Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

magic_zen

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

O magic_zen

  • Urodziny 03.06.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Koło
  • Kod pocztowy
    62-600
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

magic_zen's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dobra nie załapałem o co chodzi myślałem że chodzi ci o przepalenie profilu a nie o ocynku tak czy inaczej jak trochę poczytałem jak szkodliwy jest odparowany ocynk to wyleczyłem się z tego pomysłu na dobre. Teraz szukam dużej cynkowni i malarni proszkowej ciekawe ile sobie zażyczą za pomalowanie takiej bramy a i jeszcze jedno co sądzisz o spawaniu tigiem konstrukcji. TIGA mam (konkretnie to ma ojciec) ale korci mnie Migomat bo chyba pójdzie o wiele szybciej niż TIGIEM bo i tak muszę te spawy potem szlifować, a jak by był w gospodarstwie to nie zawadzi Wiesz może czy jeśli odpuszczę ocynk i dam do malowania w proszek to muszę wiercić otwory w profilach zamkniętych? Bo nie wiem jak to zachowa się w piecu jak będzie szczelnie pospawane.
  2. Domyślam się że trochę sobie utrudniam robiąc z ocynku ale przepalania się nie boję bo chce to spawać TIGiem. Fakt o oparach nie pomyślałem. A o cynkowanie gotowej bramy będzie trochę problematyczne bo to brama pod maszyny rolnicze więc 5,5m światła bramy przesuwnej czyli postawie to na szynie 8m, więc problem zawieźć takiego kolosa do cynkowania że o malowaniu proszkiem nie wspomnę bo z tego co się orientowałem piece w mojej okolicy maja 6m wsadu.
  3. Witam, chce sobie zrobić nowa bramę i teraz pytanie czy kupić profile czarne czy w ocynku przy założeniu że chciałem je malować natryskowo samemu. Wiem że teraz farb i podkładów na ocynk jest zdecydowanie więcej niż jeszcze parę lat temu, ale trochę się obawiam czy nie narobię sobie tylko większych problemów niż kupując stal czarną i na nią dając podkład chociaż z nią też kolorowo nie będzie żeby dokładnie oszlifować i położyć podkład?
  4. Witam, w domu kiedyś byli piece. Aktualnie zakładamy centralne z piecem w budynku obok z własnym kominem, tu pojawia się pytanie czy mogę wykorzystać stary komin dumny który teraz nie będzie do niczego używany jako komin wentylacyjny i wkuć się w niego z kratkami z każdego pomieszczenia?
  5. Tzn ne ilości cegieł się obawiam, tylko czy czasami przy takim kolosie nie będzie ciągu, bo piec nie da rady go wystarczająco rozgrzać czy coś Generalnie nie znam się, a stawiając go i tak z cegły nie szkodzi zrobić duży kanał tylko czy nie przesadzę i nie zaszkodzę tym samym sobie?
  6. Witam, zaczynam niebawem budowę budynku gospodarczego w którym będzie 15kw piec na ekogroszek, jako że do pieca muszę postawić komin pojawiło się pytanie czy nie przesadzę jeśli dam mu przekrój 27x27cm? Wysokość komina to jakieś 5m i tow całości a od czopucha pieca będzie pewnie lekko ponad 3,5 do szczytu komina. Producent pieca podaje 400cm2 przekroju wiec ten pułap prawie spełnił by 14x27 (378cm2) bo 27x27 to już 729cm2 A i jeszcze jedno gdzieś tu trafiłem ze do budowy komina nie stosuje się wapna czyli więc co plastyfikatory?
  7. Witam mam pytanko, żona wymyśliła sobie płytki ze strukturą (paradyż maloli bianco struktura c 20x60) do łazienki i teraz jak się na tym montuje np kabinę prysznicową bo trochę się tego obawiam, przecież dziury pomiędzy szybą a płytką będą raczej duże poniżej podgląd płytek
  8. Czyli sam i tak guzik sprawdzę
  9. Fakt dla tego lezącego pod rozdzielnią to żadna Chodziło mi tylko o to że w domu ryzyko zadziałania takiej różnicówki będzie jednak większe (głównie myślę tu o dzieciach i większej ilości sprzętu) w budynku jeśli coś będzie się miało robić przy instalacji to tylko ja i nikt tam grzebać nie będzie. A czy sprawne to się dopiero okaże Generalnie to przycisk TEST powinien ją zweryfikować czy nie do końca?
