Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Konrad J.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    25
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Konrad J.

  1. Bajkopisarz a gdzie ja napisałem, że sprzedaję wełną skalną. Ty masz jakiś kompleks chłopie skonsultuj to z jakimś lekarzem.
  2. \ A pusty jesteś jak butelka po piwie, szkoda na ciebie MITOMANIE czasu Jak byś czytać potrafił to byś wywnioskował, że ja nigdy nie negowałem żadnego produktu tylko je porównywałem w konkretnych zastosowaniach. Pozdrawiam.
  3. Nie absolutnie tego nie powiedziałem Piana i wełna jeśli są dobrze dobrane i dobrze wykonane będą spełniać te same zadanie na równi. Tylko podkreślam Dobrze dobrana i wykonana. Nie ma znaczania czy to pian, wełna, fiber itp. Po prostu każdy materiał musi być dobrze dobrany i wykonany.
  4. No tak tylko ja polecałęm to rozwązanie w połączeniu z CUW . No jakoś tą wodę użytkową trzeba przygotować. I tu C.O. to ułamet tego co jest potrzebna do przygotowania wody a więc można wykorzystać bufor jako sprzęgło. A nie gaz jako podstawa do C.O. gaz ma byś podstawą do CUW.
  5. Nie nie uważam, że bazaltowe wełny są najlepsze. Źle mnie Pan zrozumiał. Pisałem tylko o tym, że jeśli w projekcie jest określenie wełna mineralna (najczęściej na skosach) to takiej należy użyć. I nie tylko lambda jest tu brana pod uwagę. Wełny mineralne mają dużą masę prze co są znacznie mniej podatne na przewiewanie, skuteczniej tłumią dźwięki (np. deszcz), skuteczniej zatrzymują ciepło konwekcyjne. Maty szklane nadają się do pow. płaskich (już pisałem) czyli pomiędzy np. jętki lub na stropy. Tu jest znacznie ograniczone ryzyko przewiewania (przewiewy pomiędzy wiatroizolacją a dachówką są zjawiskiem pożądanym, a bywa że wiatroizolacja nie jest dobrze napięta lub nie jest poklejona na stykach i może dochodzić do przewiewania) raczej na stryszkach nad jętkami nie hula wiatr no i tu mata jak najbardziej. Wełny skalne są znacznie sztywniejsze i nie uginają się i nie tworzą "zwisów" to też na krawędziach bocznych przy styku z krokwią nie ma odkształceń i nie tworzą się mostki. Lekkie maty mogą się odkształcić i pow. boczne odejdą z jednej strony od krokwi. (nie wiem czy dobrze się wyraziłem jeśli nie to proszę o komentarz to postaram się jakiś szkic zrobić). Tak więc sama lambda to nie jest wyznacznik jakości. Po prostu i jedne i drugie wełny są dobre tylko nie zawsze można je zamieniać i nie wszędzie należy je stosować. uff Pozdrawiam i w razie niejasności proszę o pytania. P.s. Ja tu naprawdę nie szukam klientów. Jeśli mogę pomóc wiedzą to dobrze i niech Pan mi uwierzy, że te określenia "niektórym" się należą. Nie można wprowadzać ludzi w błąd. Ja podaję konkrety i wiedzę merytoryczną a mpoplaw szuka dziury w całym podając nieprawdę i próbując wcisnąć swoje domysły w usta innych.
  6. Mam pytanie czy mpoplaw ma jakieś kompleksy czy może partner go opuścił????? Powiedzcie mi Drodzy forumowicze o co chodzi, że wypisuje takie bzdury i próbuje na siłę wsadzić swoje dyrdymały w usta innych??? Kurcze ja piszę starając się podać konkrety i rzetelną wiedzę. Jak gentoonx zauważył podaję ceny na gotowo czyli finalny produkt z robocizną i zrozumiał to bez problemu. A mpoplaw wciska jakieś ceny samego materiału. To naprawdę jest jakiś pieniacz czy co??? Nie przypinaj łatki jelenia forumowiczom bo sam jesteś niedoedukowanym Mitomanem.
