Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lazywhiteboy

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    50-001
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

lazywhiteboy's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Czy jest na forum muratora ktoś, kto zdecydował się na frezowane uchwyty we frontach meblowych w swojej kuchni? Takie jak na zdjęciu poniżej? Jestem zainteresowany Waszą obiektywną oceną tego rozwiązania z punktu widzenia codziennego użytkowania. Przede wszystkim chciałbym wiedzieć czy są wystarczająco wygodne aby za ich pomocą otwierać lodówko-zamrażarkę w zabudowie oraz zmywarkę (też w zabudowie). Czy warto zastanowić się nad zmianą frontów frezowanych na fronty z wpuszczanym uchwytem aluminiowym (również w kontekście zabudowy lodówki i zmywarki), jak np takie Albo naklejane/nakręcane jak te poniżej Ze względów estetycznych wybrałbym frezowane, ale (jeśli to tylko możliwe) chciałbym poznać również Wasze zdanie na temat zalet i wad tych trzech rozwiązań
  2. Witajcie, Poszukuję drzwi do domu, bezprzylgowych, białych, zwyczajnych, gładkich bez wzorów frezów, metalowych wstawek itd. Ma być tylko gładkie skrzydło (80) i prosta ościeżnica. Wprawdzie temat białych drzwi wewnętrznych był już na forum muratora poruszany, ale zdecydowałem się na założenie oddzielnego wątku ze względu na konkretne pytania jakie chcę zadać w odniesieniu do konkretnych modeli i producentów. Sam już trochę poczytałem i porozmawiałem z ludźmi i oto jakie są moje obecne wnioski: W grę wchodzą produkty zasadzie trzech producentów: Porta - VECTOR T PolSkone - PŁYTOWE 00 DRE - UNI Jeśli chodzi o przedział cenowy to jest podobnie. Zakładam, że rozpiętość 1k przy 8szt jest okay. Wszyscy wyżej wymienieni producenci standardowo oferują "plaster miodu". Za wypełnienie płytą wiórową trzeba dołożyć kilka stów. Ponoć malowane wyglądają porządniej od oklejanych ?jakie jest wasze zdanie na ten temat? dlatego przyjąłem, że będzie to jedno głównych kryteriów /aspekt wizualny również jest b. ważny/. Kiedyś użytkowałem PORTę, i dlatego taki był mój początkowy wybór. VECTOR jest malowanym /i w sumie dość ładnym/ skrzydłem... ma natomiast oklejaną ościeżnicę. Inny materiał... wg mnie skrzydło i ościeżnica będą wyglądały inaczej. Wybór DRE / PolSkone to wg mnie kwestia tego jak i czym drzwi są pomalowane... i tutaj decydował bym się na PolSkone... ale sam siebie nie mogę przekonać, dlatego uprzejmie proszę o pomoc. Może któryś z forumowiczów miał kiedyś podobne dylematy, albo użytkuje ww drzwi? Za wszystkie opinie, uwagi, kryteria, propozycje i rady będę niezmiernie wdzięczny.
  3. lazywhiteboy

    wkłady kominkowe HAJDUK

    No to może KRATKI NBC 9. Może ktoś... coś... cokolwiek. Bardzo proszę o info
  4. Jeszcze raz dzięki za podpowiedzi! W kwietniu montaż schodów... postaram się dodać kilka zdjęć do oceny
  5. LasekD, dziękuję za wartościowego i wyczerpującego temat posta! Wg mnie najbardziej estetyczne będzie wykonanie zgodnie z nr: 2. Skoro hall ma 1.9m szerokości, to nawet jeśli przykleję jedną stronę to spokojnie będzie miał miejsce żeby sobie popracować, czy tam popływać. Podpowiedz jeszcze czym kleić? Masz coś sprawdzonego? Jeśli to możliwe, proszę o wskazówki jak wykończyć pionową krawędź stropu w miejscu gdzie kończy się podłoga /niebieska linia/. Czy miejsce pomiędzy drewnianą opaską a stropem należy wypełnić jakimś akrylem, tynkiem? Malować? Nie będzie pękać? PS: Jeśli to zdjęcia Twoich realizacji to gratuluję.
  6. Witam wszystkich! Tak jak w temacie posta.. proszę o wskazówki w jaki sposób połączyć ceramiczne kominki wentylacyjne z murowanymi kanałami wentylacyjnymi. Słyszałem, że ludzie robią to spiro, że pianują itd... ale jakioś to wszystko tak nie po inżyniersku. Naprawdę nie ma żadnych systemowych rozwiązań? Rozmawiałem dziś z Panem z Schiedel-a /bo takie mam pustaki wentylacyjne i kominy/, ale odesłał mnie do firm instalacyjnych /kominki, rozprowadzenie ogrzewania, reku/. Wydaje mi się, że połączenie to musi być w jakiś sposób ocieplone... żeby nie doprowadzić do kondensacji pary na przewodach łączących kominek z pustakiem. Proszę o podpowiedzi.
  7. lazywhiteboy

