Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Piotr Kielski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Piotr Kielski's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, mam taką sytuację - grzejnik elektryczny jako jedyne ogrzewanie łazienki w mieszkaniu, grzejnik zazwyczaj używany w taki sposób, że chwile przed kąpielą nagrzewana jest łazienka, nastepnie kąpiel i po kąpieli wypadałoby wyłączyć grzejnik, aby nie marnować energii. Niestety w praktyce bardzo często (mieszkanie na wynajem) grzejnik jest pozostawiany włączony. Chciałbym uzyskać efekt włączenia grzejnika na np. 10 min, a po tym czasie automatycznie się wyłączy. Nie chce zmieniać grzejnika. Znalazłem taki automat schodowy: http://allegro.pl/automat-schodowy-aso-205-do-puszki-polski-fif-i6125935438.html Tutaj widze 3 kabelki, w grzejniku mam standardowo L, N i uziemienie, czy da sie wykorzystać taki włącznik? Czy znacie inne/lepsze rozwiązanie (np. dłuższy czas 20 min)?
  2. Sytuacja - stare mieszkanie w kamienicy, pralka w kuchni podłączona tak jak widać na załączonych zdjęciach do kranu (zimna woda) i na dole do rury zlewu. Obok chcę postawić zmywarkę i podłączyć ją w podobny sposób jak pralkę, pasowałyby mi jakieś rozdzielniki dla wody, niestety po poszukiwaniach w castoramie niczego takiego nie znalazłem. Co proponujecie? Jak profesjonalnie nazywają się takie "rozdzielniki"? Gdzie można dostać (internet jak najbardziej mi odpowiada)? Bardzo dziękuję za pomoc.
  3. Bardzo Ci dziękuję Jarku, już wszystko wiem . Wszystkiego dobrego! PS. mam ledowe żarówki, także wytrzyma spokojnie
  4. Witajcie, 1. Czy poniższy włącznik światła montuję po prostu w miejsce aktualnego włącznika światła (pstryczek-włącznik światła)? http://www.aliexpress.com/item/Home-LED-light-PIR-Infrared-Motion-Sensor-Switch-Human-Body-Induction-Save-Energy-Motion-Automatic-Module/32258049283.html 2. Czy jeśli mam w kuchni włącznik podwójny - dwie lampy, to czy mogę je obie podłączyć do tego jednego włącznika automatycznego, aby obie się zapalały na raz?
  5. Bardzo Panu i Isover dziękuję, wszystko mi rozjaśniliście
  6. Mieszkam na ostatnim piętrze kamienicy, moje mieszkanie graniczy w całości (7m) ze wspólnym strychem na którym mieszkańcy suszą ubrania (wysoka wilgotność). Chcę ocieplić wełną ścianę graniczącą z mieszkaniem z zewnątrz, czyli od strony strychu. 1. Będę używał płyt ognioodpornych, które ponoć dość dobrze zabezpieczają również przed wilgocią - tak? 2. Ile cm waty mineralnej dać? 3. Nie za bardzo (w ogóle nie) rozumiem pojęcia folii paroprzepuszczalnej, paroizolacyjnej, przestrzeni dylatacyjnej - co? gdzie? jak? (w moim przypadku ocieplenia w pomieszczeniu o podwyższonej wilgotności), nie chciałbym, aby ta wata spleśniała za kilka lat, co prawda nie jest to moje mieszkanie tylko strych, ale mieszkańcy nie będą zadowoleni. Bardzo dziękuję za pomoc!
  7. Chcę podzielić pokój 20m2 na dwa 10m2. Niestety nie otrzymałem możliwości podziału grzejnika dwupłytowego na dwa jednopłytowe po jednym w obu pokojach od administracji. Ogrzewanie miejskie w całym mieszkaniu, mieszkanie ogrzane dobrze, a aktualny grzejnik w pokoju spokojnie ogrzewał całe pomieszczenie. Ściana będzie stawiana z płyty g/k z wyciszeniem watą 5cm. No nic, trzeba sobie jakoś poradzić i wymyśliłem, aby w ścianie zamontować kratki wywietrzników, przez które mogłoby byś wymieniane powietrze z ciepłego do zimnego pokoju. Kratki zakładam standardowe 14x14cm. 1. Moje pytanie brzmi - ile tych kratek by się przydało? Rozważam opcję 2 i 4 kratki. 2. W jakich miejscach na ścianie je zamontować? Rozważam opcję jedna na górze w rogu w pobliżu grzejnika (ciepłe powietrze przechodzące do zimnego pokoju) i jedną na ukos na dole ściany (zimne powietrze z zimnego do ciepłego) - tak aby był przepływ. Rozwiązanie na pewno nie idealne, ale coś trzeba wymyślić i będę wdzięczny za pomoc w tym
×
×
  • Dodaj nową pozycję...