  7. A może filozofie przeczytaj dokładnie - ze zrozumieniem. Piszę o kotle gazowym do CO i CUW I może pochwal się jak to robisz że chcesz mieć 2 kW do podgrzania CUW I znów proponuję powrót do III kl szkoły podstawowej i przerobienie czytania ze zrozumieniem. Nigdzie nie napisałem Panie bajkopisarz o kotle z mocą poniżej 2 kW. Bo taki nie spełni wymogów dla CWU i dlatego proponuję zasobnik jako sprzęgło i bufor. A płynna modulacja dla kotła podpiętego pod bufor daje możliwość efektywnego wykorzystania źródła ciepła przy dużych histerezach.
  8. Witam Proponuję kocił elektryczny do samego C.O. Jeśli nie ma gazu ziemnego i do tego pompa ciepła z zasobnikiem do CWU Jeśli jest gaz ziemny to kocił gazowy z zamknięta komorą spalani. Jedno funkcyjny i z zasobnikiem biwalentnym oraz pełna płynną modulacją palnika. Do drugiej wężownicy podłącz obieg C.O. (Jeśli małe zapotrzebowanie a tak piszesz). Zasobnik będzie jako bufor ciepła do CUW i C.O. (300 l) Kocił ustaw na dość dużą histerezę (powiedzmy 45÷65 st.C) za zasobnikiem regulatory temp. Dla C,O. i CUW osobne ostawione na żądane parametry. No i temat załatwiony. Jak będzie Pani zainteresowana to jakiś schemacik zamieszczę i coś napiszę. To trochę daleko żeby doradzić na miejscu ale zawsze mogę coś napisać. Pozdrawiam
  9. Co za BZDURY PAN PANIE BAJKOPISARZ wypisujesz Czy ja powiedziałem, że to zły materiał. Napisałem wyraźnie do jakich celów używa się tych produktów. Opisałem też do czego należy używać mat szklanych. Pan odporny jest na wiedzę jak......... Z uporem maniaka podaje Pan linki do mat szklanych a nie mineralnych. Kogo Pan chce zwodzić Forumowiczów. Ja se swoją wiedzą i doświadczeniem potrafię zweryfikować informację. Pan coś słyszał, coś tam widział, coś tam przeczytał (bez zrozumienia i nie do końca) a puszysz się Pan...... Ma Pan jakiś projekt domku jednorodzinnego to proszę go przejrzeć i przeczytać z uwagą. Potem zrobić skan i pokazać gdzie jest w opisie czy na rysunku w skosach mata szklana. Nie bez powodu w dokumentacji podczas projektowania wpisujemy WEŁNA MINERALNA - i tu troszkę wiedzy z fizyki budowli by się przydał drogi Bajkopisarzu. I pewnie, że ludzie stosują maty szklane ale jest to niezgodne z projektem. W razie braku efektu energetycznego to nie mogą mieć pretensji do projektanta czy do producenta. Bo to oni użyli takich a nie innych rozwiązań czasem dzięki takim Mitomanom jak Pan. A uparł się Pan na to lambdę..... Czyli najlepsze samochody to te co jeżdżą powyżej 250 km/h?????? Oj...oj...oj...
  10. Ja swoje a "Kuba" swoje Żeby pisać takie dyrdymały..... Szanowny Panie nie okłamuj Pan forumowiczów i jak coś Pan podajesz to sprawdź informacje (bo wiedzy Pan nie masz) a po upewnieniu się dopiero podawaj informacje. Wszystkie podane przez Pana przykłady wełny pow. to wełny SZKLANE!!!! To że ktoś na allegro używa w nazwie mineralna to nie oznacza, że jest to wełna bazaltowa czyli skalna. Te przykłady to maty szklane!!!! To można sprawdzić na stronie producenta mat w deklaracjach zgodności produktu (to taki dokument techniczny dla Pana informacji) np. Ursa kturą Pan przytacza http://www.ursa.pl/pl-pl/produkty/Documents/deklaracja-zgodnosci-DF-32.pdf Deklaracja zgodności nr 13/DF 32/CE. Oj oj oj Panie Mitoman...... Ilość postów (bajkowych) wcale nie świadczy o jakiejkolwiek wiedzy, oj nie. I Proszę nie wprowadzać forumowiczów w błąd. Ja wiem że na forum osoby szukają wiedzy bo jej nie posiadają. I po to właśnie jest forum a nie po to by wprowadzać ludzi w błąd tak jak Pan to robi. Ja chętnie odpowiem (w miarę możliwości i wiedzy) na każde pytanie forumowiczów, a nie będę bajki pisał jak Pan i kreował się na Hiper Doradce.
