
rdw
Użytkownicy-
Liczba zawartości
36 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez rdw
-
Już dzwoniłem do nich - zgłosiłem, że mam awarię drzwi tj. "oderwały się" drzwi na jednym z dwóch miejsc na górze gdzie "wiszą" i przez to szurają po podłodze, z pytaniem, co z tym robić (w okresie pogwarancyjnym). Jako klienta detalicznego, odesłali mnie do ich przedstawiciela regionalnego na Warszawę. Tam, uprzejmy pan dał mi kontakt do jakiegoś pana, który po godzinach pracy prywatnie dorabia na usuwaniu takich awarii. Nie bardzo mam wyjście, bo firma w której kupiłem drzwi z montażem (RuckZuck) zamknęła w Warszawie wszystkie swoje sklepy bo chyba im biznes nie szedł. Trochę czuję się spławiony przez Eclisse, ale skoro wyboru nie mam, to będę skazany na naprawy bez gwarancji i dowodu zakupu przez osobę, jaką ich pracownik wskaże.
-
Czy ktokolwiek wie jakiego producenta są drzwi lub zamek widoczny na zdjęciu? (nie wiem czy to logo drzwi czy samych zamków). Logo wygląda jak lustrzane odbicie greckiej litery lambda lub litera "y" do góry nogami. Są to ukryte drzwi przesuwne w kasecie firmy Eclisse. Zepsuły się po 4 latach, nie mam w fakturach szczegółów, a każda firma która mogłaby podjąć się naprawy chce wiedzieć, jakiej firmy drzwi mam w kasecie Eclisse. Swoją drogą nie jestem zadowolony z firmy Eclisse - oni produkują kasety do drzwi i nie przejmują się klientem, który teraz nie ma gdzie znaleźć serwisu do drzwi w ich kasecie.
-
Od dłuższego czasu nie mogę wybrać zwykłych drzwi zewnętrznych (najlepiej antywłamaniowych) do mieszkania w bloku. Co jest istotne: - aby "ciche" włamanie było jak najtrudniejsze - aby drzwi dobrze wyciszały - najlepiej aby móc wybrać kolor nie udający okleiny drewnianej (nowoczesne wnętrze). Rozmawiałem ze ślusarzem (pogotowie zamkowe), polecił drzwi ZBIGMET oraz WITEX które rzekomo ciężko rozpracować na szybko i cicho (bardziej boję się tego typu włamań bo od hałaśliwych włamań to i tak zlecieliby się sąsiedzi) Problem drzwi ZBIGMET polega na tym, że mają one niewygodny dla kieszonek klucz piórowy który nie jest wymienną wkładką - czyli jak zgubię klucze itp. to całe drzwi będą do wywalenia bo nie ma wymiennej wkładki. Za dopłatą 400 zł można wymienić zamek piórowy na taki z wkładką który ma mniejszy i wygodniejszy klucz. Wyciszenie bodaj 41 dB. Oglądałem dodatkowo drzwi DELTA. Mają one w standardzie właśnie taki mały wygodny klucz. Natomiast wyciszenie lepsze - 47 dB. Ale nie mają tak dobrych opinii jeśli chodzi o włamania. Co o tym sądzicie? Jakiego producenta i jaki zamek wybrać? GERDĘ raczej odrzucam bo produkuje za dużo drzwi więc boję się, że są dość dobrze znane złodziejom.
-
Remont generalny mieszkania z 1956 roku [WARSZAWA]
rdw odpowiedział zzoo → na topic → Przebudowy i remonty
Szanowny zzoo, czy dokonałeś już omawianego remontu? Jesteś zadowolony z wybranej ekipy? Pozdrawiam. -
Dużo napisano o wadach i zaletach posadzek żywicznych. Generalnie większość wykonawców i specjalistów od producentów dość mocno akcentuje problemy eksploatacyjne. Byłbym gotów, mimo wszelkich prób zniechęcania mnie (dostałem nawet wywód od chemika od epoksydów i poliuretanów o rakotwórczości takich posadzek) dalej rozważać opcję wylania posadzki żywicznej (wolałbym poliuretanową). Ale wciąż nie do końca rozumiem: - czy to prawda, że jak coś ciężkiego upadnie np. patelnia w kuchni, to na białej podłodze pojawi się "pajączek" czyli jakby odprysk na powierchni? - czy to prawda, że takie posadzki szybko się rysują, a potem trudno je naprawić? Jak w ogóle wygląda naprawa lub raczej wymiana posadzki żywicznej? Posadzka taka, jak rozumiem, ma kilka mm grubości (jest wylewana żywica i lakier o ile dobrze rozumiem) - jak i czy łatwo się ją usuwa? Gres - wiadomo - należy zerwać/skuć. Panele, deska lita - wiadomo jak usunąć. Rozważany wykonawca takiej posadzki polecał mojej ekipie, by robić wylewki wyżej tam, gdzie będzie żywica, bo jeśli w innych pokojach planuję gres/deskę to będzie różnica wysokości (deska ma np. 1 cm, żywica 3-4 mm więc tam musi być wyżej bardzo równa, precyzyjna wylewka). Co w sytuacji gdyby mi się odmieniło i będę chciał wywalić posadzkę żywiczną? Pozostanie mi tylko wylać ją na nowo (jak "zedrzeć" starą?) czy będę mógł skuć wylewkę aby zrobić np. parkiet równo z resztą pomieszczeń? Znalazłem wykonawcę za 150 zł/m w Warszawie (robocizna z materiałem) wiec to chyba dobra cena, ale mam spore wątpliwości z tym, co sie stanie z taką podłogą po kilku latach i w razie chęci zmian?
