Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lewe ręce

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lewe ręce

  1. Odkopuję temat z moim pytaniem. W skrzydle mam trzy mimośrody. Przy ustawieniu wszystkich w pozycji zimowej przekręcenie klamki do samego dołu wymaga bardzo dużej siły. Zostawiając górny mimośród w pozycji neutralnej z klamką jest OK. Pytanie brzmi: czy bezwzględnie wszystkie mimośrody muszą być ustawione jednakowo, bo inaczej robię krzywdę okuciom czy mogę swobodnie ustawiać poszczególne mimośrody w różnych pozycjach bez negatywnego wpływu na stan elementów skrzydła?
  2. Podbijam wątek, gdyż zaczął powracać mi problem z zeszłego roku (czego się spodziewałem, ale nie o tak wczesnej porze). Mieszkam na parterze, blok 18-letni, okna "od nowości". Ubiegłej jesieni zamówiłem faceta do regulacji okien, który przy okazji wymienił wszystkie uszczelki, bo stare ponoć były już do niczego. Generalnie wcześniej z okien zawiewało, więc zimą uszczelniałem je we własnym zakresie. Jeżeli w ogóle zdarzało się, że okna parowały, to bardzo niewiele i tylko w dolnych narożnikach (przy zasuniętych roletach i temperaturze 22-23 st.). No ale zachciało się "poprawić" okna i zaczął się dramat. Nic już z nich nie zawiewa, ale szyby parują jak szalone na całej powierzchni (włącznie z ramą między skrzydłami), nad ranem woda kapie na parapet (mieszkanie 3-pokojowe, otwarta kuchnia, dwa pokoje na wprost salonu - w każdym pomieszczeniu jest tak samo). Kominiarz sprawdził kratkę, ciągnie bez zarzutu. Zimą mieszkanie było regularnie wietrzone, okna w ciągu dnia z reguły uchylone bądź rozszczelnione (na noc zamkniete, bo w pupkę zimno). Jednak ciągle szyby miałem zaparowane (były wówczas takie dni, że od rana przez kilka h miałem uchylone okno, a wilgotność i tak przekraczała 60%). Kupiłem osuszacz powietrza za 130 zł, który do końca sprawy nie załatwił (trochę pomógł, ale bez rewelacji). Temat powrócił w ostatnich dniach, gdy noce zrobiły się chłodniejsze. Ogrzewanie wyłączone, temperatura wewnątrz maksymalnie do 22 st., a szyby już parują. Co tu tak naprawdę można zrobić, czego nie zrobiłem w kwestii wentylacji? Najprostsza odpowiedź nasuwa się taka: poprzednio okna były nieszczelne i parowanie było rzadkim zjawiskiem. No ale też nie na tym sprawa polega, żeby mieć nieszczelne okna. Pomyślałem o nawiewnikach, ale facet od okien powiedział, że taki sam efekt osiągnę rozszczelniając okna. No to je rozszczelniałem, uchylałem, mieszkanie wietrzyłem, a i tak parowałem. Wszelkie rady mile widziane.
  3. Ja mam taką prostą, przenośną maszynę do cięcia płytek Best Tools: Do moich zastosowań (czyli sporadycznych, typowo domowych) nie potrzeba mi nic lepszego, gdyż ta daje radę w 100%. Jej parametry techniczne (przekopiowane ze strony http://elektrononline.pl/przecinarka-do-plytek-pp180-600w-180mm-best-p9909) to: - Zasilanie: 230V / 50Hz - Moc: 600W - Prędkość obrotowa bez obciążenia: 2950obr/min - Średnica tarczy: 180mm - Otwór wewnętrzny tarczy: 22.2mm - Maksymalna zdolność cięcia: 90° - 35mm, 45° - 15mm - Rozmiar stołu roboczego: 330x360mm - Długość kabla zasilającego: 2m
  4. Tak sobie myślę, że przy powyższych wymaganiach może wystarczyć pilarka ukosowa. Jak do 1000 zł, to aby nie kupować typowego no-name'a, sugerowałbym wybrać urządzenie Topex. Do takich prac powinno być wystarczające. Dwie propozycje: http://elektrononline.pl/pilarka-ukosowa-59g806-1800w-210mm-24t-tct-graphite-p7844 http://elektrononline.pl/pilarka-ukosowa-59g812-1800w-255mm-60t-tct-graphite-p7795
  5. Zanim zapoznałem się z treścią postów w tym temacie, planowałem wspomnieć o firmie Wiśniowski, ale dembi mnie uprzedził Ale nic to, obstaję przy swojej pierwszej myśli. Proponuję przejrzeć katalog online bram garażowych tej firmy: http://termookna.pl/oferta-bramy-garazowe/. Tam tez wszystko będzie opisane, więc nie ma co się tutaj "mądrzyć" ;')
  6. Ze swojej strony proponuję zapoznać się z promocyjną oferta podłóg drewnianych od DLH (http://dlh.pl/promocje), bo ceny zaczynają się od niecałych 20 zł! A jeśli wziąć pod uwagę ich jakość (z czego DLH przecież słynie), to pokuszę się o stwierdzenie, że lepszej propozycji obecnie się nie znajdzie.
