Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Lucek Mostowiak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Lucek Mostowiak's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich Piec Vaillant VC 206/5-5 Sterownik Multi Matic VRC 700/5 Dom jednorodzinny z poddaszem użytkowym. Dwie strefy grzewcze: Grzejniki i podłogówka na osobnych pompach Wilo. Parter - podłogówka Piętro - część podłogówka, reszta grzejniki. Sterownik jest na poddaszu w pokoju z grzejnikiem. Zadaje temp. 21 stopni na sterowniku - uruchamia się piec, odpala grzejniki i osiąga dość szybko 21 stopni w pomieszczeniu. Jednak na parterze gdzie jest tylko podłogówka - jest 23 stopnie - za ciepło. Pytanie co ma być ustawione w pozycji obiegu podłogówki: Korekta temp. pokojowej ? Brak/Korekta/Termostat. Tak wiem, ogrzewanie podłogowe ustawia się za pomocą krzywej grzewczej - jednak co ona będzie porównywać skoro nie ma ona odniesienia do temp. wewnątrz domu. Jak dałem termostat - to podłogówka grzała tak długo na dole, aż w pokoju na piętrze osiągła żądaną temp ? Jak miałem korekte - to pracowała z przerwami, jednak było tak, że piec nie grzał nic, a pompa pompowała wodę. Jak dam brak - no właśnie co wtedy ? Kiepski jest też czas na takie ustawianie pewnie bo nie ma stałej ujemnej temp przez pare dni. Czy rozwiązaniem tematu nie byłoby zakup drugiego sterownika na dół - wówczas ustawić go jako termostat ? Jeszcze jest kwestia jedna - skoro jak wszyscy mówią, że podłogówkę ustawia się za pomocą krzywej grzewczej, to jak to się ma do możliwości ustawiania sztywno temperatury z pozycji temperatury zadane dla obiegu 2 (tu. podłogówka). Z góry dziękuje bardzo za pomoc.
  2. No i jak można tutaj uzyskać jednostronną opinię i spać spokojnie. Jeden twierdzi, że taka zmiana jest dopuszczalna i nic nie powinno się stać a drugi, że mi ściana pęknie.
  3. Witam Dziękuje za odpowiedź Panu. Co do tych atestów to nie do końca jest tak. Projekt mówi 3 MPa na ściskanie, ja mam 2. Jak by się coś podziało to powiedzą, że nie ma jak w projekcie - tak mi się wydaje. Jednak liczę, że nic się nie stanie gdy zrobię lane stropy i przykryje dachówką
  4. O jaki strop pytasz? Nad poddaszem strop lany. Belka która idzie wzdłuż całego domu jest podparta na końcach rdzeniami. Drugi strop (skosy) też będą lane a do tego dachówka. Boje się o naprężenia ale z drugiej strony zmniejszyłem je poprzez zwiększenie szerokości.
  5. Witam To mój pierwszy post jednak forum czytam od 3 lat Buduje dom, jestem na etapie ścian. Buduje z Ytonga. W projekcie mam ściany zewnętrzne o grubości 24 cm PP3/0.5 Nośne wewnętrzne i działowe PP4/06. Co do nośnych wewnętrznych i działowych to oczywiście się zastosowałem. Jednak co do zewnętrznych to zmieniłem na 30 cm ale Energo, które jak doczytałem mają PP2/0.35. W sumie to ja zawaliłem bo wziąłem w ślepo Energo a nie popatrzyłem na właściwości. Materiał już na budowie leży. Pytanie czy mogę spać spokojnie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...