  11. Nie nie tylko marżą. Dobra wełna wg mnie to tak jak większość projektantów (sam również projektuje) pisze w swoich opracowaniach wełna MINERALNA - bazaltowa. Wełna dobrej jakości ma swoja masę. Za dobry materiał uznaje się wełny o gęstości pow. 30 kg/m^3. Daje to bezwładność inercyjną izolacji oraz utrudnia przedmuchiwanie. Przy pianie nie ma to znaczenia. Piana przy gęstości nawet 8 kg/m^3 nie ma możliwości przewiewania - to ze względu na swoją budowę i strukturę. Wełna lekka jest bardziej podatna na osiadanie, zsuwanie i przewiewanie. a więc ni tylko marża. A teraz o cenach. Bez znaczenia czy to jest wełna, styropian, pian, fibry itp. płacimy za każdy z tych materiałów różnych odmian (np. styropian fasada czy podłogowy; wełna lekka czy twarda; piana otwarto czy zamknięto komórkowa; fiber natryskiem czy wdmuchiwany) płacimy tyle samo w przeliczeniu na kg. To znaczy,że np. piana otwarto komórkowa (12 kg/m^3) koszt. 3,5 zł/cm/m^2 to zamknięto (30 kg/m^3) koszt. 10,5 zł/cm/m^2, wełna lekka (11 kg/m^3) koszt. 0,6 zł/cm/m^2 to wełna -mineralna-skalna (32 kg/m^3) koszt. 1,8 zł/cm/m^2 itd.. to oczywiście są koszty zaokrąglone. I tu widać że paci się za kilogramy produkty i energię niezbędną do przetworzenia. No to więc nie tylko marż. No i jeszcze jedno. Gdyby to była tylko marża a nie parametry to naprawdę te droższe nie miały by racji bytu po tylu latach stosowania w budownictwie. Wiem, że wielu inwestorów podmienia wełnę na inną niż w projekcie - bo tak my Polacy mamy. A to nie tędy droga Panowie. Te dobory to nie widzimisię projektantów tu wchodzą zagadnienia z fizyki budowli. Ja jako wykonawca najchętniej bym używał wełny lekkiej szklanej ale... ale to jest wbrew sztuce budowlanej. Żaden z producentów na oficjalne zapytanie i prośbę nie podjął się pisemnej odpowiedzi stwierdzającej, że wełny lekkie są odpowiednikiem wełen mineralnych użytych w projektach typowych pod względem parametrów technicznych i spełnią wszystkie założenia projektanta w zakresie fizyki budowli. A to już o czymś świadczy. Panowie mam prośbę o zamieszczenie skanów z opisu projektu czy rysunku gdzie na połaciach skosów dachowych jest zaprojektowana wełna lekka szklana. Przekonany jestem że ponad 90% to wełna mineralna. Ja bym też nie zaprojektował wełny lekkiej (poza dociepleń poziomych nie obciążonych np. pomiędzy jętkami lub w pasie dolnym wiązarów).
  12. Mam pytanie z innej beczki. Czemu pisząc posta około 17 pokazuje 14:58????
  13. Witam 1 m^3 dobrej wełny wg cennika to ok. 160 zł/m^3 Robocizna z kosztami pośrednimi (sprzątanie, gwoździe, sznurki itp.) 17 zł/m^2 Ceny netto Uwaga. Nie ma kosztów odpadów i innych (transport. rozładunek.....) Pozdrawiam Konrad J.
