Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Krzychu019

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Krzychu019

  1. Witam, Ze względu na zawirowania z instalatorem nie została ułożona podłogówka a ekipa wykończeniowa weszła i zrobiła całość na gotowo czyli ocieplenie wełną poddasza, wykończenie płytami, szpachlowanie bez malowania. Powraca teraz temat podlogówki jako że jest wszystko przygotowane, skrzynka zamontowana, rurki leżą i czekają tylko na ułożenie. Pytanie o anhydryt - to jest sama woda czyli mnóstwo wilgoci, jak to mi pójdzie w górę przez płyty do wełny to boje się że nic z niej nie zostanie i straci swoje parametry (zbyt duża ilość wilgoci na raz). Dodam że dach jest deskowany, ma szczelinę pomiędzy wełną a deskami ale nie jest to tak jak bez deskowania że wszystko ładnie ucieka. Czy właściwie myślę i faktycznie to teraz jest problem?
  2. Cyrkulacja jest w głównym pionie. Niestety liczniki są wszystkie razem na korytarzu przy głównym pionie i odległość od licznika korytarzem do pierwszego punktu w mieszkaniu (kuchnia) to 18m, do łazienki ponad 20m. Z tego co wiem to są normy określająca max odległości czy ilości wody zimnej odlanej zanim poleci ciepła ale nie mogę nic dokładnego znaleźć.
  3. Witam, pytanie dot. max odległości od ujęcia ciepłej wody do pionu w bloku. Pion z wodą i licznikami jest na korytarzu a odległość do pierwszego ujęcia wody (zlew w kuchni) to kilkanaście metrów. Do łazienki jeszcze dalej. Obawiam się że ilość wody rano odlanej by doczekać się na ciepłą wodę będzie masakryczna i próbuje znaleźć jakie są normy w tym zakresie, czy deweloper nie powinien utworzyć dodatkowego pionu. Z góry dzięki za pomoc.
  4. Witam, ekipa wykonuje ocieplenie poddasza, układała drugą warstwę wełny. Na filmach widzę że wełna ma być nabijana na haki. Panowie zamiast nabijać rozcinają sobie na ok 15 cm by ułatwić montaż. Haków jest sporo i tak pocięta wełna zaczyna zastanawiać czy będzie spełniała swoje zadanie. Proszę o poradę.
  5. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Tak, wyłaz jest już powyżej na odciętym strychu nieużytkowym, czy też Pan coś zauważył? Ocieplenie pomiędzy krokwiami pociągnę do samej góry rownież w tej nieużywanej części powyżej poddasza mieszkalnego ze względu na fakt że będzie tam szafa rack z urządzeniami multimedialnymi.
  6. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Dziękuję za odpowiedzi, wywietrzniki widziałem na stronie 57 w poście Pana Andrzeja, jednak u mnie dach już jest gotowy więc pozostaje chyba tylko wiercenie krokwi żeby był przewiew powietrza ale czy ta skośna płatew też powinna być wiercona by powietrze dostało się do gibla? Czyli wyloty nie są wykonane prawidłowo - co w sytuacji jeśli został by taki układ jak jest - chodzi mi o to czy jest sens rozbierać i poprawiać? Macie może jakieś zdjęcia czy schemat na których można podejrzeć jak wlot powinien być poprawnie wykonany by uniknąć zawilgocenia ściany? Niestety nie miałem szczęścia co do ekipy, wyszło po fakcie. Obrobienie komina też zjechane i zamaka: Czy te pęknięcia nie będą problemowe? Niby jest wszystko skręcone i nie powinienem się bać ale: Słupy już raz wymieniali bo tak popękały że nie pozwoliłem by zostały ale te belki są raczej już nie do ruszenia. PS Nawet dachówka jest krzywo ułożona... ech
  7. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Witam, ja mam pytanie odnośnie szczeliny wentylacyjnej a dokładniej problemu z wlotami ze względu na bardziej skomplikowaną konstrukcje dachu. Dach dwuspadowy z dwoma dużymi giblami i tu jest problem, szczelina jest tylko między dwoma krokwiami po jednej i drugiej stronie gibla a reszta jak ma być wentylowana? Do gibli powietrze nie ma jak dotrzeć, jak to rozwiązać? Wylot w kalenicy jest na szczycie i na giblach, czy został on wykonany poprawnie ? Kilka osób z konkretnych firm z renomą łącznie z kierownikiem budowy doradzało mi by nie zostawiać otwartych wlotów twierdząc że będzie różnica temperatur w efekcie czego woda będzie spływać na ścianę zewnętrzną i ściana będzie zamakać. Twierdzili że wykonując remonty widzieli już takie sytuacje i wykonując wlot można sobie więcej szkody zrobić ze ścianami niż pożytku. Do teraz byłem całkowicie przekonany co do wentylacji z wlotem i wylotem w kalenicy ale Ci Panowie też mają trochę racji w tym co mówią propo zamakania ściany. Proszę o opinie co sądzicie o tym bo z tego co tu jest na forum sama szczelina nie gwarantuje odprowadzenia pary (powinien być przepływ powietrza) a jeśli wlotów nie będzie tylko wyloty z zachowaniem szczeliny to co wtedy?
