-
Liczba zawartości
129 -
Rejestracja
doktorant's Achievements
FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) (3/9)
10
Reputacja
-
Jest to parametr 9-05. Powinien być ustawiony na minimum 25 stopni. Tak grzeje tylko i wyłącznie według zadanego harmonogramu. Z tym, że ja mam termostat pokojowy od Althermy II generacji, ale działa tak samo jak Madoka. W harmonogramie mam w drogiej taryfie ustawione 21 stopni, a w taniej 23. Delta to różnica temperatur na wyjściu i powrocie do pompy. Co do różnic C-07, czyli sterowania, zobacz instrukcję instalatora na stronie 11 i 12.
-
Proszę nie wprowadzaj w błąd. Sprawdź sobie parametr F-0D. Tam jest do ustawienia parametr - tryb pracy pompy.
-
Przebrnąłem przez 10 ostatnich stron. Wydaje mi się, że część błędów w funkcjonowaniu pompy, to po pierwsze błędy instalacyjne np. zbyt małe rurki do rozdzielaczy, a po drugie błędy w ustawieniach pompy. Np. jak pompa może nie taktować jak minimalna temperatura powrotu jest ustawiona na 25 stopni, a na krzywej minimum mamy 27. Przerabiałem to w swojej starej Althermie II. Podniosłem krzywą, ustawiłem pracę pompy nie na próbkowanie, a na żądanie i grzałem według harmonogramu. W instrukcji mamy napisane, że "Żądana temperatura zasilania to wynik kilku ustawień (wartości nastaw, wartości przesunięć, krzywe zależne od pogody, modulacja).
-
Akurat zabawa pompą Daikin nie jest prosta, gdyż jeden parametr ma wpływ na drugi. Np ja oprócz krzywej grzewczej mam jeszcze ustawioną modulację, deltę T na 5C i harmonogram temperaturowy, ale na zasadzie odczytu z termostatu pokojowego. Faktem jest, ze te nowe pompy wolniej nagrzewaja wodę niż drugiej generacji, ale np. pobór prądu z 8kWH na dobę spadł do 3 za C.W.U. Tryb instalatora -> Zbiornik -> Tryb Nagrzewania -> tylko harmonogram ? - tak dokładnie. Ja mam komfort 44 i eko 40, ale nigdy nie używam eko, gdyż komfort grzeję pomiedzy 4.30, a 6.00 i 14.30, a 15.00. Do tego w godzinach porannych i wieczornych mam włączoną pompę obiegową.
-
krzywa zależna od pogody + termostat dedykowany do Daikina. Mam pytanie do was, jaki macie maksymalny przepływ wody przez instalację? Ja w drugiej generacji miałem 42 l/min, tutaj maks. 29 l/min.
-
A którą masz Althermę? Jak III dokup dedykowany termostat pokojowy EKRUDAS i zmień parametry. Wtedy pompa nie bedzie Tobie taktować. Przynajmniej u mnie tak pomogło wcześniej w II generacji. Wyciągnąłem z pompy ten termostat i wstawiłem do domu. Ja tez miałem krzywą grzewczą ustawioną na 27, ale przy modulacji na 3, podniosłem do 28. Nie zmieniaj minimalnej temperatury na powrocie, bo zaczną Tobie grzałki chodzić.
-
Czołem Panowie. Wróciłem na forum i jakby co pomogę na tyle, na ile potrafię. Wymieniłem Althermę II na III 8kW. Zatem mam porównanie do obu. Niestety te III generacji 8kW są jednofazowe i musiałem zwiększyć przydział mocy dla domu z 11kW na 16kW, co dało też bezpiecznik C25. Tutaj II generacja była lepsza, bo rozbijałem i pompę i agregat na 3 fazy.
-
Ale jak ja ocenię liczbę startów, nie mając widoku tego z poziomu menu.
-
Przegląd tyle samo, a anwet taniej bo czynnik tańszy - jeśli będzie trzeba dodać. Różnica nie była wielka. Tak byłem i plusy tamtej wymieniłem. Jednak przyszłość pokazuje, że pompy z czynnikiem R32 będą wypierać te ze starszym. Poza tym nowy Daikin na większa sprawność od swojej poprzedniczki. Jedna uwaga tamta, to była trójfazowa o mocy 16kw, a ta jest 8kw i jednofazowa.
-
Bo miałem okazję, a że lubię nowinki techniczne, to wykorzystałem to. III w porównaniu do II ma fajniejszy design W dodatku Altherma III już ma nowy czynnik i chciałem zobaczyć jak będzie dizałać znim.
-
Wymieniłem kilka dni temu moją Altherme II na Althermę III i powiem szczerze, ze jestem zawiedziony ustawieniami pompy. Jednak druga generacja miała większe możłiwości to raz, a po drugie usunięto w III wgląd w liczbę startów sprężarki i godzin jej pracy. Dodatkowo zamontowałem sobie termostat pokojowy do lepszego ustawienia pompy i niestety, nie ma już takich możliwości jak w drugiej generacji. Plusem jest spadek poboru kwh w podobnej temperaturze dobowej z poprzedniego roku o ok. 10. także woda ze zbiornika 230l lepiej trzyma ciepło niż w tamtym 260.
-
cristoteles, a jak duży powierzchniowo masz dom?
-
Po co grzejesz wodę 3 razy dziennie? Masz takie zapotrzebowanie? Druga sprawa. Jak masz ustawiony sterownik? Przy pompie? Przenieś go do domu i ustaw jako termostat pokojowy a odczujesz różnicę. Mamy różne pompy, ale domy podobne.
-
Ale czego boicie się tak grzałek? Ostatnie mrozy były dobrym czasem, aby potestować pompę. Zmniejszenie temp. równowagi z -15 na -8, faktycznie skutkowało dłuższą praca na grzałkach, ale nie odbiło się to na zużyciu prądu (zmiana maks. 5 kWh na dobę). Co więcej, szybciej osiągałem zadaną temperaturę w domu. Sądzę, że pompa jest tak skonstruowana, że wie najlepiej kiedy włączyć grząłkę, a kiedy nie.
-
Trochę mnie nie było na forum. Widzę, że sporo spraw zostało poruszonych. Daikin wprowadził teraz autoryzowanych montażystów i moze warto się do nich zwrócić, a poza tym co rok należy wykonać przegląd pompy. U mnie za styczeń takie wyniki: W 2017 roku miałem w styczniu 696 startów.