Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zabudowlany

Banned Users
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Zawartość dodana przez zabudowlany

  1. shabby chic czyli jakieś takie postarzone meble, tak? Możesz poszukać czegoś takiego na ogłoszeniach z używanymi meblami albo nawet na targach staroci
  2. Hahaha, faktycznie kosmos, ale urocze zdecydowanie
  3. Mnie się nie podoba ta ściana obok kanapy. wyrzuciłbym ją, a do kuchni wstawił drzwi. Wtedy byloby więcej miejsca.
  4. Każdy się rządzi po swojemu, ale niestety niektórym kompletnie brak wyczucia gustu. jeszcze taka typową Grażynę rozumiem, ale jak widze niektóre "dzieła" projektantów wnętrz, to az mnie coś w środku skreca. i to są ludzie po studiach...
  5. Jeżeli ściana zostanie pomalowana farbą o niskiej paroprzepuszczalności, ograniczającą odparowywanie wilgoci, farba ta po kilku latach może się złuszczyć. Mało tego, woda zamarzająca w murze może spowodować pękanie tynku i – w efekcie – jego odpadanie. Warto wiec zapamiętać, że tynk mineralny pokryć możemy zarówno farbami akrylowymi, jak i silikonowymi lub silikatowymi. Akrylowy stanowi podłoże tylko pod farbę akrylową lub silikonową. Najbardziej wymagający jest tynk silikonowy. Na nim farba też musi być silikonowa. Silikatowe i silikonowe wyróżniają się bardzo dobrą przepuszczalnością pary wodnej, co umożliwia odparowanie jej z malowanych powierzchni. Farbami silikatowymi ze względu na ich właściwości, można malować świeże tynki – już po kilku dniach od zakończenia tynkowania. Zaletą farb silikonowych jest to, że nie przywiera do nich brud ani kurz, dzięki czemu pomalowane nimi powierzchnie są w stanie same się oczyszczać pod wpływem opadów atmosferycznych. Np.: Atlas Fastel Nova to farba hybrydowa, dzięki kombinacji spoiw, łącząca w sobie cechy wszystkich wymienionych tu typów farb elewacyjnych. Z akrylowej bierze wytrzymałość i elastyczność, z silikatowej – zdolność „oddychania”, a z silikonowej – zdolność do nieprzepuszczania wilgoci i samooczyszczania.
  6. Ogólnie to ryzykowne posunięcie dla miejsc gdzie temperatura może łatwo spaść poniżej zera. Tak więc przy wyborze skup się na konstrukcjach, które mają rozwiązany ten problem i zainwestuj bo inaczej wyrzucisz pieniądze w błoto. Skoro nie zamierzasz stworzyć tam pomieszczenia mieszkalnego przed instalacją urządzenia to zdecydowanie dodatkowe "bajery" jak utrzymanie wody w stanie płynnym są właściwym posunięciem. Ten kolega dobrze radzi odporność na temperaturę to u Ciebie podstawa.
  7. Jeśli Cię stać na materiały to zainwestuj w jakość np. kup drewno klasy C40, a zamiast się martwić przeczytaj poniższy pdf: http://www.kunow.pl/upload/specremiza.pdf Konstrukcje więźb dachowych (płatwiowo-kleszczowe) stosowane są głównie na dachach do 12 m. Przy większych rozpiętościach sugeruje się wiązary kratowe lub konstrukcje metalowe.
  8. 1. Izolacja pozioma ław fundamentowych ma do spełnienia podwójną funkcję - zabezpiecza przed efektem kapilarnego podciągania wody z gruntu oraz jest elastyczną warstwą rozdzielającą ławy i ściany fundamentowe, co zabezpiecza ściany przed pękaniem w wyniku osiadania budynku. Sam ocenień czy stać cię na puźniejsze uszczelnianie. 2. Papa jest wytrzymalsza - folia się przeciera i pożytek żaden. 3. Tak zgrubsza to: problem #1 - folia może pęknąć przy wylewce, problem #2 - folia może puścić po wylewce, gdy całość zacznie pracować. 4. Izolacja z jednego pasa jest możliwa, jeżeli grubość ściany fundamentowej wynosi nie więcej niż 40 cm. Wstęgę papy (szerokości 1 m) składa się tak, aby jeden jej koniec wystawał 20 cm poza krawędź ściany (do wnętrza domu). W ten sposób zostawia się zakład służący do połączenia izolacji ściany z izolacją podpodłogową. 5. Sugeruję papę - nie folię, ale jeśli się upierasz... Izolację zazwyczaj wykonuje się z papy podkładowej bądź z folii polietylenowej grubości przynajmniej 0,3 mm, ułożonej z dwudziestocentymetrowym zakładem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...