Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fofo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

O fofo

  • Urodziny 30.10.1978

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

fofo's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. fofo

    pianka ocieplająca kontra welna

    Wszyscy na pewno widzieli wczoraj w TV ( Zamek Książ) jak niewiele potrzeba aby małe zaprószenie ognia wywołało poważny w skutkach pożar. Demonizowana jest para wodna a my sami w większości składamy się z wody. Mysz w domu to tragedia? Przecież w ogrodzie nowy trawnik zryje kret a piękną dachówkę czy samochód zas.a jakiś wredny gołąb. Żyjemy w świecie gdzie oprócz nas są jeszcze inne zwierzęta. Jest jednak coś co może sprawić że nawet małe „tlenie” się ognia, żarzenie się czegokolwiek (banalne zwarcie w instalacji elektrycznej) w kontakcie z PUR spowoduje że rano nie pojedziecie do pracy tylko do kostnicy. Podczas spalania piany PIR i PUR powstaje cyjanowodór (HCN). Jeśli dom ma kubaturę 500m3 to wystarczy 55g płonącej pianki PUR aby wewnątrz stężenie toksyn było śmiertelne. Nie ma TYLKO złych i TYLKO dobrych materiałów izolacyjnych, miejsce ich użycia bywa problemem.
  2. PLUS: nie ma połączeń materiału, grubości izolacji nic w zasadzie nie ogranicza MINUS: nie zrobisz metodą "zrób to sam", nie jest całkowicie niepalna i waga
  3. kolega pzw ma racje jeśli chodzi o wieńce belki czy nadproża, ale jeśli dom jest stary i nie można z różnych względów ingerować w wygląd elewacji to nie ma na rynku zbyt wielu opcji docieplenia takich ścian. Wypełnienie pustki jest tańsze od ocieplania zewnętrznego, nie biorąc nawet pod uwagę Wszystkich kosztów dodatkowych - parapety, rynny, obróbki itp., a co z domami gdzie dach jest bez okapu? W krajach gdzie domy z pustką były bardzo powszechnie budowane rozwiązują ten problem w ten sposób;
  4. Malutkie sprostowanie Loft na poddasze jest super - waga i niepalność. W ściany idzie Cavity, on ma lepszą "lambdę" Materiał bardzo fajny.
  5. regranulat to zmielony odpad z budowy, opakowań itp. granulat jest robiony jak zwykłe styro tylko nie trafia do "szafy" i im jest cięższy tym lepszy - jak to styropian zerknij to; http://www.ekobud.com.pl/s/101/granulat_regranulat_styropianowy
  6. Możesz jeszcze porównać obciążenia na m3, jeśli sypiesz na regipsy to ważne kryterium. Celuloza - 30kg, styropian nawet 25kg, jak sypniesz grubą warstwę to trochę to będzie ważyć. Za miedzą sypią supafil, masz blisko, sprawdź może ceny będą akceptowalne, on jest leciutki - 13kg/m3.
  7. fofo

    Ocieplenie poddasza i murłaty

    Możesz spróbować "zadmuchać" te puste miejsca celulozą, dysza kierunkowa, małe otwory w w płycie gipsowej i będziesz miał te puste miejsca zapełnione.
  8. Strasznie się Derowerk zapieniłeś Ok na pudle są trzy miejsca - wy też się zmieścicie. W jednej z dyskusji chwalę Sige którą w też sprzedajecie, więc mozemy się umówić że nie będę się Isofloca "dla PL' czepiał Znając te wszystkie cyferki napiszcie lepiej co to jest Ekofiber bo to jest utożsamiane z celulozą.
  9. W wełnie potrafią takie ładne grzyby wyrosnąć że nie jedna pieczarkarnia by była zawstydzona
  10. Wszystko trzeba robić "z glową" Waga celulozy w skosach to 45-50kg/m3, dobra wełna waży 35kg/m3 - różnica nie jest powalająca a celuloza jest lepsza więc możesz dać jej mniej. Absorpcja wilgoci - zgadza się celu może pochłonąć większą ilość wody gdy np. grad rozbije dachówkę itp. ale celuloza pozwoli na odparowanie tej wilgoci a wełna poprzez strukturę włókien zatrzymuje wodę. Jeśli na poddaszu jest chłodniej w lato to i piętro niżej będzie trochę chłodniej i odwrotnie. Ocieplenie podłogi na poddaszu też jest dobrym rozwiązaniem, prostszym. Konstruktor liczący projekt zawsze zakłada pewien zapas, śnieg na dachu może zmienić się w lód i waga też się zmienia.
  11. To jest jedna z zalet tego materiału, w zagęszczonej celulozie mysz nie jest w stanie zrobić tunelu bo jak idzie to za nią się tunel zawala. Celuloza wysusza śluzówkę i żyjątka wszelkie odczuwają duży dyskomfort i nie chcą dalej przebywać w tak niekorzystnym środowisku.
  12. Zrób ocieplenie z celulozy - żadnej kun czy myszy nie będzie.
  13. Pracowałem na membranie SIGA Majcoat - rewelacja. To jest produkt Szwajcarski. Jeśli uda Ci się kupić to jeszcze lepsza Majcoat SOB, ona ma już taśmy klejące zamontowane i poszycie wychodzi idealnie. Jeśli jakiś "fachowiec" powie że membranę się robi tylko na zakład to powiedz mu żeby zakładał czapkę i spadał z Twojego dachu. Poszycie musi być szczelne, powietrze ma się poruszać tylko pomiędzy membraną a blachą/dachówką.
  14. Zdolność akumulacji ciepła jest w przypadku celulozy 2,5 raza większa niż w przypadku tradycyjnych (wpychanych) izolacji.
  15. To prawda, wchodząc latem na poddasze nie będzie efektu "sauny". Zaniedbywanym niestety parametrem jest - opóźnienie fazowe. To ono odpowiada za to że na poddaszu robi się gorąco wieczorem po upalnym dniu. Wełna ma przesunięcie fazy na poziomie; 6,2h a celuloza przy tej samej grubości izolatora ma przesunięcie fazy na poziomie 13h. To powoduje że maksymalna temp. na poddaszu z wełną wypada około godz 21 a na poddaszu z celulozą około godz 03. oczywiście dochodzą jeszcze tematy; mostków, ciągłości izolacji, odporności na gryzonie i inne żyjątka, czas montażu i cena.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...