  8. Witam forumowiczów! Proszę o kilka porad, pierwsze to czy jest sens w tej chwili zaczynać z ociepleniem budynku jednorodzinnego, nie za późno patrząc na przymrozki? w zasadzie się zdecydowałem bo prognozy pogodny póki co są dobre (tylko ocieplenie, na gotowo będzie na wiosnę). W poniedziałek mają ustawiać rusztowania, muszę kupić styropian i klej - proszę o poradę co wybrać, oni polecają styropian bołmit ze słowacji wspólczynnik 0.4, klej do styr. mitech, jaką siatke? ake albo apima? (nazwy mogę mylić bo to ze słyszenia, dopiero będę wyszukiwał). Jak z otworami wentylacyjnymi bo jedni mówią że tylko dla większych budynków i żeby nie robić, inni przeciwnie by robić? Jakie zakończenie przy gruncie? styropian wpuszczony do ziemi czy na listwie powyżej gruntu? Jeśli ktoś wie gdzie jest dobry artykuł / wątek propo ocieplania z wyszczególnieniem na co szczególnie zwracać uwagę proszę o linka, z elewacji jestem zielony i dopiero zaczynam przeszukiwać fora ale wszystko dzieje się za szybko, do teraz byłem zajęty dachem a ocieplenie miało być dopiero na wiosnę robione. Pozdrawiam
  9. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Hmm to jak tak naprawdę poprawnie powinno to wyglądać, mógłby ktoś zamieścić podobny schemat z poprawnym wykonaniem? bo już sam nie wiem jak powinno być .... PS dzięki za opis mocowania gąsiorów 1. Pytanie odnośnie ocieplenia styropianem - jaki styropian, klej i siatkę polecacie? Wykonawca poleca styropian bołmit ze słowacji wspólczynnik 0.4, klej do styr. mitech, jaką siatke? ake albo apima? (nazwy mogę mylić bo to ze słyszenia, dopiero będę wyszukiwał). 2. Jak z otworami wentylacyjnymi bo jedni mówią że tylko dla większych budynków i żeby nie robić, inni przeciwnie by robić? 3. Jakie zakończenie przy gruncie? styropian wpuszczony do ziemi czy na listwie powyżej gruntu? Jeśli ktoś ma linki do dobrych stron odnośnie ocieplania będę wdzięczny Pozdrawiam )
  10. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Witam, Panie Andrzeju dziękuję za porady, cieśle przyszli i poprawili wylot. Mam jeszcze pytanie jak przy takim ułożeniu jak na powyższym rysunku ma być ułożony i złapany gąsior? Gąsior powinien być przykręcony, z tego co pamiętam otwór jest na szczycie i szpilka powinna iść pionowo w dół tyle że przy takim układzie nie ma jej do czego przymocować. Jak to powinno być wykonane żeby nie było sytuacji że przy pierwszej lepszej burzy gąsiorki odfruną? Pozdrawiam
  11. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Panie Andrzeju co doradziłby Pan na mój problem który opisałem powyżej? da się to jakoś ugryźć od wewnątrz czy trzeba demontować z zewnątrz? Dodatkowe pytanie odnośnie przerwy między deskami a wełną - jak duża powinna być? mam 18-ski, jeśli użyje wełny 15 to 3 cm będzie wystarczająco? Pozdrawiam
  12. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Wielkie dzięki za zdjęcia, od razu widać jak ma być to wykonane, szkoda że moi dekarze nie pofatygowali się by znaleźć takie zdjęcia bądź zapytać kogoś jeśli sami nie wiedzieli jak to wykonać Niestety u nas bardzo mało domów robi się z pełnym deskowaniem wiec i wiedza jest dużo mniejsza i mimo że dekarze byli ok, zgrani, bardzo szybko i sprawnie wszystko im poszło to jednak gościu powiedział że woli zostawić papę i nie rozcinać w kalenicy bo musi się dopytać by nie zrobić źle. Dobrze że płyty się nie schodzą i zostawiona jest wystarczająca przerwa. Tyle że dach jest zrobiony a to nie jest dograne i teraz dobre pytanie jak to zrobić patrząc że z zewnątrz wszystko jest skończone ... przyjść przyjdą ale da się jakoś tylko od wewnątrz wykonać czy lepiej ściągać gąsiory? Od wewnątrz przy giblach jest mało miejsca więc będzie ciężko, na środku dachu jest komin, też jest zostawiona mała przerwa, czy też ma tam być papa rozcięta? Załączam zdjęcie od wewnątrz i proszę o poradę jak to ugryźć, przy okazji również muszę podziękować bo dzięki temu forum i wypowiedziom Panów można się wiele dowiedzieć co jest niezwykle ważne dla mnie bo daje chociaż małą kontrolę nad tym co się dzieje Dołączam się również do pytania jak ma wyglądać wlot wentylacji - ocieplenie nie może dochodzić, musi być zostawiona szczelina, jak duża, czy na całej długości? (mam dwuspad z dwoma dużymi giblami), jak wykończyć by wygladało estetycznie i było zabezpieczone przed owadami? Pozdrawiam