-
- eksploatacja
- posadzki
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nic mi nie mówiono o tym, bym miał płacić jeszcze za wodę - na takie warunki się nie umawiam więc ich płacił nie będę. Swoją drogą to absurdalne - mieszkanie jest na ostatnim, 4 piętrze, piony są do wysokości 120 cm (odpowietrzniki). Czy naprawdę aby odkręcić grzejniki i przenieść jeden z nich trzeba spuszczać wodę z całego bloku na dwie klatki? A takie pytanie - a gdyby tak odkręcić grzejniki bez spuszczania wody? Gdy zrobiło się ciepło, słychać, że woda nie chodzi w rurach, czy mimo to woda wybije z dołu do góry do odkręconych rur?
-
Czy to możliwe, by takie spuszczenie dopuszczano "maksymalnie na 3 dni", bo takie coś mi zewnętrzna firma hydrauliczna przez telefon powiedziała? Swoją drogą to skandal, że spółdzielnia płaci jakieś grosze firmie zewnętrznej za zajmowanie się hydrauliką w bloku, a oni dowolnie ustalają zasady, warunki i ceny swoich usług.
-
Planuję generalny remont mieszkania. W budynku wielorodzinnym wymieniana była instalacja CO, powieszono płytowe grzejniki, instalacja idzie w rurkach plastikowych. Mieszkanie jest na ostatnim piętrze z pionami odpowietrzającymi na wys. 120 cm. W ramach remontu chcę m.in. przenieść grzejnik łazienkowy na inną ścianę co wymaga "rozcięcia" obecnej instalacji. Niezbędne raczej będzie też zdejmowanie grzejniów w innych pokojach z uwagi na robienie gładzi, malowanie itd. Ekipa chce też wkuć w ściany zewnętrzne mieszkania rurki idące obecnie po ścianie. Spółdzielnia odsyła do firmy obsługującej hydraulikę budynku. Tymczasem Firma poza sezonem grzewczym żąda 150 zł/dzień za spuszczenie wody w instalacji. Czy to jest normalne? Jeśli zakłądając 150 zł/dzień to ile ja zapłacę, jeśli ekipa potrzebuje raczej sporo czasu i nie wykona w jeden dzień gładzi, malowania które przecież też się robi dwa razy. Nie wyobrażam sobie płacenia 150 zł/dzień przez np. miesiąc wyłączenia grzejników?
-
Zlecam remont mieszkania z lat 60 które nie ma wylewki a piasek pod legarami parkietu, a więc podłoga będzie robiona od podstaw - wylewka i deska lita/gres. Wykonawca zamierza puścić kable do nowej skrzynki bezpiecznikowej "pod podłogą", cokolwiek miałoby to znaczyć. Prawdopodobnie chce puścić kable w peszlach (pod wylewką, w wylewce?) bo powiedział, że jak kiedyś spółdzielnia przerobi instalację elektryczną na klatce albo z innych przyczyn chciałbym kiedyś wymienić kabel z kuchni do indukcji to sobie ostatecznie nawet wyciągnę ten kabel i dam nowy(!). Pytanie laika: czy instalacje prądu w mieszkaniach można robić w podłogach? Nie grozi to np. spaleniem albo porażeniem jak np. rozbiję garnek z herbatą na podłodze w kuchni?. Wykonawca pewnie puści w podłodze różne kable, nie tylko indukcji, podłogą z pokoi, korytarzem i do licznika. Pytanie nr 2: mam instalację CO w tzw. rurkach plastikowych (po wymianie, grzejniki płytowe). Czy analogicznie wykonawca może puścić podłogą z klatki schodowej do łazienki rurki CO do grzejnika łazienkowego? Problem w tym, że grzejnik planuję na ścianie którą od dostępu do pionu na klatce przecinają drzwi wejściowe do łazienki więc albo trzeba z klatki do grzejnika ciągnąć rurki po trzech ścianach łazienki albo właśnie krótszą drogą ale w podłodze.
