Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arik87

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O arik87

  • Urodziny 24.01.1987

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    Dachu, stan surowy otwarty.

Dane osobowe

  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arik87's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. pewnie myślisz o komunikacji dwukierunkowej po kablu? sprawa oczywista, generalnie 4 kable są potrzebne do sterowania prawo/lewo. + jeśli będą kolejne, oczywiście że ok. Co jeszcze mógłbyś Nam podpowiedzieć? a może znasz inne silniki poza Somfy IO, które spełnią większość w/w potrzeb?
  2. Generalnie, jak ktoś znalazł konkretne rozwiązanie dot. silników/napędów do rolet, które można łatwo podłączyć do automatyki i spełniają fajne zadania, piszcie tu: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?339755-Silniki-napędy-do-rolet-zewnętrznych-dobre-do-automatyki-(dom-inteligentny)
  3. znalazłem na rynku póki co zaspokajając 80% powyższych potrzeb model SEL plus z Selve, bez radia, ale nie ma komunikacji dwukierunkowej i nie powie mi, czy roleta jest zamknięta/otwarta. może znacie jeszcze inne modele?
  4. Witajcie, przeglądam forum i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Mianowicie: Szukam napędów do rolet zewnętrznych, konkretnie pod tynk (integro), które z łatwością podłączę do większości systemów gotowych sterujących automatyką domu, lub do przekaźników PLC, poprzez kabel. Rozglądam się, i nie mogę znaleźć modelu, który zaspokoi wszystkie potrzeby, tj: Wymagania: - 4 przewody (kable) : Neutralny / PE (ochronny) / + sterujący silnikiem w jedną stronę / + sterujący silnikiem w drugą stronę, - detekcja przeszkód w dół, - detekcja przeszkód w górę (lub zatrzymanie przeciążeniowe) - na wypadek oblodzenia lamel rolety, - brak radia/z-wave/itp (po to by odbiorniki radiowe nie pobierały prądu w trybie spoczynku), - wałki "60", - krańcówki mechaniczne jako najmniejszy priorytet/wartość dodana (ewentualnie elektroniczne jako wartość ujemna), - komunikacja dwukierunkowa po kablu (nie radiem), - tańsze niż Somfy / za rozsądne pieniądze Czy znacie może konkretne modele silników? Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.
  5. Witajcie serdecznie. A ja mam pytanko do Was krótkie i konkretne. Pytam Was, doświadczonych, którzy już te środki stosowali i mają je nad głową kilka lat. Chcę zaimpregnować widoczne końcówki krokwi okapu 110m2 powierzchni + podbitka 200m2 + słupy, pergolę nad tarasem, konstrukcję nad wejściem do domu. Przy robieniu elewacji, chcę też drewno na elewację dać, i tak samo potraktować jak podbitkę. Sosna heblowana, z tartaku, dużo widocznych sęków na podbitce. Chcę dobrze, na subiektywnie długo, nie świecąco, widoczna struktura drewna (będę wcierał impregnat), kolor krokwi i podbitki pod kolor okien, środki łatwo dostępne - dlatego te dwa środki zostały wybrane. Naczytałem się mnóstwo, i jednej informacji nie znalazłem. Nikt nie wypowiedział się na temat różnicy między tymi dwoma środkami. Opcje które biorę pod uwagę do wyboru: 1. Sadolin Base 1x + Sadolin Classic HP 2x 2. Tikkurila Super Guard (kiedyś Vallti base) 1x + Tikkurila Valtti Expert 2x Powyższe przed montażem, potem byćmoże 1x po montażu (zależy jaki efekt uzyskamy) 1. Czym wcierać impregnat i kiedy? Czy twardym pędzlem wystarczy od razu malować? czy jakimiś gąbkami, gdy impregnat już schnie? 2. Które rozwiązanie wybralibyście Wy? 2. Które będzie bardziej trwałe (dłuższy czas do następnego malowania i ile to może być lat)? 3. Które da nam efekt bardziej widocznej struktury drewna (bardziej naturalny)? 4. czy zmienić ilości nakładanych warstw na inny, np 1/2x baza + 1x impregnat przed montażem, a potem 2x po montażu? każde podpowiedzi będą bardzo pomocne Jest wiele osób które mają tymi środkami potraktowane podbitki, wypowiedzcie się jak u Was to wygląda po roku, dwóch, trzech, dziesięciu... i szczególnie potrzebne osoby z wiedzą porównawczą.
  6. Ekspres ma robić kawę z ziarnistej i z mielonej + spieniać mleko. Ma też robić dużą smaczną pianę do Late Machiato albo Cappucino. Do małego biura max 20 kaw dziennie. Ma być łatwe mycie. Budżet max 2600-2700 zł netto. Aulika Focus, Nivona 757, Nivona 767 czy jeszcze coś innego? Czy coś tańszego? Co proponujecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...