Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

hilaran

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez hilaran

  1. Wracamy po długiej przerwie: wykopy zrobione, wczoraj położony chudziak. Jutro składamy szalunki i zbrojenie (zrobione jeszcze w marcu), a w czwartek zalewamy ławy.
  2. Serdecznie dziękuję za uwagi - ostatecznie zrobię łączenie na zakład 800 mm (tu jest fi 14) i wtedy będę miał normalnie łączony pręt w narożach.
  3. Kolejne półtorej godziny pracy i 100 strzemiączek jest gotowe. Odpadów - zero. Okna w zasadzie już dograne - 3-szybowy Salamander z ciepłym montażem. Rabat 30% do końca stycznia i w gratisie ciepłe parapety ze styroduru. Nigdzie taniej nie udało mi się znaleźć - za 12 okien zgodnie z projektem (w tym 3 nietypowe) razem z ciepłym montażem wyszło 12,5 tysiąca.
  4. Witam wszystkich, z uwagi na długość ławy fundamentowej - od krawędzi do krawędzi jest to 12,20 m - i dostępnych najpopularniejszych długości prętów zbrojeniowych, czyli 12 m, mam pytanie. Zgodnie z projektem, ławy w narożach powinno łączyć się poprzez zagięcie, z zakładem 40 cm, w ten sposób: Musiałbym łączyć pręty, czego chciałbym uniknąć. Po pierwsze to dodatkowa praca (a dom będę stawiał sam), po drugie osłabia to konstrukcję. W internetach znalazłem alternatywną (zdaje się dla leniwych murarzy) metodę, z wykorzystaniem dodatkowego pręta kotwiącego. Wyglądałoby to mniej więcej tak: Czy takie łączenie będzie dopuszczalne? Pręty zbrojeniowe fi 14. W ten sposób łączyłbym tylko na jednej ścianie (druga jest w połowie złamana, więc problem odpada), czyli w dwóch rogach. Z góry dzięki za podpowiedzi
  5. Dzisiaj zaczęliśmy tworzyć strzemiączka do zbrojenia - kupiłem w skupie złomu pręt 5,5mm w atrakcyjnej cenie (80 gr różnicy na kg), w kręgu. W składzie budowlanym pukali się w czoło, bo "kto to będzie prostował". Docięcie 130 kawałków i ich wyprostowanie zajęło jakieś 2,5h, więc uważam, że stówka zaoszczędzona tanim kosztem Krąg: NARZĄDŹ: Efekt: Brakuje mi jeszcze 80 kawałków, a potem gięcie. W międzyczasie szukam okien (podobno teraz tańsze) i materiału na dach, ew. jakiejś ekipy do jego wykonania. Pierwsze wyceny są niższe niż się spodziewałem, więc może nie będzie tak źle.
  6. Witam wszystkich, planujemy budowę nieco przerobionego domu Z95: http://z500.pl/projekt/91/Z95,ekonomiczny-i-latwy-w-budowie-dom-ze-stylowym-wykuszem/dane-ogolne.html Dom chcemy wybudować metodą gospodarczą, a w zasadzie - oprócz dachu - w całości samodzielnie, przy pomocy multifunkcjonalnego dziadka Budowa z bloczków Solbet, strop Rector, ogrzewanie ekogroszkiem. Tak działka wyglądała na początku: Tak wygląda teraz: Dom cofnięty o 60 m w głąb działki, z uwagi na to, że wcześniej w granicy jest inny budynek (widać na zdjęciach). Dociągnęliśmy wodę i kanalizę do miejsca planowanych fundamentów. Trochę zmodernizowaliśmy górę domu:
  7. Witam serdecznie, proszę o pomoc w następującym temacie: Przygotowuję działkę (22 x 120 m) pod budowę domu. Działka była nieużytkiem przez ponad 30 lat (stara działka rolna). Obecnie jestem na etapie wycinki samosiejek wierzby iwa (ok 70 sztuk...). Następnie chciałbym przystąpić do przystosowania terenu pod przyszłą budowę. Działka jest nierówna (lekki spad, ale to nie jest problemem, bo na końcu jest rów, gdzie będzie odprowadzenie deszczówki) - największą wadą są "fale" po starej orce i kilka dziur/wzgórków. Poza tym mnóstwo roślinności - polna trawa, ale też chaszcze, jeżyny itp. W pierwszej kolejności po wycince chcę wyrwać pnie z korzeniami. I tu pojawia się problem - co następnie? Czy wyrównać działkę koparką, która będzie rwać karcze, czy najpierw wziąć glebogryzarkę, przemielić te chaszcze, a dopiero potem wszystko wyrównać? Z góry dziękuję za pomoc!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...