-
- bloku
- instalacja
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Swego czasu szukałem, i nadal szukam, antywłamaniowych drzwi zewnętrznych do mieszkania w bloku. Dość istotne wydaje mi się, by była możliwość wyboru różnych kolorów drzwi od ich stron. Chodzi o to, że w środku chcę, by były białe (lub prawie-białe/szare) a na zewnątrz jakiekolwiek byle ciemnie i niewyglądające na bogato i niełatwe do wybrudzenia czy nawet zdewastowania. Czy poza Dierre ktoś produkuje coś takiego? Tylko u tego, dość drogiego względem jakości, producenta (za skandal uważam, jak tanio wciskają drzwi deweloperom, a jak drogo je sprzedają w detalu w sklepach), przedstawiono mi drzwi na dwa kolory jako oczywisty standard. Dodatkowo istotne jest dla mnie bezpieczeństwo zamka - drzwi jakiego producenta nie są "oklepane" u złodziei? Bardziej niż wyważenia obawiam się właśnie manipulacji i otwarcia zamka przez "specjalistę", jako, że mieszkanie jest w zakamarku klatki schodowej a sąsiadów mało. Co mnie jeszcze interesuje to by od wewnątrz dało się zamykać na "korbkę" bez wkładania klucza itp. ale to chyba dość częsty standard. ps. w Warszawie ogrom nowych inwestycji deweloperskich ma oddawane lokale z drzwiami Dierre - to moja kolejna obawa: pewnie spece od włamań mają drzwi tej firmy już dość dobrze na oku. Gerda raczej też nie budzi zaufania, skoro jest najpopularniejsza to i zamki pewnie rozpracowane. Co radzicie?
-
Planuję remont mieszkania i między kuchnią a salonem mam ścianę prefabrykowaną z drzwiami 80 cm Ściana w budynku z lat 60 budowanym w technologii ramy H nie jest nośna, ma 12 cm grubości i jest to ostatnie piętro, według zarządcy mogę wyburzać jako działową. Rozważałem dotąd po prostu wywalenie kawałka ściany i zrobienie pół-otwartej kuchni tj. zrobienie do sufitu (250 cm) otworu długiego na 180 cm tak aby doświetlało kuchnię, nieco ponad połowę ściany chciałem zachować. Jednak w mieszkaniu jest dość zimno i czasem lubię zamknąć drzwi między pokojem a kuchnią więc boję się, że w zimie przydałaby się możliwość zamykania jednak salonu od kuchni otwartej na korytarz, mimo tego, że wg. mnie otwieranie drzwi w kasetach jest męczące, a co dopiero tak dużego skrzydła (no ale byłoby przesuwane rzadko). Pytanie: czy są firmy (ja - Warszawa) które wykonują tak duże drzwi przesuwne w ścianę? Drzwi nie muszą być mega piękne gdyż częściej będą wsunięte w ścianę. Ważne, aby były jednak przeszklone. Bardzo ważne - czy taka konstrukcja pozwala na złożenie samej kasety w mieszkaniu czy kasetę się gotową wnosi od producenta? Ponieważ tak duża kaseta na pewno nie zmieści się w klatce. Nie zmieści mi się na klatce wniesienie także tak wielkiego skrzydła, więc w grę wchodzi jakieś skrzydło złożone np. z 2-3 paneli. Czy coś takiego jest produkowane i jakie mogą być tego koszty? Podejrzewam, że jeśli już, to tego typu zamówienia produkują raczej firmy robiące coś dla biur itp. bo w domach raczej rzadko.
-
Do ściany oddzielającej salon z przedpokojem i kuchnią, na takim planie: http://1s.pl/prywatne/naswietlenie.jpg potrzebuję drzwi przeszklonych (z białymi ramami) przy których można doczepić obok stałe naświetlenie boczne w takich samych białych ramach, ale niestandardowo duże, najlepiej tak 80-100 cm, niż to co oferują zwykle producenci czyli góra 60 cm. Drzwi mogłyby być np. w tym stylu - mniejsza o producenta (80 cm): czyli interesuje mnie właśnie o wiele szersze przeszklenie no i z jednej strony. Kto takie coś może produkować? Czy takie coś (naświetlenie równe lub większe otworowi samych drzwi) będzie estetyczne? Chodzi o nasłonecznienie wąskiej kuchni która ma okno od północy i optyczne powiększenie wejścia do kuchni które jest wąskie przez pion.