  7. Znalazłem dobrą wyszukiwarkę mieszkań, obejmującą także wrocławskich deweloperów Nazywa się to Mapa Nieruchomości i to już w zasadzie mówi wszystko. Dużo szczegółów o poszczególnych inwestycjach, wiele ofert - bardzo fajna rzecz przy poszukiwaniu mieszkania.
  8. @Slyder Wszystko zależy do czego będziesz jej potrzebował. Jeśli np. raz na jakiś czas skręcisz łóżeczko dziecka bądź szafkę na buty, to wybierz znacznie tańszy sprzęt "no-name", jakiego nie brakuje w marketach. Natomiast jeśli masz żyłkę majsterkowicza, no to musisz się już bardziej zastanowić. Ja proponuję Ci takie rozwiązanie. Porównaj sobie parametry "swojej" wkrętarki z tańszymi modelami Bosch lub Topex z tej strony: http://elektrononline.pl/szukaj-wkr%C4%99tarka. Milwaukee nie bierz pod uwagę, bo zgaduję, że to nie ta półka cenowa. Jak sobie już porównasz, to wtedy nie powinieneś mieć większych problemów z wyborem.
  9. Mocu, sprawdź sobie katalog podłóg DLH. Może słyszałeś, to firma obecna na całym świecie (w Polsce od bardzo dawna). Robi bardzo trwałe rzeczy z drewna: podłogi, blaty, drzwi, elewacje. Ze strony dlh.pl możesz pobrać katalog podłóg. Powodzenia.
  10. Proszę bardzo: źródło: http://www.omikron-kominki.pl/piecyki-kominkowe/piecyki-na-drewno/aduro/product/2910-aduro-9-brown-metallic.html Powyższy jest jednym z moich faworytów pod względem designu z całej gamy tych piecyków kominkowych. Są jeszcze typowo prostokątne, "kanciaste" (do umieszczania w rogu pomieszczenia), zawieszane na ścianę czy bardziej owalne. Generalnie spory wybór.
  11. Koledze chyba rodzaje podłóg się pomyliły. Winyle są mega wytrzymałe.
  12. Sprawdzenie dewelopera pod różnymi względami i tak nie zabezpieczy przed ewentualnymi problemami, które mogą pojawić się po podpisaniu z nim niekorzystnej dla nas umowy. Dlatego ja bym dodał, że szalenie istotny etap procesu weryfikacji danej firmy nastąpi właśnie po przedstawieniu nam propozycji warunków, na jakich się z nią zwiążemy. A że często zapisy są celowo pogmatwane i niezrozumiałe dla przeciętnego zjadacza chleba, dobrze jest się udać po pomoc, choćby na stronę umowa-deweloperska.com. Jak to mawiają: przezorny zawsze ubezpieczony.
  13. Wprawdzie post został zamieszczony dość dawno temu, ale skoro temat "żyje" nadal, to odpowiem z cytatem . Ponieważ w Twojej miejscowości nie ma sklepu stacjonarnego z Yankee Candle, to nie pozostaje nic innego, tylko zrobić zakupy w sklepie internetowym . Oczywiście, przez sieć nie sprawdzisz próbek zmysłem węchu, ale przecież możesz polegać na własnych preferencjach odnośnie konkretnych linii zapachowych lub posiłkować się opiniami klientów. Teraz konkrety: szeroki wybór, wyczerpujące opisy i opinie klientów zawiera sklep Goodies (http://www.goodies.pl/100-yankee-candle). Udanych zakupów!
  14. lenka84, dzięki za wyjaśnienie i rozszerzenie Twojego stanowiska względem pierwszego posta. Ja wówczas (jak można było łatwo wywnioskować) odniosłem się do paneli układanych na klik, na podkładzie, bo tylko ten typ tego rodzaju podłogi jest według mnie warty rozważenia. A dlaczego, to już i Ty napisałaś, i ja, i kilka innych osób Pozdrawiam.
  15. Buła dostał punkty, Polsat dostał kasę - wszystko się zgadza.
  16. Nie wiem skąd jesteś, jeśli z okolic Wrocławia to przejrzyj katalog drzwi Dekato: dekatodrzwi.pl. Mają ciekawe wzory (trochę inne od tych typowych dużych producentów), zwłaszcza drzwi szklane prezentują się efektownie. Oczywiście wszystko wykonane na indywidualne zamówienie.
