Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

qumaczek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez qumaczek

  1. Zostawię tu dla potomnych, fachowcy mogą wytknąć błędy. Większość zrobiłem sam (nie wyspawałem wkładu, nie zamontowałem go, nie ulepiłem cegieł tylko je pociąłem) https://photos.app.goo.gl/JuiXJFA4pycNvgKO2 Wkład to UNICO, klej do płyt ze strony internetowej owo, płyty z OBI, wszystko posmarowane Knauf-em MP75 z zatopioną siatką, płytki klejone na klej do glazury elastyczny, boki kominka - płaskownik stalowy malowany na czarno, rama wokół kominka spawana z tego samego płaskownika, kratka spawana z mniejszego płaskownika. Pozdrawiam serdecznie.
  2. Głupi ja. Niby wszystko przeczytałem. Zworka była. Już działa.
  3. Hej, mam takie pytanie. Jak zmusić kocioł do wyłączenia się? Podłączyłem car V2 oraz pogodówkę, ustaliłem temp zadaną na car poniżej otoczenia a piec ciągle grzeje. Bez różnicy czy to ekonomiczna czy komfortowa. W instrukcji nie mogę znaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Piec z najnowszej serii. Chyba kupiłem drogą zabawkę.
  4. Czyli nie ma szansy na tego typu oszczędność? Czy może jest jakiś inny sposób?
  5. Witam, mam szybkie pytanie. Przyznaję szczerze, że nie przeczytałem 102 stron wątku, ponieważ zajęłoby mi to wieki przy obecnym trybie życia. Moje pytanie jest takie. Czy dla oszczędności mogę zastosować taki trik? Kominek mam w pozycji narożnej, także dwie ściany są zabudowane a dwie trzeba zabudować. Wszystkie 4 ściany obudowy kominka powinny być izolowane. Mój pomysł jest taki, że zewnętrzne dwie ściany zbuduję z płyt krzemianowo-wapiennych a wewnętrzne (przy scianie gazobeton/komin leier tynkowany MP75) chciałem wyizolować wełną mineralną z powłoką aluminium i je przykryć od strony wkładu płytą GK ognioodporną. Oszczędność na materiale, tzn na płytach K-W ok 500zł. Jednak nie jestem pewien czy płyty ognioodporne GK wytrzymają temperaturę wkładu kominkowego (będzie oddalony jakies 7cm). Nie chcę dawać samej wełny, ponieważ wiem że na łączeniach zawsze "rozszczelnia" się warstwa aluminium i pokazuje się goła wełna a tego chciałbym uniknąć. Taką szczelność zapewniłaby mi płyta GK od strony wkładu. Teraz mam prowizoryczną zabudowę ze zwykłej płyty GK i strasznie się kruszy, nie wytrzymuje temperatury. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam.
  6. qumaczek

    Dovre Vista

    offtop allert. zamówiłem unico, zobaczymy co się stanie.
  7. qumaczek

    Dovre Vista

    Nikt nic? Dovre Vista jak się dzisiaj dowiedziałem montowany jest od zeszłego roku, i sporo się tego sprzedało - czy to znaczy że nikt nie wraca na forum żeby wylać swoje żale że jest coś nie tak? Do wyboru zostały tylko dwa wkłady Unico albo Vista. Rzucać monetą?
  8. qumaczek

    Jaki wkład kominkowy?

    Ten temat przerobiony hehehe, jak nie jeden inny. Ja chcę mieć kominek i nie jestem francuskim pieskiem z czystością sprawdzaną przez sanepid w domu. Miałem kominek w domu rozdzinnym, lubię ogień, lubię rąbać drewno itp. Kwestia doboru do mojego domu. Mój ojciec ma zuzie z kratek i jest koszmarny.
  9. qumaczek

    Dovre Vista

    Witam forumowiczów! Nie znalazłem żadnego posta na forum, zawierającego dyskusję na temat wkładów kominkowych DOVRE VISTA. Z tego co się orientuję wkład jest nowy, więc pewnie z tego wynika brak opinii. Rozważam zakup jednego z wkładów: DOVRE Vista 700, Arysto A11 (800x510), Hajduk Volcano AT, lub Unico Dragon 6XL. Dom mam z rekuperacją. Jakieś opinie od fachowców? Sporo czytam forum ale bardzo często są to gry słowne, z których ciężko wynieść coś naprawdę wartościowego. Są także skrajnie rozbieżne opinie. Kominek będzie mi służył do dogrzewania przy dużych mrozach oraz w okresach przejściowych, oraz do dodatkowej rozgrzewki w trakcie picia grzanego wina na kanapie. Hajduka i Unico sprzedawca polecał, ze względu na grubość zastosowanego szamotu, co podobno zwiększając ciepło wnętrza kominka przyczynia się do zachowania czystej szyby. Dovre widziałem w sklepie "w czasie akcji". Bardzo ładnie się paliło Arysto taki trochę kopciuszek przy reszcie jednak w kolejnym sklepie pewna pani akurat tym handluje więc chwaliła, że problemów nie ma a sprzedałam setki. Wszystkie te wkłady łącznie z "suchym" montażem cenowo kształtują się w granicy 6kzł brutto. Jest to cena którą mogę zaakceptować A może coś innego?
  10. qumaczek

    Jaki wkład kominkowy?

    Witam wszystkich, nie chcę zakładać nowego tematu, bo jest tego mnóstwo a ten wydaje się dobry - czyli jaki wkład kominkowy?\ Mam dom ok 140m2, ogrzewanie podłogowe, ocieplony 20cm styropianu okna 3szybowe, Wentylacja Mechaniczna. Doprowadzenie powietrza z zewnątrz, komin leiera 20cm, wylot na wysokości 2,2m. Mam u siebie generalnego dystrybutora DOVRE, zaproponowali mi Vistę 700, w sumie wyglądał całkiem przyzwoicie, paliło się, bardzo ładnie to wyglądało Z montażem ok 6000zł (bez obudowy). W innej firmie proponowali mi spartherm ale po pierwsze wolałbym otwierany na bok, po drugie ceny zaczynające się od 1800euro netto nie bardzo mi pasują. Kobieta też mówiła że hajduk dobry, że dąży do jakości spartherma, że Tarnava nie ma uszczelek i przy domu z wm to nie jest najlepszy pomysł (w dovre tez mowili o tarnavie ze zeliwo pracuje i po jakims czasie to sie rozszczelni), tak samo nie polecala Jotula, mówiąc że są produkowane na zakładkę i sklejane a nie spawane. Z forum wyczytałem też że dobre są niby Romotopy. Chciałbym żeby kominek był szczelny, żeby szyba była czysta i kosztował nie więcej niż 6000zł brutto z montażem. Co wybrać? Jest tego tyle że człowiek głupieje totalnie. Ma być klasyczny do 80cm szerokości. Chcę w nim palić w okresach przejściowych oraz przy mocnych mrozach się dogrzewać. Ogrzewanie domu gazowe. Mam na poddaszu rozprowadzone kanały w podłodze do pokojów i łazienki. Pomożecie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...