  14. I znów szkoła podstawowa klasa III - czytanie ze zrozumieniem a nie dokładanie własnych mitów. Cz ja pisałem o płytach karton-gips. Czy inni użytkownicy to tak odczytali. Chyba nie. Pan ma wyraźnie problemy i za wszelką cenę chce Pan obronić swoja teorię wkładając Swoje słowa i bajkowe teorie w czyjeś usta. Mi naprawdę nie zależy na przekonywaniu kogoś że koło jest kwadratowe (tak jak Pan to robi) bo zdrowo myślący sami wyciągają wnioski. Ja tylko pisze z doświadczenia i własnej praktyki to co wiem i czego doświadczyłem. Nie dla propagandy tylko dla przekazania rzetelnej wiedzy. I może nie zauważyłem tego to proszę o opinię innych śledzących wątek. Czy ja kogoś nagabuję, namawiam, wymuszam, wciskam do zastosowania piany na siłę. Jeśli tak to proszę o przytoczenie cytatu. Myślę, że tak nie jest. Naprawdę chętnie służę pomocą i odpowiem na pytania. Tylko proszę nie pytać czemu piana jest droższa od 1m^3 wełny wraz z robocizną za 50 zł :D bo nie wiem Proszę to pytanie zadawać bajkopisarzom.
  15. A ja nikogo nie chcę łapać. Tylko niech Pan przeczyta co Pan pisze "na gotowo między 50-150zł/m3" to przy 25 cm grubości na gotowo (czyli robocizna i materiał - szemrany) to jakies 12,5 zł/m2 przyjmując, że na skosy dachowe należy używać wełny skalnej a nie mat typu szklany puch (należy dobrze czytać projekty a tam na pewno jest napisane wełna mineralna a nie szklana. Słowo mineralna oznacza wełny z skał bazaltowych( np.Rockoowl lub Paroc a nie ekomaty itp.) to jak przy cenach super rabat i promocja na wełnę mineralną za 1 m^2 25 cm grubości przy kosztach robocizny "0" i braku odpadów, materiałów pomocniczych, kosztu transportu i rozładunku jest to możliwe. Chyba nie bardzo Pan orientuje się w cenach rynkowych materiałów i robocizny. Bo 50 zł/m^3....... Chyba jest Pan MITOMANEM. Nikt zdrowo myślący nie łyknie takiej bajki. No chyba, że potwierdzi to Pan sprzedażą takiej wełny mi po podanych przez Pana cenach (robocizna odpuszczę niech stracę :D ) . No to czekam na uwiarygodnienie.
  16. Gdzie podałem cenę netto???? Kowalski za ułożenie wełny wraz z materiałem na gotowo (czyli wszystkie koszty obsługi i materiałów pomocniczych) około 300 ÷ 350 zł/m^3 Koszty piany około 320 ÷ 370 zl/m^3. Wszystko zależy od odległości, ilości m^2, gr. izolacji. A to inwestor sam decyduje co wybierze. I szkoda gdybania nad ceną bo można dewagować nad wieloma rzeczami dlaczego to droższe a nie tańsze wbudowuje. Nie zawsze należy wybierać najtaniej bo może się zemścić. No i należy do kwestii ceny podejść globalnie a nie sam położę. Bo sam to też koszt. bo czasem jest lepiej dać to zrobić komuś kto się zna a samemu poświęcić ten czas na zarobek w swojej branży. No chyba, że ktoś nie szanuje swojego czasu i wycenia go na 1 PLN. To ja chętnie go zatrudnię za stawkę na jaką się wycenia przy robocie u siebie.
  17. No i tak się właśnie licznik postów nabija:D :D Odpowiedź na stwierdzenie. NIE Zapraszam do przerobienia materiału z 3 klasy szkoły podstawowej - czytanie ze zrozumieniem. Cytat A przy średnim domku my zużywamy około 80÷95 m^3 materiałów izolacyjnych dla wełny 12 000÷14500 PLN a dla piany 12500÷14850 PLN. Nie ma mowy o sprzęcie, robociźnie, dojazdach stwierdzenie "materiałów izolacyjnych" oznacza - wełna lub piana - dosłownie i bez dodatków łącznie z podatkiem VAT - bo chyba cena brutto interesuje przysłowiowego Kowalskiego. Nie lubię przepychanek a więc dlatego taka odpowiedź. Proszę o konkretne pytania lub zarzuty. MERYTORYCZNE a nie czepialskie. Żadna informacja nie będąca zatytułowana Oferta Handlowa nią nie jest.
