Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

madss

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    ściany fundamentowe

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

madss's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Ja we Wrocławiu korzystam w takich przypadkach z wrocławskich wodociągów Ale korzystałem też z http://www.interglobal.pl i polecam. Maja dobry sprzęt i doświadczonego człowieka Wielokrotnie zlecałem lokalizację wycieków wody i zazwyczaj trafiają z dokładnością do metra! Z teg co wiem, to na rurach PE jest trochę trudniej niż na stalowych
  2. Witam wszystkich. Podłaczam się w pełni pod pytanie. Moje podejście do ceramiki i sytuacja - jak powyżej. Też skłaniam się bardziej ku rurom stalowym. Problem w tym, że nie wybrałem jeszcze kominka. Sytuacja u mnie jest taka: [ATTACH=CONFIG]277121[/ATTACH] w stropie terriva mam zostawiony otwór na szerokość około 60 cm. W projekcie był system Schiedel 20+w ale od początku mi z ceramiką coś nie pasowało. W szczególności to, ze jak coś kiedyś będzie nie tak z rurą ceramiczną nie ma tego jak wymienić bez wyburzania całego komina Tak więc padło na wkład - który zawsze można w miarę łatwo wymienić. Teraz biorę pod uwagę dwa rozwiązania: A) Wykorzystać do budowy komina pustaki kominowe systemowe z keramzytobetonu- choćby od Schiedel 20+w (idealnie pasuje mi w dziurę w stropie. Dalej na stropie dodatkowo obudowa z cegły i na tym ponad dachem - klinkier. Dobre z tego względu, że w razie czego, w przyszłości łatwa wymiana wkładu od góry. Ale tu mam do was pytanie: - czy wkładając w te pustaki sam wkład (np. żaroodporny) nie będzie problemów z temperaturą i tymi pustakami ? Jak wygląda sprawa z odpornością na wysoką temperaturę tych pustaków ? Nie mogę się do tego nigdzie dogrzebać. Czy może trzeba robić izolację tych rur z wełny ? Jednak wtedy wydaje mi się, że już będzie trudniejsza wymiana wkładu. B) Może do wkładów ze stali trzeba budować cały komin z cegły ? Jednak wtedy mam problem z ciężarem tego komina i nie wiem czy przez taki otwór w stropie zmieszczę się jeszcze z kanałem wentylacyjnym, który chcę wykorzystać do przepuszczenia kabli. C) Jeszcze jeden pomysł. Buduję komin z cegły postawiony na stropie (mam tu odpowiednie wzmocnienia - podwójna belka, pręty stalowe). Wkładam w to wkład stalowy który kończy mi się pod stropem na parterze. Zaleta: duża dowolność w usytuowaniu kominka i aranżacji miejsca obok niego. Wkład taki oczywiście oparty byłby na systemowych wspornikach umocowanym do ściany.
  3. apropos wody i śniegu to na tym mają być obróbki blacharskie. Ale i tak się liczę z tym, że mogą powstać brudne zacieki na elewacji jak to bywa przy takich wypustach. Chyba że rynny z boków porobię ale to już jeszcze durniej będzie chyba wyglądać pozdrawiam
  4. ok, dziękuję bardzo za porady. czyli moje obawy się potwierdziły. Będę myślał jutro z KB jak to w żelbecie zrobić
  5. chodzi o wysunięcie okna poza obrys domu, taki architektoniczny detal zagadując co projektant miał na myśli to: A) czymś tą pustkę trzeba było wypełnić ? B) taka wariacja na temat ciepłego montażu w ociepleniu ? 14 cm no tak wynika z projektu i to jest to co mnie najbardziej martwi chyba właśnie tak skończę, trochę większy mostek termiczny ale przynajmniej solidnie będzie można ciężkie drzwi tarasowe umocować. Żelbet to żelbet jednak Czy jednak ktoś mocował w podobnej konstrukcji ciężkie okna tarasowe lub inne ?
  6. Rozważam możliwość zmiany tych drewnianych kantówek na słupy żelbetowe
  7. Witam wszystkich, niedawno zacząłem budowę mojego domku. Tempo szaleńcze więc na razie brak czasu na dziennik budowy Proszę o pomoc w sprawie konstrukcji, w której w przyszłości mają być osadzone okna. W projekcie przewidziane są szerokie obramienia okien: jednak w trakcie budowy zacząłem dokładnie zagłębiać się w projekt i sprawa sposobu montażu tych okien budzi moje wątpliwości pod względem solidności i wytrzymałości. Projektant przyjął, że np. drzwi tarasowe (305x250 cm) ma być zamontowane tak, że: - do muru zostanie przytwierdzona deska o grubości 5 cm (w projekcie nazwana słupem konstrukcyjnym 14x5 ) - w odległości 14 cm od muru postawiona zostanie rama z kantówek 14x14 cm w której w przyszłości ma zostać osadzone ciężkie okno tarasowe - deska z kantówkami ma zostać połączona na całej długości płytą OSB 2 cm - w szczelinie pomiędzy deską i kantówką ma iść ocieplenie Teraz pytanie: Czy w przyszłości osadzenie dość dużego okna tarasowego w tej ramie z kantówek będzie wystarczająco solidne i wytrzymałe ? Wyglądać to ma tak:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...