  13. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Witam po przerwie! Dach już zrobiony (pełne deskowanie płytami + dachówka) jednak pozostała jeszcze kwestia rozcięcia papy w kalenicy, nie wiedzieli jak dokładnie ma być rozcięta i woleli się wstrzymać. Proszę o szczegóły lub jeśli się da nawet zdjęcie jak rozcięcie powinno wyglądać. Pozdrawiam
  14. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Powiedział Pan by użyć spinek H obowiązkowo, problem w tym że nigdzie nie mogę ich kupić ... markety, składy i inne sklepy w okolicy nie mają, mogę tylko zamówić (czyli czekać dwa, trzy dni) a problem w tym że w sobotę zaczęli już kłaść płyty i musieli zacząć na wkrętach i w poniedziałek chcą jechać dalej z robotą. Jakie są minusy kładzenia na wkrętach? Na sobotę by mieli do kładzenia kupiłem papę podkładową termozgrzewalną V60 S30 (wyrobił trzy rolki) - rano w poniedziałek musi być dowieziona reszta papy - czy ta również może być czy jej Pan nie poleca?
  15. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Bardzo dziękuję za szczegółowe informacje - zdecydowałem się na deskowanie - jeszcze szybkie pytanie propo papy - jaką mam kupić?
  16. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Dziękuję Panie Andrzeju - jest to dla mnie bardzo ważne (dom dla mnie, nie na sprzedaż) - w tej chwili więźba jest układana, mam ostatni moment na zdecydowanie się na deskowanie. Czytając Pana odpowiedzi wiem że Pan wybrałby deskowanie i papa termozgrzewalna. Przed rozpoczęciem prac pytałem kilku cieśli o deskowanie i u nas zazwyczaj nie deskują (mały procent domów, południe polski, bielsko-biała). Ja od samego początku rozważałem deskowanie (mój projektant ma zrobione deskowanie) ale boję się o właściwe wykonanie by dobrze była wilgoć odprowadzona, nie chciałbym mieć sytuacji że wełna zacznie gnić w środku. Pan wie jak poprawnie wykonać i proszę o wskazówki na co zwrócić uwagę i co ewentualnie zawczasu powiedzieć cieśli by było to prawidłowo wykonane - jeśli się zdecyduję (dziś/jutro muszę podjąć decyzje) to pójdą płyty OSB. - jak prawidłowo je ułożyć? zostawiać szczeliny między nimi? papa i tak je szczelnie zakryje ale pewnie punktowo trzeba jakieś kominy na wyprowadzenie wilgoci - proszę o fachowe słowo jak to powinno być poprawnie wykonane - mogę na maila przesłać zdjęcie dachu. Proszę o wszystkie szczegóły jak Pan by to wykonał (dach dwu spadowy z dwoma giblami, kąt 33). PS tak jak kolega grend pisał na poprzedniej stronie, u mnie ściany zewnętrzne są wyprowadzone na 1,5 m (razem z wieńcem) a w środku jest wysokość jest 4,70 więc będzie sufit na 2,6 a powyżej pusta przestrzeń do kalenicy - pisał Pan że wentylacja wlot przy okapie a wylot w kalenicy i spinki H obowiązkowo, papa tylko w miejscu krokwi - co jeszcze powinienem wiedzieć? Dziękuję i pozdrawiam
  17. Krzychu019

    Pełne deskowanie dachu

    Witam, Mam pytanie odnośnie folii - jaką wybrać by była naprawdę dobra? Dach bez deskowania, dachówka ceramiczna creatona, dwuspadowy z dwoma dużymi giblami. W sklepach polecają Divoroll compack 75 - czy jest to dobra folia czy dać coś lepszego/droższego jak Divoroll universal+ ? Jest wielka różnica? Jak z wytrzymałością takiej folii - zaleta deskowania i papy to długi czas świętego spokoju a z membranami? Jaką zamontować by mieć spokój na długo? Dodam że dach jest w tej chwili robiony w całości razem z dachówką. Pozdrawiam Krzysztof
×
×
  • Dodaj nową pozycję...