- 5 odpowiedzi
-
Ekipa do generalnego remontu - rozliczenie ryczałtowe?
rdw odpowiedział rdw → na topic → Przebudowy i remonty
No ale właśnie jedna z ekip obejrzała co ja chcę (bez dokładnego spisywania) po czym dostałem kontakt zwrotny mailem w stylu że "remonty starych mieszkań są często nieprzewidywalne, a inwestor zmienia koncepcje w trakcie remontu..." tralalala i że "w związku z tym proponują ryczałtowo 32 tysiące za samą robiciznę. Wiadomo, że do takiej umowy zawarłbym dla zabezpieczenia się jako załącznik własną listę prac plus rysunek "projektowy" gdzie mają być gniazdka itd. Ale z takiego podejścia wynika wprost przeciwnie - że ja nie musze interesować się, ile kosztuje wywalenie starego i montaż nowego gniazdka, skoro płacę globalnie i sam ustalam ile tych gniazdek i gdzie potrzebuję po podpisaniu umowy na stałą kwotę.... W każdym razie jeśli czytam takie reakcje to rozumiem, że taki ryczał nie jest częstą formą rolizczeń...tym bardziej mnie to zastanawia, bo ekipa wydawała sie fachowa (dwie osoby oglądały mieszkanie z tej firmy) i dość kompetentnie mówili co jak należy robić.- 2 odpowiedzi
-
- ekipa
- generalnego
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Zaprosiłem już kilka ekip remontowych na wycenę remontu i za samą robociznę, widząc ten sam stan mieszkania i opis prac, krzyczą sobie bardzo różne stawki. Ile płaciliście za remont w przeliczeniu np. na metr mieszkania? Ile powinienem zapłacić za robociznę remontu mieszkania 3-pokojowego 55 mkw.: - generalnie jest tu wszystko, praca na jakieś 4-5 tygodni sprawnej ekipy: - ściany do skucia i odnowienia, płytki w łazience/kuchni do zerwania, wyrzucenie starych kuchenki, wanny, wc itd., wstawienie nowych - nowa elektryka - wyrzucenie starych podłóg i ułożenie nowych podłóg/płytek - lokalne sufikty kar-gips w łazience, salonie, sypialni,kuchni - wyburzenia ścianek działowych, przesunięcie ścian łazienki, montaż 4 szt. drzwi wewnętrznych - malowanie, wyrównanie krzywych ścian - montaż oświetlenia w nowych punktach, montaż wyposażenia łazienki, tv z doprowadzonym kablem w kanale ściany itd. - wywóz gruzu, wywóz mebli (3 łóżka plus 2 regały) na czas remontu i zwrot. Jakie ceny zakładać za samą robociznę, bez materiałów budowlanych i wyposażenia do zainstalowania?
-
Polećcie dobrego cenowo wykonawcę dekoracyjnych posadzek poliuretanowych, realizującego detaliczne zlecenia na niedużych metrażach. Mam do zrobienia w mieszkaniach powierzchnie 35 i 55 mkw (Wola, Żoliborz).
- 5 782 odpowiedzi
-
- abc instalacji
- alarmy
-
(i 109 więcej)
Oznaczone tagami:
- abc instalacji
- alarmy
- antywłamaniowe
- architektura
- beton
- bezpieczeństwo
- bojler
- bramy
- bramy garażowe
- budowa
- cwu
- cyrkulacja
- dachy
- dom
- dom bez granic
- domek letniskowy
- domy drewniane
- drenaż
- drzwi
- działka budowlana
- dzienniki budowy
- ekipa budowlana
- eklektyczne
- ekogroszek
- ekologiczne
- elektryczność
- elewacje zewnętrzne
- fachowcy
- fasada
- firany
- firma budowlana
- fontanny ścienne
- fundament
- fundamenty
- fundamenty i piwnice
- garaż
- garaże
- gaz
- gres
- grupy budujące
- hyde park cegła
- instalacje
- inteligentne instalacje
- izolacja
- izolacje
- kaskady
- klimatyzacja
- kominki
- kominy
- koszenie trawników
- kotły
- lista płac wykonawców
- materiał
- miedź
- mieszkanie
- my z mieszkań
- nieruchomości
- o oblicówkach
- ogród
- ogrody
- ogrodzenia
- ogrzewanie
- ogłoszenia drobne
- okna
- osb
- oświetlenie
- pilawa
- piwnica
- plan
- poddasze
- podjazdy
- podłoga
- podłogi
- podłogówka
- pokój
- pompa ciepła
- pompy ciepła
- powierzchnia działki
- prąd
- projekt
- projektant
- projekty
- przemyślany
- przyłącza
- pustak
- rekuperacja
- schemat
- schody
- ściany
- ściany wodne
- ścieki
- solary
- solidny wykonawca
- sswin
- stodo 12
- stropy
- taras
- thermobel
- tynki
- wentylacja
- więźba
- wizualizacja
- wnętrza
- woda
- współczynnik
- wykończenie ścian
- wymiana doświadczeń
- zasłony
- zewnętrzne
- zużycie prądu
- ławy
-