    wkłady kominkowe HAJDUK

    Ja poważnie zastanawiam się nad HAJDUK SMART 3PLh. Trzy szyby w kształcie U, ze względów estetycznych najbardziej pasuje mi do wnętrza i miejsca w który ma się znaleźć. Czy ktoś z forumowiczów pali w tym kominku? Czy możecie napisać coś więcej?
  8. Witam wszystkich użytkowników forum i bardzo uprzejmie proszę o pomoc w znalezieniu najlepszego sposobu na połączenie schodów drewnianych i paneli. Na holu poddasza użytkowego /na piętrze/ mam ułożoną podłogówkę /pozwoliło to na uniknięcie grzejnika/. Planowałem tam ułożyć na panele podłogowe 9.5mm gr + podkład 2mm !!!na chwilę obecną nie biorę pod uwagę zamiany paneli na drewno!!! Proszę o podpowiedzi, jak najlepiej wykonać połączenie schodów drewnianych /drewniana ma być również podstopnica/ z tymi panelami. Czy panele należy jakoś skleić ze schodami, tak aby "pływająca" była jedynie ta część podłogi, która nie przylega do schodów? Druga część pytania, to jak powinienem wykończyć panele w części, w której są one odcięte od klatki schodowej. Na ścianach wiadomo... listwy ścienne. Pod drzwiami wiadomo... listwy podłogowe. A tutaj? Wylewki profilaktycznie nie były dolane do samej krawędzi, w każdej chwili mogę to uzupełnić. Nie byłem pewien czy będzie musiało się tam znaleźć jakieś drewno /które jest oczywiście grubsze niż panel/ i dlatego tak wygląda to na tą chwilę. Na rzucie czerwoną linią jest oznaczone ?miejsce? połączenia paneli ze schodami, a na niebiesko wykończenia krawędzi paneli.
  9. Z całą sympatią Adam... Twój post, jak i posty w wątku, do którego link wskazałeś nie mają właściwie żadnej wartości. Jeśli chodzi o merytoryczną wypowiedź.... podczas własnego śledztwa zaproponowano mi aby do murłat, pod sam dach przykręcać pionowo płytę osb... ale ma to raczej sens w przypadku deskowanego dachu... nie membrany. Tak czy inaczej... zdecydowałem się najpierw ocieplić elewację, później zrobić podsufitkę... a dopiero później ocieplać i zamykać poddasze użytkowe. Pozdrawiam,MI
  10. Witam wszystkich i proszę o radę... czy istnieją jakieś sprawdzone sposoby na zabezpieczenie dachu przed gryzoniami. Ze swojego bardzo bliskiego otoczenia (Dolnośląskie, okolice W-awia) słyszałem już dwie historie o tym, jak pod dach dostaje się kuna i tnie membranę, wełnę mineralną dekorując przy okazji wszystko moczem. Moja (wciąż jeszcze) budowa to ściana nośna dwuwarstwowa (protherm 24 + nieprzyklejona jeszcze wełna mineralna 15). Dom z poddaszem użytkowym zamknięty oknami, drzwiami i bramą garażową przykryty dachem. Na szczyty został przyklejony 10cm styrodur. Dach dwuspadowy (geometria dachu przenika się... kalenice dachy układają się w literę "T") bez deskowania... pod płaską dachówką membrana. Wciąż brak podsufitki... ta czeka na ocieplenie elewacji, którą chcę rozpocząć z końcem sierpnia. W zasadzie mógłbym rozpocząć prace związane z ociepleniem poddasza i zabudową GK, ale boję się jak cholera, że przez jakąś kunę narażę się na dodatkowe koszty, nerwy i problemy. Intuicja podpowiada mi, że powinienem zaczekać z ociepleniem, GK i wykończeniówką do czasu ocieplenia elewacji i wykonania podbitki. Bardzo uprzejmie proszę o podpowiedzi, czy da się jakoś odwrócić/przyśpieszyć ten proces... oraz na co zwrócić uwagę przy wykonywaniu ocieplenia oraz podbitki. Pozdrawiam, MI
  11. Zastanawiam się nad skorzystaniem z usług eksperta w celu doboru kolorów i elementów elewacji budynku jednorodzinnego. Dom to DORA2 z pracowni archetyp. Zależy mi na tym, aby elewację i otoczenie domu utrzymać w nowoczesnym stylu. Zainteresowanych proszę o kontakt.
  12. Dzięki serdeczne za ekspresowe podpowiedzi, To rzeczywiście Praktyczny 3. Chcę startować z budową na wiosnę przyszłego roku, i w chwili obecnej jestem na etapie wyboru projektu. Na tą chwilę to mój nr 1, choć po przeanalizowaniu rozkładu trochę rozczarowałem się stosunkowo małą kuchnią, i brakiem spiżarni. Pozdrawiam!
  13. Witam wszystkich forumowiczów, Znalazłem w internecie zdjęcia elewacji domu, który bardzo mi się podoba. Przeglądałem już wiele stron w poszukiwaniu projektu "typowego", który odpowiadałby zdjęciom elewacji... niestety nigdzie nie mogę takiego znaleźć. Może jest to projekt indywidualny i stąd moje niepowodzenia, jeśli jednak któryś z forumowiczów widział lub budował taki dom uprzejmie proszę o info. Zdjęcia elewacji tu: http://elewacjezuzzy.blogspot.com/2013/10/zocista-jesien.html Pierwszy dom z bloga. Pisałem już w tej sprawie do właścicielki bloga... niestety bez odpowiedzi. Pozdrawiam gorąco, lwb
×
×
  • Dodaj nową pozycję...