Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Braziliana

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Braziliana

  1. Mi z kolei bardzo podobają się wanny wolnostojące marki SILLA. Mają niezwykle ciekawe wzornictwo i bardzo nowoczesny design. Można sobie zobaczyć na ich stronce, mają kilka bardzo atrakcyjnych wizualnie modeli. Ponoć wanny tej firmy są naprawdę solidne, długo utrzymują ciepło, dzięki podwójnej warstwie akrylu, mają tez dodatkowe wzmocnienia wykonane z włókien szklanych i wzmocnione dno, które podwyższa odporność wanny na zwiększony ciężar.
  2. No i właśnie o to mi chodziło. Lepiej tego ująć nie mogłeś - tzn. tego, o co mi generalnie chodzi i czego od takiego domku oczekuję. Tak właśnie - komfort cieplny i możliwość przebywania w nim zimą. My chcemy też na działkę zimą właśnie jeździć. A że domki te nazywa się letniskowymi całorocznymi, no tak akurat to wygląda, może dla niektórych niezbyt fortunne sformułowanie, ale generalnie wiadomo o co chodzi. O to, że jest to domek wyglądający jak letniskowy i z zasady spełniający głównie taką funkcję, ale dodatkowo przystosowany do zamieszkiwania w nim, kiedy temperatury są niższe, czyli jesienią oraz zimą . Też myślę właśnie, że lepiej jednak zdecydować się na taki ocieplony już, przystosowany specjalnie, niż kozę stawiać. Dzięki za rozwianie wątpliwości.
  3. No nie wiem, może się nie znam, a raczej na pewno się nie znam, w końcu babą jestem. A spodobały mi się drewniane domki i już . I męża namawiam teraz. Chodziło mi raczej o to, że jeśli jest to domek letniskowy, do tego o małej powierzchni, to chyba nie będzie problemu z jego dogrzaniem? niktspecjalny, dzięki wielkie za linki . Poczytam, doszkolę się, to może potem będzie mi lepiej dyskutować. Sama właśnie nie wiem, na jaki domek się zdecydować. Czyli co? Wynika z tego, że drewniany domek nie może być całorocznym? Czy raczej chodziło Ci o określenie letniskowy całoroczny? No tak - masło maślane, bo albo letniskowy albo całoroczny . Pozdrawiam.
  4. Mam takie pytanko do osób orientujących się w temacie. Kojarzycie może firmę Fachowy Dach? Oni są właśnie od więźby dachowej, są z Warszawy. Ktoś z Was korzystał może z ich usług i budował dach z tą właśnie ekipą? Bo szukam opinii, zależy mi na znalezieniu kogoś sprawdzonego - w końcu dach, to ważny element budowy. Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi i opinie.
  5. No właśnie, ja też muszę się przyłączyć do tego pytania, bo od jakiegoś czasu rozważam postawienie całorocznego domku letniskowego. Niestety nie znam się na tym kompletnie. Do tego nie wiem, jak te wszystkie instalacje działają... Ja mam akurat na myśli konkretny domek, od producenta Letniskowo, który produkuje te domki ocieplone już, z ogrzewaniem elektrycznym lub gazowym. Które byłoby najlepsze? I jakie mogą być koszta ogrzewania takiego domku o powierzchni 36 m2? Czy zimą faktycznie można tam mieszkać? Dodam, że domki są drewniane, więc skoro to drewno, to chyba dobrze izoluje ciepło, tyle to wiem . Będę wdzięczna za podpowiedzi.
  6. Jeśli wszystko zlecimy ekipom budowlanym i firmom z zewnątrz, to na pewno w takiej kwocie się nie zmieścimy. Ale wykonując pewne prace samodzielnie, możemy naprawdę sporo zaoszczędzić. Procentowo wygląda to naprawdę pokaźnie. Np. na pracach przy tarasach zewnętrznych, czyli konkretnie: * pracach ziemnych wraz z zasypkami i obsypkami * stawianiu ścianek tarasu oraz * układaniu posadzek i okładzin schodów i tarasów możemy uzyskać oszczędność od 55% do 64%.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...