Mała kuchnia służy tylko do gotowania, stół do jedzenia będzie w części jadalnej pokoju dziennego (pokój 18 mkw z czego 1/3 idzie na stół, 2/3 na sofę z TV). W jaki sposób efektownie oświetlić stół aby np wieczorem świecić głównie na niego a nie na cały pokój, gdy w drugiej czesci pokoju ktoś ogląda TV w kameralnym świetle? Czy musi to być lampa wisząca nad stołem? Cały problem polega na tym, że nie jestem 100% pewny, czy za rok-dwa nie zechcę przestawić stołu, albo przenieść go bo w jego miejsce w święta np. bym chciał postawić choinkę. Jeśli lampa będzie wisząca to stół musi stać w konkretnym miejscu. Czy wieszanie "reflektorów" LED/halogen na 3 żarówki z typowym wkrętem GUI10, takich, które mają regulację kierunku, lekko wyglądają, są małe, ma sens? Owszem, wykieruję wtedy światło np.na stół, ale czy będzie to głupio wyglądać że świeci prawie przy suficie? Czy wystarczy to do doświetlenia stołu przy późnowieczornym obiedzie? Jako, że wydaję kilkadziesiąt tys. na remont, to nie bez znaczenia jest też że efektowna wisząca lampa led (tak naprawdę kawałek blachy z taśmą led) kosztuje blisko 1000 zł a taka oprawa na 2-3 żarówki to koszt koło 150 zł. Czy takie coś na suficie, jak niżej, może oświecać stół, czy raczej nadaje się do oświecania np. wąskiego hallu: http://www.redcoon.pl/res/shop/cataloge/product_315/B421273.jpg
- 3 472 odpowiedzi
-
- abażury
- abażury do lamp
-
(i 135 więcej)
Oznaczone tagami:
- abażury
- abażury do lamp
- abażury do lamp stojących
- abażury ultramaryna
- acrylio
- azzardo
- biurko
- bulaj
- ceramiczne
- cotton ball
- desingerskie
- doborem
- doborze
- elegancki
- firmy
- gdzie
- gipsowe
- gu10
- halogenów
- halogenowe
- hole
- i...
- imitująca
- internetowy
- itre
- jadalnego
- jaka
- jaki
- jakie
- kartell
- kinketów
- kinkiet
- kinkiet/lampe?
- kinkietu
- kinkiety
- klasyczny
- kolorowe
- kominkowej
- kryształowa
- ktokolwiek
- która
- ktos
- kuchni
- kule
- kulką
- kupię
- kupię?
- lamp
- lampa
- lampa natynkowa
- lampa?
- lampę
- lampka
- lampki
- lampy
- lampy-oświetlenie.pl
- lampy?
- ledy
- leroy?
- lighteye???
- lustro?
- malutkiej
- mała
- nazywa
- nowoczesne
- odpowiedniki?
- okna?
- okno
- orientalna
- oświetlenie
- oświetlenie led
- oswietlenie sufit oprawy
- oświetlenie szuflad szafek
- oświetleniem?
- panama house by marcio kogan
- pasująca
- podobej
- podobnej
- podobnych
- podwieszanych
- podłogowa
- pokoju
- pomoc
- pomocy
- porcelana
- poszukiwana
- poszukuję
- problem
- prośba
- prosze
- przedpokoju
- przypodlogowe
- pytań
- pytanie
- ruchoma
- salanu
- salon
- salonie
- salonu
- salonu?
- ścianie
- się
- sklep
- sklepy
- stół
- stołu
- strefy
- sufit
- sufitach
- surowej
- świecący
- sypialni
- sypialnia
- szuam
- szukam
- taki
- takie
- tego
- trzeba
- warszawa
- widzial...lampa
- wisząca
- wiszące
- witrażowych
- wkoncu
- wpuszczana
- wybrać
- wyszukanie
- zamówienie
- zdjęciu-gdzie
- znajde
- zwisy
- żyrandol
- żyrandol?
- łazienka
- łazienki
- łóżko?
-
Powiększam łazienkę i chcę mieć wannę z deszczownicą (i chroniącym takie mycie parawanem nawannowym) bo brakuje mi dodatku aby w weekend zrobić sobie jednak dłuższą kąpiel (główna, codzienna funkcja to przysznic) . 1. Czy wanny w zależności od producenta i modelu mają różny spadek wewnątrz "poziomej" powierzchni (czyli prefereowałbym takie bardziej płaskie co by stabilniej w niej stać)? 2. Wanna będzie krótka bo zmieści mi się tylko 140x70. Czy warto brać pod uwagę powierzchnię antislide (mało jest takich wanien) albo obecność wypukłych "bąbelków" (wanna dla 2 dorosłych osób w średnim wieku, ale wiadomo, czasem się można poślizgnąć, albo mieć gości). 3/ Trzecia sprawa: co sądzicie o wannach płytkich? Są takie o wysokości 38 cm. Niby będzie łatwiej się wchodziło co jest komfortowe przy codziennym zaginaniu nogi w celu prysznica, ale z drugiej strony czy mycie się w weekend w takiej płytkiej, nie dość że krótkiej na 140 cm (wzrost domowników na szczęściej ~175), wannie może być przyjemne? 4. Odpływ wanny będzie 1-0,5 metra od pionu kanalizacyjnego, ale raczej nie mogę wkuć się w podłogę z odpływem więc jeszcze dopytam: czy wanny różnią się wysokością odpływu od podłogi, czy w każdej można to indywidualne regulować nóżkami/stelażem?