  17. Dobro narodowe, dostępność dla każdego, obowiązek pokazywania itp. Nigdzie nie jest to zapisane, a zatem komercyjny podmiot, jakim jest Polsat, może zrobić co zechce z prawami telewizyjnymi, na które notabene wyłożył swoje (niemałe) pieniądze. Nie jestem fanem Polsatu, ba, wręcz nie lubię tej stacji, ale irytują mnie głosy wszystkich oburzonych, że nie transmituje ona mistrzostw w ogólnodostępnym kanale. Abonenci Cyfrowego Polsatu mają mecze w cenie, pozostali mogą je sobie dodatkowo zakupić. Pretensje należy mieć przede wszystkim do TVP, która skompromitowała się na całej linii (nie pierwszy raz), a teraz udaje pokrzywdzoną orędowniczkę o telewizyjną wolność siatkówki.
  18. ewelina546, system schodowy Quick-Step jest bez wątpienia ciekawym rozwiązaniem wykończenia schodów betonowych, właściwie wszystko najważniejsze napisałaś, więc ciężko coś dodać. Natomiast nie w każdym pomieszczeniu da się wylać konstrukcję, a nawet jeśli, to może się to okazać mniej praktyczne niż zastosowanie schodów systemowych. Zatem niniejszego zagadnienia nie traktowałbym uniwersalnie, że coś jest lepszy, rozwiązaniem od czegoś
  19. Chyba trochę zakręciłeś, bo nie bardzo mi się to klei. Według mojej wiedzy na system schodowy Quick-Step składają się: panele, listwy schodowe oraz podprofile do zamontowania tych listw (pomijam akcesoria dodatkowe typu kit czy taśmy laminowane). Więc nie bardzo wyobrażam sobie obłożenie stopni panelami i wykończenie ich listwami bez podprofili. No chyba że póki co nie zamontowaliście jeszcze listw, czyli macie niewykończone schody (ale skoro listwy kupiliście, to dlaczego bez profili?).
  20. Patrzę na opis tego podkładu, o którym wspomniał wcześniej kolega i faktycznie ma takie tłumienie. Nie wiem, z jakiego źródła on to wziął, ale ja z http://podlogi24.net/balterio-i-premium-podklad-wyciszajacy-panele-premium-wood-sound-pod-balterio-i-inne-podlogi-panelowe-gr-3mm-o_l_741.html. Rzuć okiem i napisz, co o tym myślisz.
  21. Niby z czego ten obowiązek miałby wynikać?
  22. Jest, Quick-Step unisound pro (http://podlogi24.net/quick-step-podklad-pod-panele-quick-step-unisound-pro-gr.-2mm-o_l_748.html). Najlepszy podkład na ogrzewanie i wyciszenie. Tylko że za tę jakość trzeba trochę zapłacić...
  23. A jakie pomieszczenia mają być na poddaszu? W sensie czy będą intensywnie użytkowane, np. przez dzieci? Jeśli nie, to wybierasz stosunkowo najprostszy i najtańszy podkład przeznaczony na podłogówkę. Pamiętaj tylko o niskiej wartości oporu cieplnego, o czym wspominałem w naszym innym wątku. Norma budowlana określa sumę oporów (podkład+podłoga) na R=0,15 m² x K / W. Opór podłogi uzależniony jest od grubości panela/deski i może dojść do R=0,13. Znając opór wybranej podłogi z łatwością obliczysz, jaki maksymalny opór może mieć podkład.
  24. Używając dobry podkład pod panele układane na posadzce z ogrzewaniem podłogowym uzyskujesz wysoką sprawność instalacji grzewczej. Dobry podkład to taki, który ma jak najmniejszy współczynnik oporu cieplnego. Wynika to z faktu, że im mniejszy współczynnik oporu będzie miał podkład, tym mniejszy będzie całkowity opór cieplny jaki stanowi podłoga (razem z podkładem), a zatem ogrzewanie podłogowe będzie działało efektywniej. Kolejną istotną funkcją podkładu jest niwelowanie drobnych nierówności posadzki, a co lepsze produkty jeszcze wyciszają panele (choć Ty będziesz miał winylowe, czyli z zasady ciche, a tym bardziej, że klejone do posadzki). Tyle teoria, co do praktyki wypowiada się już Twój Wykonawca Odnośnie Polyflor to niestety nie mogę się wypowiedzieć, bo nie mam na temat tej marki żadnej wiedzy. Sprawdziłem podłogi z Twojego linku i faktycznie klei się je do podłoża, czyli nie będzie to podłoga pływająca (w moim linku były takie przykłady, tj. panele układane na klik, jak klocki lego, bezklejowo). W takim razie nie wiem tylko, w jakim sensie obawiasz się trwałości łączeń?
  25. Prawdopodobnie chodzi o technologię ich wykonania. Listwy, o których wspomniałem w poprzednim poście, pokryte są dobrej jakości farbą poliuretanową, co ma niebagatelne znaczenie dla trwałości zewnętrznej powłoki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...