  10. Dzięki wszystkim za podpowiedzi. co do samych różnicówek raczej zdecyduje się na osobne RCD. A jeszcze powiedzcie mi co to jest Mogę mieć od znajomego identyczne (przywiezione z Niemiec) wygląda na najnormalniejszą w świecie różnicówke ale brak znaczeń toru N mnie nie pokoi. Tu odrazu się tłumacze potrzebował bym 3 szt do budynku gospodarczego a skoro mogę mieć je za przysłowiową flaszkę to czy się nadadzą Do domu nie chce ryzykować w stary sprzęt (dzieci itp) ale budynek gospodarczy?
  11. Witam ponownie, tak jak w temacie wszystkie otwory drzwiowe mam zrobione na wysokość około 232cm od chudziaka (uwagę nam na to zwrócił facet od okien któremu otwory okienne wydawały się zbyt wysokie) okazuje się że wszystkie otwory są wysokawe. I teraz pytanie skoro standard dla drzwi wewnętrznych jest 206-208 to co z tym fantem zrobić. Plan był taki żę na posadzkę pójdzie 12cm styro + 6 cm wylewki czyli bez okładzin te otwory i tak będą 214 Co teraz robić z tym fantem, podnosić podłogę o tą wartość czyli jeszcze 6 cm styro?
  12. Hmm jak wszyscy piszą że na bogato, to może i faktycznie przesadziłem z tym wszystkim PLC mam zamiar zaprząc do kontroli wentylatorów łazienkowych i w schowku kuchennym, do kontroli pompy cyrkulacji wody, do kontroli oświetlenia elewacyjnego (załączanie o zmroku z przerwą nocną i z podziałem na weekend i tydzień roboczy) prócz tego kontrola oświetlenia w salonie jadalni na zasadzie przycisków klawiszowych w 3 punktach tych pomieszczeń (po przytrzymaniu któregokolwiek wyłącza całkowicie oświetlenie w tych pomieszczeniach) Tu chyba wystarczą dwie sztuki Array AF-20 bo tani, bo program za free, bo wbudowane przekaźniki obniżają koszta. Resztę głupot raczej zostawię dla Integry 128 A schemat namalowałem w LibreCAD (kolejna odmiana CAD-a który jest całkowicie darmowy)
  13. Kolejnego FR planowałem dopiero w rozdzieli w budynku gospodarczym, tak żebym mógł wyłączyć budynek bez konieczności latania do domu. Wtedy zasilanie będzie tylko w kablu ziemnym. Czyli plan był taki żeby ten w domu wyłączał wszystko co na działce a ten w budynku tylko budynek, chyba ze rozsądniejsze jest dać tamtego FR przed tym w domu na zasadzie całkowicie osobnych rozdzielnic. Dzięki serdeczne za porady A jeszcze nie był bym sobą gdybym nie zapytał. Skoro tu nie ma sensu odcinać zera to w jakich przypadkach należy to zrobić? Odbiegłem trochę, ale ciekawość mnie zżera
  14. Tak właśnie zastanawiałem się na temat tego FR. Czy odłączane N jest błędem bo czytałem że są FR które załączają go jako pierwszy a rozłączają jako ostatni Więc przy instalacji z PE nie powinno być problemów. Kolejna sprawa to pominięcie dobezpieczenia ochronnika B+C, ale skoro przy liczniku jest C25 to raczej można go chyba pominąć? A co do ilości zabezpieczeń to takie moje zboczenie a skoro zwykła "eska" nie jest jakoś kosmicznie droga to czemu nie. przeciwporażeniówek jest na każda fazę i dla gniazd i dla oświetlenia chociaż tam też można by pewnie uszczuplić i zrobić oświetlenie tylko na jednej + częściowo wykorzystać tą od obwodów zewnętrznych (oświetlenie + gniazda np do kosiarki) podobnie te od gniazd mogły by być dwie ale wydawało mi się ze w ten sposób są większe możliwości z podziałem faz na pomieszczenia no i upływ na jednym obwodzie nie wyłączy mi całego domu
  15. Nie jest to typowy projekt elektryczny, a forum dodatkowo obcięło jakość i rozmiar, poniżej zdjęcia dodałem link do .pdf Ps ten schemat rysowałem sam, więc proszę o wyrozumiałość , chciałem wiedzieć czy tak przedstawiona instalacja jest poprawnie złożona żeby wiedzieć jak gadać z wykonawcą. Pozdrawiam Marcin.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...