podłączenia okapu i bliżej kominka w dachu połączyć go z wentylacją (kratka z wentylatorem elektrycznym) która ma być w malutkiej łazience (bez okna) na poddaszu, czy to będzie działać? Jeśli coś nie zrozumiałe proszę pisac.
  11. Wciąłem się w dyskusje nie chciałem zakładać kolejnego tematu a wątek podobny, tylko że ja piszę o paleniu węglem (sredniej grubości) nie o groszku
  12. Z tymi oknami w piwnicy czy na poddaszu to by się zgadzało. Piec Defro Optima Komfort 15, przypuszczam że trochę za mały na taki dom dołączając jeszcze 140l bojler. Węgiel 700 zl kupiony z transportu latem.
  13. Okna nowe, jeśli chodzi o docieplenie w środku to z tego co wiem wiele domów ma po prostu zostawioną pustkę, fakt do czego można się przyczepić to ocieplenie stropu, beton i położona na nim dosłownie wełna ale to rozwiązanie teściowej, tylko czy to może być przyczyną? Mówisz że instalacja najmniejszy problem, fakt Ś.P. teść zawodowy hydraulik, wątpię żeby sobie mimo ograniczeń i dostępności materiału 20 lat wstecz, odstawił u siebie fuszerke.
  14. Panowie a może się wypowiedziec ktoś kto mieszka w starszym budownictwie tzn kotłownia, centralne wszystko w stali. U mnie dom 120m2, parter plus piętro. Ocieplony jak to kiedys podwójny blok w srodku styropian bodajże 10, dodatkowo na zewnątrz dołożyliśmy 6cm styropianu. Poddasze nieuzytkowe nie ocieplone. Nie ma szans żebym spalił w ciągu doby 20kg węgla, tyle starcza na około 12 kg. Kocioł Defro optima komfort ze sterownikiem i pompą CO. Gdzie wina takiego spalania kocioł, instalacja czy samo budownictwo?
  15. To mówią że do wentylacji nie stosuje się innych rur typu pcv itd. Że spiro wg wszystkich norm sztuki budowlanej itp jest właśnie do tego. Ciężko nadążyć
  16. Chciałem się dowiedzieć, gdyż komin wentylacyjny w celu uzyskania więcej miejsca chce zastąpić rurami spiro. Dwa kanały chcę połączyć ww rurami z kominkami wyciągniętymi na dachu przez dekarzy. Pytanie jak bardzo ocieplana rura spiro powinna być napięta i czy może swobodnie sobie wisieć złapana opaskami do rury przy kominku w dachu i na dole do rury włożonej w otwór po kominie? Wiosną będzie wykanczane poddasze i wszytko będzie schowane w ściany tylko chcę żeby przez zimę to wytrzymalo.
  17. A nawiązując do wstawionych przeze mnie zdjęć, gdyż belki są w nierównych odległościach od siebie chciałbym w dwóch mieejscach dołożyć po jeszcze jednej gdyż rozstaw wynosi 69cm. Czy mogę to zrobić wieszając je na ścianie za pomocą wieszaków tzw butami? Równając oczywiście do tych osadzonych w stropie. Chodzi o to że nie widzi mi sie wykuwanie w stropie gniazd, gdyż nie wiem co tam mogę napotkać i jaki będzie tego efekt.
  18. Witam. Jestem po przebudowie poddasza, dekarze zrobili lukarnę, zostały wypuszczone kominki wentylacyjne z rur PCV, przed przebudową w środku przechodził murowany komin wentylacyjny, który został zburzony w celu zwiększenia powierzchni mieszkaniowej. W miejscu tego komina chcę zrobić przewody wentylacyjne z ocieplanych rur spiro, łącząc je z wyciągniętymi kominkami ( 2 kanały). Zastanawiam się tylko jak zainstalować rury spiro w otworach pozostały po zburzonym kominie, czy po prostu włożyć i uszczelnić dookoła pianką, możecie coś poradzić?
  19. Tak to u mnie wygląda, chcę te belki wymienić na mocniejsze tylko nie wiem jak powinno wyglądać mocowanie belek w tych gniazdach
  20. No widać na zdjęciu ale czy są one w jakiś sposób mocowane? Czy tylko po prostu włożone w gniazda i wszystko razem wiąże podłoga?
  21. Tzn to będzie tylko remont, nie przebudowa, ja tak to rozumie. Część poddasza posiada strop wylany i jest część drewniana nie wiem dlaczego teściowie tak robili. Chcemy tylko na tej drewnianej części wymienić obecne belki bo są po prostu za słabe na podłogę
×
×
  • Dodaj nową pozycję...