- 6 odpowiedzi
-
- codziennie
- jaka
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Kilka lat temu wymieniłem okna w lokalu pod wynajem, który teraz remontuję dla siebie. Okno kuchenne pojedyncze PCV białe 70X130 jest na wysokości ok. 89 cm od podłogi. Chcę wstawić kuchnię Ikea której nowy system wymaga okna (aby otwierało się nad blatem) na wys. ~91 cm. W Ikei powiedzieli mi, że nowy system nie umożliwia regulacji wysokości blatu, jak było to kiedyś. Czy w tej sytuacji muszę wymienić całe okno z ościeżnicą wbudowaną w mur? Macie jakiś inny pomysł? Oczywiście mogę zrobić kuchnię w innej firmie, problem w tym, że nie znam firmy która by robiła w tej samej cenie tak stabilne meble (te w marketach po prostu rozlatują się na ekspozycji!) Jaki może być orientacyjny koszt takiej wymiany okna z robocizną? Czy na rynku są okna, które mają funkcję blokady okna w pozycji otwartej na 90 stopni? Mieszkanie mam dwustronne i ogromne przeciągi, otwarcie okien z dwóch stron powoduje że to kuchenne od północy samo się zamyka z wiatem i głośno kłapie że słychać w innych pokojach. Słyszałem, że przynajmniej są okna, które po uchyleniu od góry można zablokować przed zamknieciem, ale jaki producent takie robi? Z racji tego, że cała kuchnia idzie do generalnego remontu mogę oczywiście poczekać, co ekipa zrobi z podłogą i czy wysokość się nie zwiększy o te cudne 1,5 cm, ale to chyba będzie porażka, jeśli ostatecznie będę musiał zlecić wymianę okna po remoncie kuchni, pomalowaniu jej i wstawieniu tuż przy oknie nowego blatu z meblami ikei?
-
Posadzki żywiczne - wysoka cena przy niewielkim metrażu
rdw dodał a topic → w Podłogi, schody, taras
Interesuje mnie wykonanie posadzki żywicznej w części mieszkania, w 4 połączonych pomieszczeniach, na powierzchni 35 mkw. Wiem, że to dość droga technologia, ale nawet jak na Warszawę wstępnie wyceniono to na 150-200 zł za metr (Warszawa). Czy to faktyczna cena rynkowa? Bo jeśli tak, to skandalicznie wysoka:) i w tej sytuacji zamiast białej matowej żywicy po prostu ułożę duże białe, eleganckie płytki. Nie rozumiem, co takiego drogiego jest w wylaniu 2-3 milimetrów żywicy na przygotowaną wylewkę? Chodzi o koszt maszyny? Czy udało się komuś zrobić to taniej? Wylałbym najchętniej na większej powierzchni, w całym mieszkaniu, ale w sypialniach nie chcę robić żywicy, bo przeczytałem, że w składzie tych posadzek jest coś co stale, przez wiele miesięcy/lat paruje do otoczenia i nie jest obojętne dla zdrowia - czy to tylko "miejska legenda"? Rezygnacja z żywicy w sypialniach oznacza konieczność niższej wylewki w tych pomieszczeniach (wyższe panele) a to już całkiem burzy sens wylewania żywicy, zwiększania roboty mojej ekipie i zatrudniania ekipy do żywic. Jeszcze jedno pytanie - czy to prawda, że takie posadzki trudno usunąć jeśli chcemy je odnowić albo zrobić zamiast nich np. parkiet? -
Czy spotkaliście się - w przypadku dość generalnego remontu mieszkania, wymagającego pracy na 4-5 tygodni - aby ekipy remontowe proponowały rozliczenie ryczałtowe za wykonane prace? Czy takie rozwiązanie może być korzystne finansowo? Dwie z ekip, jakie zaprosiłem na wycenę, zaproponowały określoną stawkę ryczałtową za remont mieszkania. Nie ukrywam, że cena wydała się dość spora. Jednakże ponieważ na niezbyt pokaźnych 55 metrach mam 3 pokoje i wszędzie elektryka (a chciałbym wygodnie, więc trochę gniazdek, punktów świetlnych +na ledy pod meble itd.), ściany, podłogi do wymiany, sufity g-k, hydraulika itd. to lista pojedynczych zadań jest na tyle długa, że mając sztywny cennik firmy remontowej i tak nie wiem, ile bym takiej ekipie na koniec zapłacił. Z drugiej strony, zastanawiam się, czy taka ekipa, mimo, że pieniądze bierze w turach (zaliczki) po wykonanych częściach prac, nie będzie mnie wprowadzać w błąd aby mniej pracy wykonać (np. wmówi mi, że na ścianie z rurą CO nie można przeciągnąć prądu - a ja sam nie wiem, gdybym był ekspertem to bym ekipy nie zatrudniał). Czy takia forma rozliczenia jest faktycznie często praktykowana i czy może być opłacalna?
