Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

fofo

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    31
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez fofo

  1. fofo

    pianka ocieplająca kontra welna

    Wszyscy na pewno widzieli wczoraj w TV ( Zamek Książ) jak niewiele potrzeba aby małe zaprószenie ognia wywołało poważny w skutkach pożar. Demonizowana jest para wodna a my sami w większości składamy się z wody. Mysz w domu to tragedia? Przecież w ogrodzie nowy trawnik zryje kret a piękną dachówkę czy samochód zas.a jakiś wredny gołąb. Żyjemy w świecie gdzie oprócz nas są jeszcze inne zwierzęta. Jest jednak coś co może sprawić że nawet małe „tlenie” się ognia, żarzenie się czegokolwiek (banalne zwarcie w instalacji elektrycznej) w kontakcie z PUR spowoduje że rano nie pojedziecie do pracy tylko do kostnicy. Podczas spalania piany PIR i PUR powstaje cyjanowodór (HCN). Jeśli dom ma kubaturę 500m3 to wystarczy 55g płonącej pianki PUR aby wewnątrz stężenie toksyn było śmiertelne. Nie ma TYLKO złych i TYLKO dobrych materiałów izolacyjnych, miejsce ich użycia bywa problemem.
  2. PLUS: nie ma połączeń materiału, grubości izolacji nic w zasadzie nie ogranicza MINUS: nie zrobisz metodą "zrób to sam", nie jest całkowicie niepalna i waga
  3. kolega pzw ma racje jeśli chodzi o wieńce belki czy nadproża, ale jeśli dom jest stary i nie można z różnych względów ingerować w wygląd elewacji to nie ma na rynku zbyt wielu opcji docieplenia takich ścian. Wypełnienie pustki jest tańsze od ocieplania zewnętrznego, nie biorąc nawet pod uwagę Wszystkich kosztów dodatkowych - parapety, rynny, obróbki itp., a co z domami gdzie dach jest bez okapu? W krajach gdzie domy z pustką były bardzo powszechnie budowane rozwiązują ten problem w ten sposób;
  4. Malutkie sprostowanie Loft na poddasze jest super - waga i niepalność. W ściany idzie Cavity, on ma lepszą "lambdę" Materiał bardzo fajny.
  5. regranulat to zmielony odpad z budowy, opakowań itp. granulat jest robiony jak zwykłe styro tylko nie trafia do "szafy" i im jest cięższy tym lepszy - jak to styropian zerknij to; http://www.ekobud.com.pl/s/101/granulat_regranulat_styropianowy
  6. Możesz jeszcze porównać obciążenia na m3, jeśli sypiesz na regipsy to ważne kryterium. Celuloza - 30kg, styropian nawet 25kg, jak sypniesz grubą warstwę to trochę to będzie ważyć. Za miedzą sypią supafil, masz blisko, sprawdź może ceny będą akceptowalne, on jest leciutki - 13kg/m3.
  7. fofo

