Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Luceek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Luceek

  1. Rozumiem twój punkt widzenia jako moderatora. Może rozwiązaniem problemu była by blokada "wymiany doświadczeń"? W końcu każde doświadczenie można zaklasyfikować do jakiegoś konkretnego działu. Tak to wygląda z mojego punktu widzenia, ale może jako "świeżak" powinienem zachować swoją opinię dla siebie Z mojej strony EOT. Pozdrawiam
  2. Moim zdaniem pewne rozdrobnienie wątków właśnie sprzyjało by porządkowi. Szczerze mówiąc nigdy dotąd nie śledziłem forum technicznego, na którym była by tak duża ilość działów ogólnych, i co za tym idzie, tak duża dowolność w wyborze działu, jak tutaj. Dla podanego przez ciebie przykładu właśnie takie rozdrobnienie było by pożądane pod kątem porządku na forum. Tutaj mamy większość działów ogólnych, a obok nich działy specjalistyczne jak "kolektory", "pompy ciepła". Dlaczego wśród nich nie miało by być również stolarstwa czy ślusarstwa? Tym bardziej, że są na forum tematy w ogóle nie związane z budową domów. Żeby nie rozdrabniać jednak za bardzo, proponował bym ogólniejsze nazwy "obróbka drewna" i "obróbka metalu" łączące różne techniki przetwarzania tych materiałów (np kowalstwo)
  3. Mi brakuje na forum działu dotyczącego stolarki. Takie tematy poruszane są często w innych działach: zrób to sam, domy drewniane czy wnętrza, może warto by było zrobić dział dedykowany. Jeżeli jest jakiś konkretny powód dla którego nie ma takiego działu i powód ten jest znany wszem i wobec wszystkim forumowiczom to przepraszam - jestem tu nowy
  4. Podejrzewam że wiesz o tym, ale przypominam, że taki piec ciągnie powietrze do spalania z domu. Jeżeli dom jest dobrze uszczelniony to problemy mogą być poważne. Może warto pomyśleć o jakimś dodatkowym dopływie powietrza w okolicy piecyka.
  5. Dom jest stary (ok 70 lat) i drewniany - tyle wiem na pewno. Co do technologii to wiem o wiele mniej. Ściany wewnętrzne to jakby szkielet z belek, obity dechami a w środku wióry. Na zewnątrz ocieplenie jakimś "czymś" co wygląda jak szmata namoczona w smole, obłożone płytami azbestowymi. Tego na razie ruszał nie będę bo dom jest użytkowany jako letniskowy. Na tę chwilę chcę coś zrobić z wnętrzem bo jest ciemne i brudne. Chcę jednocześnie zachować drewniany charakter wnętrza więc jestem przeciwny płycie gipsowo-kartonowej. Zastanawiam się nad możliwością uzyskania efektu farby kredowej/kokosowej do drewna. Te farby stosowane są do amatorskiej renowacji mebli i są strasznie drogie (np Annie Sloan). Chodzi o to, aby wyraźnie widoczna była faktura drewna. Wymyśliłem, że pomaluję surowe deski białą akrylówką do ścian a później pociągnę szlifierką. A może lepiej będzie najpierw wyszlifować a pomalować lekko rozwodnioną farbą. Będę wdzięczny za wszystkie sugestie.
  6. Wołają mnie Lucek. Od ok jakiegoś czasu współużytkuję, porządkuję i remontuję z rodziną stary drewniany dom na częściowo zalesionej działce. Jako że działkę na tę chwilę traktujemy rekreacyjnie/letniskowo to pojawiał się będę tu sezonowo. Pozdrawiam wszystkich.
  7. Nie mam pewności co do bezpieczników, ale najprawdopodobniej jest to 16A. Skrzynkę na piętrze(poddaszu) zakładał prawdziwy elektryk. Ja teraz stopniowo wymieniam stare kable i podpinam się pod bezpieczniki. Zdaję sobie sprawę że to zajmie całą fazę. Na tym bezpieczniku nie planuję podłączać żadnych innych odbiorników. Moje wątpliwości budziła grubość kabli, ale skoro to jest standard dla 16A i takie właśnie zabezpieczenie sugeruje producent to powinny chyba wystarczyć. Co do wydajności, to dużo nie oczekuję, to ma służyć głównie do mycia zębów rano i wieczorem więc będzie ok Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
  8. Szczerze mówiąc nie widziałem go jeszcze na oczy, bo zakupy robił ktoś inny a ja dobiorę się do tego dopiero w sobotę. Z pobieżnego przeszukania internetu pod tym kątem wynika że prawdopodobnie nie ma wtyczki.
  9. Cześć, Od jakiegoś czasu współużytkuję z rodziną stary drewniany dom jako domek letniskowy. W najbliższy weekend planuję podłączyć przepływowy ogrzewacz wody Dafi 3,7 kW W pomieszczeniu, w którym to ma być zamontowane jest jeszcze stara aluminiowa instalacja. Planuję podciągnąć osobną linię od skrzynki na piętrze do podgrzewacza. Kable do skrzynki były wymienione w zeszłym roku (5x pojedynczy kabel 2,5 w rurce pvc). Chcę puścić 3x2.5 w listwie kablowej i podłączyć pod bezpiecznik 16A. Wychodzi mi że 16A będzie na styk dla tego podgrzewacza. Będzię ok? Czy bezpiecznik to udźwignie czy czeka mnie wymiana? Czy kabel 2,5 nie będzie za cienki na taką moc? Mam nadzieję że nie, bo wiązało by to się również z wymianą instalacji przed skrzynką. EDIT: Zapomniałem dodać, podgrzewacz oczywiście na jedną fazę 230V
×
×
  • Dodaj nową pozycję...