- 2 odpowiedzi
-
- ekipa
- generalnego
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Planuję generalny remont mieszkania, mogę powiększyć łazienkę z 3,5(!) do szalonych 5 metrów kwadratowych. Zależy mi na wywaleniu prysznica i zrobieniu wanny z funkcją prysznica - na co dzień szybki prysznic, w sobotę kąpiel po ciężkim tygodniu:rolleyes: Podjąłem decyzję, że jak na urządzenie głównie jednak używane na stojąco, wanna 140 cm mi wystarczy (wanna bez szału, do użytku 2 osób o wzroście ~175 plus czasem goście). Duużo przeczytałem na forach, jak zabezpieczyć rozchlapywanie wody. Suma sumarum choć parawan nawannowy może wydawać się lekki, łatwy do złożenia (ważne dla mnie jest przestrzeń w łazience) to jednak nie wierzę, że woda się poza taki pół-otwarty parawan nie wychlapie. A nie ukrywam, że nie chce mi się powoli myć i nieustannie pilnować by przypadkiem nie poleciało za daleko. Wykluczyłem wanny z kabinami typu sanplast z zamykaną okrągłą kabiną (są drogie i szpetne jeśli chodzi o design), wykluczam też pełne zamykane kabiny wanno-pryszniców (są drogie, jednak co gorsza jest w nich klaustrofobicznie, duszno, trzeba wentylować a zepsute części ciężko potem podmieniać, nie mówiąc że optycznie zmniejszą łazienkę na max). Doszedłem do wniosku, że najlepsze - zwłaszcza przy dwóch osobach które nie lubią się przejmować czy się woda wychlapie na podłogę - jest takie coś: http://zrobiszsam.muratordom.pl/galeria/zdjecie_kabina-nawannowa-z-przesuwnymi-drzwiami,8_302_2003.html Czyli rozsuwane pełne drzwi (bez zadaszenia) montowane na wannie. Bardzo proszę o opinię na temat takiego rozwiązania i ocenę, jak się takie coś użytkuje. Jak dla mnie plusy: - woda na pewno nie rozchlapie się jak przy parawanie - mniejsze ryzyko że mając gości ktoś złapie się za parawan, urwie go i zrobi sobie krzywdę - można się kąpać przy otwartej kabinie - wentylacja - jest bardziej szczelne niż parawany które są ruchome i podobno - wyczytane na forach - mogą się źle ułożyć uszczelki, woda wycieka itp. Największe minusy: - stałe profile są szpetne (głupia "stal") i optycznie pomniejszą przestrzeń - bardziej niż parawan ale mniej niż pełna kabina prysznico-wanny - boję się o czystość - że będzie się robił grzyb/pleśń po wewnętrznych kątach i łatwo nie doczyszczę - nie wiem czy warto brać 100% przezroczyste - tylko takie nie pomniejszą optycznie łazienki o całą kubaturę wanny (nawet matowe to już będzie "pudło") ale boję się, że przy mojej twardej wodzie (biały nalot na słuchawce itd.) będzie to jeden wielki osad kamienia, poza tym nie wiem czy przezrocze z metalowymi profilami będzie wyglądało nowocześnie? Tak będzie wyglądać łazienka (tu jeszcze na wizce jest parawan). Wanna będzie widoczna krótkim bokiem prawie na wprost drzwi do łazienki, a pół jej boku będzie za ścianą która będzie boczną ścianą szafy wnękowej z pralką i grajdołami. Dlatego zależy mi by wanna z kabiną nie wyglądała jak kolejne pudło obok szafy. http://1s.pl/prywatne/mieszkanie=lazienka.jpg Proszę o opinie, macie jakieś sugestie? Znacie podobne rozwiązania ale np. bez topornych profili z tego chromowatego metalu?
