Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Maciazz

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Maciazz

  1. Hej, dzieki za odpowiedz. Obecnie pracuje z domu ale jak dlugo to potrwa nie wiem, raczej nie 5-10 lat Boje sie opcji 4 ze wzgledu na dom obok i cien ktory rzuca, szczegolnie w okresie jesiennym i wiosennym gdzie slonce jest stosunkowo nisko. Po weryfikacji niestety ale opcja 4 i 5 odpada poniewaz w szczycie sa dwa kominki wentylacyjne.
  2. Witam, instalacja 5kWp Która z opcji będzie najlepsza?
  3. Witam, ponawiam prosbe, czy ma ktos umowe na wykonanie bruku/tarasu z kostki ? Z gory dziekuje.
  4. O kurcze, grubo... I to tak na calej powierzchni budynku czy tylko miejscowo?
  5. Niby masz rację, ale każdy chce unikać "dodawania oliwy do ognia". Z jednej strony chce mieć piankę z drugiej mniejsza odporność na ogień wprowadza niepewność. Dlatego człowiek szuka po części usprawiedliwienia na forach.
  6. Co o tym wpisie sadzicie? https://cels.pl/pianka-zmniejsza-straty-podczas-pozaru/ ?
  7. Pytanie jaka to byla pianka i kiedy nakladana technologia poszla troche do przodu. Nie jestem specjalista w tej dziedzinie ale duzo czytam, sam chce ocieplic swoj dom piana HONTER EXY09 o parametrach palnosci: B-s1,d0. Producent oddaje uwage, ze podana wartosc to wartosc dla samej piany a nie dla piany + zabudowy gips-karton. To spora roznica. Duza ilosc pian ma podobne parametry ale razem z zabudowa g-karton. Sam tez mam watpliwosci glownie ze wzgledu na bezpieczenstwo.
  8. Maciazz

    Izolacja pozioma chudziaka

    Wylewka jest wewnątrz budynku, przestrzeń między ścianą a wylewką jest otwarta (tylko piana dylatacyjna) zatem nie ma szczelnego "zamknięcia" papy pod posadzką. Dlatego uważam że jest to złe rozwiązanie.
  9. Maciazz

    Izolacja pozioma chudziaka

    Jakieś konkretne wartości czy będziemy teraz gdybać? Wiadomo że straty będą ale jakie? Można ale wsunięcie folii proste nie będzie. Pomyśle o tym. Nie rozpędzajmy się O tym, że co dom to inny przypadek Po co ta złośliwość ? Dla mnie wnętrze zaczyna się tam, gdzie dużą część czasu przebywają ludzie.
  10. Maciazz

    Izolacja pozioma chudziaka

    Stary z tego powodu jakieś ogromne nie będą nie przesadzajmy. Rury leżą chudziaku i są do niego zamocowane. Żeby to zmienić trzeba by całą instalację znow przerabiac. Czy szkoda kasy to kwestia względna, oprócz papy nie ma innego rozwiązania. Folię 0,5mm położoną na chudziaku ciężko jest przebić samą strukturą chudziaka (testowane), a położenie dwóch da odpowiednią szczelność. Znam budowy gdzie ludzie bezpośrednio na chudziaka dawali 0,3mm i do dnia dzisiejszego nic się nie dzieje. Problem chyba tych wszystkich izolacji jest taki, że mało która ma atest na użytkowanie wew budynków...
  11. Maciazz

    Izolacja pozioma chudziaka

    Hydroizolacja będzie na rurach bo już są założone. Ta pierwsza warstwa z racji tego, że łatwiej się układa jako wstępna warstwa, nawet jak się miejscami przedziurawi, to kolejne warstwy 0,5mm na 1 warstwie styropianu zatrzymają wilgoć. Nie jestem zwolennikiem papy w pomieszczeniu więc chce dać folię. Między bloczki betonowe a ściany dałem folię o grubości 1mm. Teraz chce daćdwie warstwy w sumie dającą też grubość 1mm . Uważam że jest to wystarczające. Zdaje sobie sprawę, że nie będzie tak dobrej ciągłości izolacji jak w przypadku papy ale w tym momencie nie ma już innej możliwości. Dlatego szukam najbardziej optymalnego rozwiązania.
  12. Maciazz

    Izolacja pozioma chudziaka

    Witam, proszę o radę. Chudziak u mnie jest poniżej poziomu bloczków betonowych. Pomiędzy bloczkami betonowymi a bloczkami ścian położona jest 1mm folia. Na chudziaka również chciałem dać folię 2x0,5mm. Mam jednak położone już media + kanaliza. Jako że folia 2x0,5mm ciężko się będzie układać na tych wszystkich rurach posadzkarz zaproponował: dać: 1. Folia 0,3mm na chudziaku i rurach wodnych/kanaliza 2. Warstwa 5cm stropianu aby wyrównać powieszchnię 3. 2x folia 0,5mm 4. Kolejne warstwy stropianu 5. folia aluminiowa do podłogówki 6. wylewka Jakieś za lub przeciw?
  13. Maciazz

    Wilgotne krokwie po deszczu

    Kolega ma racje. Na paro przepuszczalną membranę można dawać pianę. Szczelina wentylacyjna owszem jak ktoś robi natrysk na deskowanie.
  14. Maciazz

    Szczelina wentylacyjna wełny

    Witam, dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Mam dodatkowe pytanie. Czy koniecznym jest stosowania tej szczeliny wentylacyjnej przy zastosowaniu membrany na deskowaniu? Co prawda nie jest to membrana wysoko paro przepuszczalna ale jest. Współczynnik SD-4,492g/m2/24 h Zastanawiam się nad tą szczeliną wlotową ponieważ, wylotowej nie mam - są co prawda szczeliny między deskami dość spore ale już na deskach jest wspomniana membrana. Wykonawca pokrycia dachowego jak wspomniałem o szczelinach wylotowych wentylacji wełny powiedział, że nie bierze odpowiedzialności za nieszczelności dachu w tym miejscu... i że szczeliny między deskami wystarczą.
  15. Witam, pytanie do ludzi którzy dach wykonali w pełnym deskowaniu i bez wykonania podbitki - tylko nadbitka. Jak macie wykończoną szczelinę wentylacyjną wełny pomiędzy deskowaniem a styropianem? W przypadku podbitki nie ma problemu - zostawia się szczelinę i potem wszystko zasłania. Jednak nie mam zielonego pojęcia jak to wykończyć jeśli nie mam podbitki. Chodzi o to miejsce:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...