    Ocieplenie poddasza i murłaty

    Możesz spróbować "zadmuchać" te puste miejsca celulozą, dysza kierunkowa, małe otwory w w płycie gipsowej i będziesz miał te puste miejsca zapełnione.
  8. Strasznie się Derowerk zapieniłeś Ok na pudle są trzy miejsca - wy też się zmieścicie. W jednej z dyskusji chwalę Sige którą w też sprzedajecie, więc mozemy się umówić że nie będę się Isofloca "dla PL' czepiał Znając te wszystkie cyferki napiszcie lepiej co to jest Ekofiber bo to jest utożsamiane z celulozą.
  9. W wełnie potrafią takie ładne grzyby wyrosnąć że nie jedna pieczarkarnia by była zawstydzona
  10. Wszystko trzeba robić "z glową" Waga celulozy w skosach to 45-50kg/m3, dobra wełna waży 35kg/m3 - różnica nie jest powalająca a celuloza jest lepsza więc możesz dać jej mniej. Absorpcja wilgoci - zgadza się celu może pochłonąć większą ilość wody gdy np. grad rozbije dachówkę itp. ale celuloza pozwoli na odparowanie tej wilgoci a wełna poprzez strukturę włókien zatrzymuje wodę. Jeśli na poddaszu jest chłodniej w lato to i piętro niżej będzie trochę chłodniej i odwrotnie. Ocieplenie podłogi na poddaszu też jest dobrym rozwiązaniem, prostszym. Konstruktor liczący projekt zawsze zakłada pewien zapas, śnieg na dachu może zmienić się w lód i waga też się zmienia.
  11. To jest jedna z zalet tego materiału, w zagęszczonej celulozie mysz nie jest w stanie zrobić tunelu bo jak idzie to za nią się tunel zawala. Celuloza wysusza śluzówkę i żyjątka wszelkie odczuwają duży dyskomfort i nie chcą dalej przebywać w tak niekorzystnym środowisku.
  12. Zrób ocieplenie z celulozy - żadnej kun czy myszy nie będzie.
  13. Pracowałem na membranie SIGA Majcoat - rewelacja. To jest produkt Szwajcarski. Jeśli uda Ci się kupić to jeszcze lepsza Majcoat SOB, ona ma już taśmy klejące zamontowane i poszycie wychodzi idealnie. Jeśli jakiś "fachowiec" powie że membranę się robi tylko na zakład to powiedz mu żeby zakładał czapkę i spadał z Twojego dachu. Poszycie musi być szczelne, powietrze ma się poruszać tylko pomiędzy membraną a blachą/dachówką.
  14. Zdolność akumulacji ciepła jest w przypadku celulozy 2,5 raza większa niż w przypadku tradycyjnych (wpychanych) izolacji.
  15. To prawda, wchodząc latem na poddasze nie będzie efektu "sauny". Zaniedbywanym niestety parametrem jest - opóźnienie fazowe. To ono odpowiada za to że na poddaszu robi się gorąco wieczorem po upalnym dniu. Wełna ma przesunięcie fazy na poziomie; 6,2h a celuloza przy tej samej grubości izolatora ma przesunięcie fazy na poziomie 13h. To powoduje że maksymalna temp. na poddaszu z wełną wypada około godz 21 a na poddaszu z celulozą około godz 03. oczywiście dochodzą jeszcze tematy; mostków, ciągłości izolacji, odporności na gryzonie i inne żyjątka, czas montażu i cena.
  16. cześć bombel128 domek już zasypany? wyszło 4 tony towaru?
  17. Ten domek jest z fabryki TENE z Estonii, to dobry jakościowo produkt. Wszystko zależy od poprawności montażu. ja ma domek z Litwy (kraje bałtyckie produkują te domki jak Chiny t-T-shirty ) U mnie domek stanął na bloczkach i po roku był problem z oknami, bloczki osiadły i koślawiło się wszystko. Przestawiliśmy domek na miejsce gdzie jest ułożona kostka i teraz nie mamy problemów.
  18. Na zasypanie stropów możesz użyć celulozy, nie będziesz miał problemów z parą wodną bo celulozie ona nie przeszkadza, gryzonie zmienią miejsce zamieszkania a jeśli ten stary dach będzie gdzieś przeciekał to celuloza zakumulowaną wilgoć odprowadzi kiedy wzrośnie temperatura. Jeśli deski pod legarami trzymają się dobrze a od góry również położysz deski lub osb, to możesz celulozę zagęścić dla poprawienia efektu.
  19. Ja ociepliłem dom wełną dwa razy - pierwszy i ostatni Teraz mam celu i jestem zadowolony. pozdrawiam
  20. Jeśli chcesz mieć święty spokój, nie zastanawiać się czy coś tam w izolacji siedzi np.kuna, czy wełna już się zaczyna kurczyć i jedzie w dół itd. itp. zrób izolację po prostu dobrze - celulozą. Na pytanie dlaczego odpowie ten film: W Polsce srednia temperatura roczna wacha się w okolicach 8,5*C, wszystkie λ wełny podawana przez producentów są na podstawie badań w temp 10*C (czasami jest symbol D10 na opakowaniu). Czy w zimie jest 10*C? Raczej nie. Spytaj sprzedawcę wełny jaka jest λ w temperaturze 0*C, jeśli powie prawdę to okaże się że λ będzie 2x gorsza. W USA są miejsca przy których nasze Suwałki to ciepła plaża, a ludzie budują drewniane/szkieletowe domy i ocieplają je Celulozą. My w PL jesteśmy mocno konserwatywni jeśli chodzi o budownictwo i łatwo ulegamy reklamom, λ maże być nawet 30, co z tego skoro majster będzie wk...wiony albo na kacu i nie wszędzie dobrze to dotnie, upchnie, zasznuruje a na koniec żółtą folię zaczepi tylko paroma zszywkami bo i tak wszystko GK zakryje i klient będzie zadowolony. P.S. Dla niedowiarków pytanie; co w zamierzchłych czasach gdy na naszych drogach królowały motocykle marki WSK wkładało się pod koszulę aby było cieplej , gazetę (celuloza) czy wełnę szklaną?
  21. fofo

    Docieplenie dachu

    A co się stanie z wilgocią która pojawi się pomiędzy tymi MATAMI a dachówką? Jak wpływa wilgoć na parametry izolacyjne wełny?
  22. fofo

    ekofiber czy styropian??

    ten od 5cm styropianu to chyba kiepski specjalista. Styro na fundamenty jest OK ale dach to tylko od zewnątrz jeśli nie chcesz mieć malowania, aplikacja celulozy od wewnątrz budynku wymaga wykonania większych lub mniejszych otworów, które trzeba zagipsować i pomalować.
  23. Robienie w pierwszej kolejności GK poleca tylko krajowy ekofiber chyba i wykonawcy którzy chcą przyjechać, szybko zadmuchać i do domu Zacznij od SZCZELNIE wykonanej paroizolacji poddasza, potem całą powierzchnię zabezpiecza się listwami (które mogą potem posłużyć do montażu GK). Ostatni etap to wdmuchiwanie celulozy i ZAKLEJANIE otworów. To wszystko powinien zrobić wykonawca izolacji - kompletny system i pewność. Możesz jeszcze ustalić ile wejdzie kg na podstawie gęstość (skos to 50-55 kg/m3) i po zakończeniu prac zweryfikować ilość wbudowanego materiału na podstawie pustych worków. Jeśli masz "niskie" krokwie to możesz użyć tego: http://daemmraum.de/bauteile/dach/dachausbau.html Powodzenia.
  24. Zobacz rysunek w załączonym linku, miejsce oznaczone jako nr 2 to chyba Twój przypadek. Można ocieplić to tak. http://www.thermofloc-polska.com/produkty/
  25. fofo

    podwójny szkielet

    Proponuje zrobić to tak: płyta GK - fizelina paroizolacyjna - szkielet podstawowy WYPEŁNIENIE Z CELULOZY - szkielet dodatkowy WYPEŁNIENIE Z CELULOZY - folia wiatroizolacyjna - listwy zapewniające przepływ powietrza np. 2cm - płyta - tynk. Przy 30cm izolacji celulozowej współczynnik przenikania ciepła wyniesie około U=0,13. Gwarancja ciągłości izolacji, ZERO mostków termicznych.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...