  18. Witam Ten spór jest zbędny. Naprawdę jakieś przepychanki itp. Jak już mówiłem zajmuje się aplikacją piany (od niedawna) wcześniej używaliśmy wełny skalnej. Budujemy domy w konstrukcji lekkiego szkieletu stalowego i dotychczas wypełnialiśmy ściany wełną skalną i zewnętrznie izolacja z styropianu. Dla przykładu dom zamieszkały przez 4 dorosłe osoby, pow 254 mkw, rekuperacja, okna 3 szyby, ściany zewnętrzne 150+50mm dobrej wełny skalnej (a nie jakiejś szklanej maty szemranych parametrów), dach 350 mm skosy, poziom na jętkach 450. Gazomierz założony 1 października 2010 ze stanem "0" odczyt na dziań 30 czerwca 2014 r. 4281 m^3 - gaz ziemny GZ 41,5. Rocznie około 0,5 ÷ 1,0 mp drzewa do kominka okazyjnie dla klimatu. W domu średnio w okresie grzewczym 22÷24 stC. Gaz jest również wykorzystywany do CWU i przyrządzania posiłków. Tak więc widać, że wełna nie jest zła. Prawda że mnóstwo pracy przy jej "dobrym" ułożeniu - naprawdę męczarnia 4 osoby bite 6 dni po 10 rg. Docinanie, pasowanie, układanie, wciskanie w profile i podcinanie i ...... naprawdę kupa. Dlatego zdecydowałem się na pianę bo zależy mi na czasie wykonywanych prac. Podobny dom kończymy teraz i z podobną ilością izolacji. 2 osoby 2 dni po 8 rg wraz z oklejaniem. Robota - bajka w porównaniu z wełną. koszt materiałowy taki sam. Efekt - wszystkie szparki i zakamarki w profilach wypełnione bezbłędnie. Ciągłość izolacji to jest to czego oczekiwałem no i koszty pracy. Podsumowując Koszty materiałów - taki sam (mniejsze straty niż przy wełnie). Akustyka - bez porównania na korzyść piany (podczas deszczu przy pokryci blachodachówką super cicho) porównanie do domu z wełną (używamy zawsze rockwool rockton) Czas - bez komentarza Energooszczędność - no trochę czasu potrzeba żeby obiektywnie stwierdzić (domy bardzo podobne oddalone od siebie 750 metrów a więc można jakoś się odnieść). Tak więc szkoda bić "pianę" w temacie nie podając konkretów. Stosujemy pianę dlatego że dal mojej firmy licząc wszystkie koszty jest taniej. Samo ułożenie wełny to nie wszystko. Są jeszcze koszty inne: - transport (przy pełnych składach odpada) - rozładunek (ludziom mus zapłacić) - koszty składowani (tu też mus zapłacić ułożenie, przeniesienie to jest czas i koszt) pod dach żeby nie zamokła - odpady (znacznie więcej - ktoś źle dotnie, podepta, itp) - maski dla ludzi, noże, rękawice, itp. - sprzątanie, odpady, Przy pianie - przyjeżdża transport z komponentami, ładuję na przyczepę 2 ludzi no i jazda. Wiem, że "samemu taniej" ale..... ale to należy podejść obiektywnie. Tak jak do - Ogrzewam kominkiem bo tanioo .... Drewno załatwię od leśniczego "trochę poza kwitami", transport a mam przyczepkę sam dowiozę (no bo na powietrze), rżnięcie mam piłę to za free, rąbanie to dla relaksu..... itp. A jak by to wszystko policzyć to już nie tak tan. Chyba się zgodzicie. A więc piana nie jest cudem nie.. nie... Ktoś to wymyślił bo - sumarycznie jest taniej i na pewno nie gorzej i mniej błędów do popełnienia. A przy średnim domku my zużywamy około 80÷95 m^3 materiałów izolacyjnych dla wełny 12 000÷14500 PLN a dla piany 12500÷14850 PLN. No to tyle jak są jakieś pytanka to bardzo proszę.