-
Mam mieszkanie o wysokości 2,5 m więc zabudowa sufitem podwieszanym chyba wchodzi w grę tylko w niewielkich obszarach pomieszczeń, aby ich optycznie nie zniżać bardziej. Planuję remont mieszkania i chcę by było jasne, podobają mi się np. takie oprawy: http://www.leroymerlin.pl/oswietlenie/reflektorki-i-oprawy-stropowe/oprawy-stropowe/oprawa-pillar,p211084,l975.html 1. Pytanie za 100 puktów - dlaczego w takiej oprawie można stosować oprawy tylko o najgorszej klasie energetycznej C, D, E? Nie rozumiem tego, czemu producent nie pozwala używać ledów które są znacznie bardziej oszczędne jeśli chodzi o prąd? 2. Czy tego typu tuba to wystarczające oświetlenie główne pomieszczenia czy raczej nadaje się tylko do np. wąskiego hallu albo jako doświetlenie ściany z boku salonu? 3. Co polecilibyście do oświetlenia głównego pomieszczeń - ma być to coś jasnego, niezbyt długiego (niskie mieszkanie), wyglądająco w miarę designersko, lekko, no i nieprzesadnie drogie:) 4. Problem oświetlenia stołu jadalnego - czy lepiej robić jakieś wiszące światło, czy da radę kupić coś montowanego pod sufitem, by nie oślepiało w innej części salonu gdzie się wieczorem także ogląda TV? Wiszące niżej lekkie światło jest fajne bo świeci punktowo na stół, ale brak "sznurka" jest praktyczny gdy np. w święta chcę przestawić stół gdzie indziej a w miejsce postawić choinkę.
- 3 472 odpowiedzi
-
- abażury
- abażury do lamp
-
(i 135 więcej)
Oznaczone tagami:
- abażury
- abażury do lamp
- abażury do lamp stojących
- abażury ultramaryna
- acrylio
- azzardo
- biurko
- bulaj
- ceramiczne
- cotton ball
- desingerskie
- doborem
- doborze
- elegancki
- firmy
- gdzie
- gipsowe
- gu10
- halogenów
- halogenowe
- hole
- i...
- imitująca
- internetowy
- itre
- jadalnego
- jaka
- jaki
- jakie
- kartell
- kinketów
- kinkiet
- kinkiet/lampe?
- kinkietu
- kinkiety
- klasyczny
- kolorowe
- kominkowej
- kryształowa
- ktokolwiek
- która
- ktos
- kuchni
- kule
- kulką
- kupię
- kupię?
- lamp
- lampa
- lampa natynkowa
- lampa?
- lampę
- lampka
- lampki
- lampy
- lampy-oświetlenie.pl
- lampy?
- ledy
- leroy?
- lighteye???
- lustro?
- malutkiej
- mała
- nazywa
- nowoczesne
- odpowiedniki?
- okna?
- okno
- orientalna
- oświetlenie
- oświetlenie led
- oswietlenie sufit oprawy
- oświetlenie szuflad szafek
- oświetleniem?
- panama house by marcio kogan
- pasująca
- podobej
- podobnej
- podobnych
- podwieszanych
- podłogowa
- pokoju
- pomoc
- pomocy
- porcelana
- poszukiwana
- poszukuję
- problem
- prośba
- prosze
- przedpokoju
- przypodlogowe
- pytań
- pytanie
- ruchoma
- salanu
- salon
- salonie
- salonu
- salonu?
- ścianie
- się
- sklep
- sklepy
- stół
- stołu
- strefy
- sufit
- sufitach
- surowej
- świecący
- sypialni
- sypialnia
- szuam
- szukam
- taki
- takie
- tego
- trzeba
- warszawa
- widzial...lampa
- wisząca
- wiszące
- witrażowych
- wkoncu
- wpuszczana
- wybrać
- wyszukanie
- zamówienie
- zdjęciu-gdzie
- znajde
- zwisy
- żyrandol
- żyrandol?
- łazienka
- łazienki
- łóżko?
-
Asilo nawet ładne ale obaj producenci nie mają chyba dwuskrzydłowych w ofercie, a głupio chyba te największe drzwi (do salonu) robić na inny wzór z innej firmy? Co ciekawe widziałem w Leroy Merlin takie dwuskrzydłowe z matowym przeszkleniem za ok. 1100 zł więc bardzo tanio -ale w Leroy nie znajdę tego samego typu jednoskrzydłowych, poza tym trochę są jednak tandetne... Czy spotkaliście się z drzwiami dwuskrzydłowymi z dodatkowym przeszkleniem z boku (a nie nad drzwiami)? Rozważam jeszcze, że zamiast poszerzyć otwór z 80 na 120, to poszerzyć go jeszcze bardziej (więcej światła wpadnie do małej kuchni przez salon) i wstawic takie przeszklenie. Nie wchodzi w grę dostawienie np. dwóch rzędów lukswerków - moim zdaniem wyglądają tandetnie, szpitalnie i nienowocześnie.