  19. Nie jestem naciągaczem. Nie mam nic do ukrycia. Otwarcie powiedziałem że natryskuję pianę. Wszedłem w tą technologię bo uznałem ją za naprawdę dobrą. W branży budowlanej jestem od 1999 r (projektowanie, ocena konstrukcji, nadzory i wykonawstwo). I nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę że PUR i PIR to najlepszy cud. Jest to dobry materiał tak jak dobra wełna skalna a jakaś tania mata szklana. Tylko przy pianie można popełnić ZNACZNIE mniej błędów podczas wykonania niż przy wełnie no i czas aplikacji jest krótszy. A jeśli chodzi o mostki to no chyba kwestia bezsporna. I nikogo nie namawiam na swoje usługi. Po prostu wyraziłem swoje zdanie. Decyzje zawsze podejmuje inwestor na podstawie sobie znanych powodów (forum nie jest wyznacznikiem). Wyciąganie opinii z postó tych którzy mają tysiące nie zawsze ma sens. Tysiące nie zawsze świadczą o wiedzy. Czasem jest to po prostu dużo wolnego czasu w pracy np. magazynierów itp. a nie merytoryczna wiedza. I UWAGA do nikogo nie przypinam łatki a tych którzy mogli to odebrać osobiście BARDZO przepraszam.
  20. To prawda przyjmuje się zapas tak jak mówisz na śnieg itp. ale to są obciążenia zmienne a Ty chcesz to przyrównać do obciążeń stałych, a to już inna sprawa. A celulozy daje się więcej (większa grubość) bo ma kiepska lambdę taką jak nędzna wełna szklana typu maty. tak więc to już nie takie proste.
  21. No nie do końca nie tylko lambda decyduje Jest jeszcze wiele innych czynników. Gdyby patrzeć tylko na L toby było życie proste. ale ....... no właśnie jeszcze jest opór właściwy materiałów, masa, przwiewność zdolności do absorpcji wilgoci i iiii i jeszcze trochę. Tak więc nie jest to tak Hopa Siupa.
  22. Witam Przy dużym dachu nie jest to mała cena (50 netto za 18 cm) jeden dzień pracy. Wiem co piszę bo sam natryskuję pianę. Ceny pół amerykańskich czy innych pian (bo IZO produkowane jest na dalekim wschodzie i wszyscy od nich biorą) są podyktowane wyłącznie kwestią umów wyłącznościowych. Trafiłem w necie na taką umowę i ci co się wiążą "z naj naj naj lepszymi" )) to za zastosowanie innego producenta muszą zabulić karę 50 tyś. mają wyznaczone obroty i niby wsparcie i dlatego to takie koszty. Jeśli są tacy naj naj naj to przecież w Polsce jest dozwolona reklama porównawcza i śmiało mogą w takiej reklamie (były w przypadku leków i proszków) powiedzieć w czym konkurencja jest gorsza i słabsza. Byli by wtedy naprawdę naj.... Tylko że różnic nie ma i tu jest nabijanie klientów w butelkę bo z Kanady czy z USA a my przygłupki Polacy to przecież nie umiemy i nie potrafimy a amerykanie to to dopiero technologia i myśl. Ludzie pomyślcie i zawsze proście o papiery od dostawcy, a jeśli są pewni co do gorszej jakości Polskich produktów to niech ODWAŻNIE dadzą to na piśmie. Od razu D..pa pęknie i łzy w oczach bo podpisali umowy lojalki i teraz mają problem.
  23. Witam To prawda co do akumulacji ale........... Pamiętajcie o tym żeby konstruktor się wypowiedział bo celuloza jest BARDZO ciężka i nikt o tym nie mówi Kiedyś bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem sprzętu do tego typu ociepleń i to był powód rezygnacji. Najtańszy system (taniutki sprzęt i materiał) ale nie każda konstrukcja to przeniesie (suchy średni 50÷65 kg/m^3). Dla średniego dachu to już TONY! no i jeszcze możliwość akumulacji wilgoci (klika % to 10-tki kg). Dobry system (jak każdy inny) tylko z głowa trzeba podejść, policzyć i przemyśleć. Często poddasza nieużytkowe ni mają w projekcie założeń docieplania i obijania płytami. No i dlatego trzeba dobrze policzyć.
  24. Witam Rozsądny i z dużą wiedzą kierownik to inż. Rafał Dziedzic 501 789 437. Pozdrawiam
  25. Witam Jako jedyni posiadamy w Polkowicach sprzęt do natrysku piany na poddasza. Możemy wykonać docieplenie w dobrej cenie. Więcej na Priv. Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...