Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

posadzilibace

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

O posadzilibace

  • Urodziny 17.03.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Kod pocztowy
    35-002
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

posadzilibace's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. posadzilibace

    Moc pieca

    Dzięki za odpowiedź. Gdzieś też znalazłem że przyjmuje się średnio 0,33 kW na 1 m2 powierzchni grzewczej. Teraz się upewniłem i mniej więcej jakoś tak wpiszę. Zawsze to coś Pozdrawiam
  2. posadzilibace

    Moc pieca

    Witam. Mam pytanie nie z zakresu budownictwa ale z zakresu obliczenia czegoś co już jest wybudowane. Mianowicie chodzi mi o obliczenie mocy pieca kaflowego. Podkreślam, że piec już stoi jakieś kilkadziesiąt lat a ja muszę podać w pewnej ankiecie jaką moc (w kw) ma piec. Szczerze mówiąc nie wiem czy w ogóle da się obliczyć moc cieplną jako wartość stałą....istnieje chyba jakaś zależność pomiędzy czasem ogrzewania tegoż pieca jak i rodzajem opału. Niemniej jednak chciałem zapytać Was czy potraficie obliczyć właśnie moc pieca...chodzi o konkretny wzór czyli czy jest jakiś przelicznik na metr kwadratowy powierzchni grzewczej pieca, bądź metr sześcienny objętości pieca?
  3. Planuję w ciągu kilku najbliższych miesięcy wybić nowy otwór drzwiowy w mieszkaniu prywatnym (dom wielorodzinny - kamienica). Ściana w której chcę ów otwór wybić to prawdopodobnie ściana nośna - w niej znajdują się lufty kominowe, ma grubość około 35 cm. Przeczytałem gdzieś, że w przypadku ściany działowej wystarczy tylko zgłoszenie natomiast w przypadku ściany nośnej muszę otrzymać pozwolenie. I tu właśnie pojawia się problem gdzie mam to zgłosić. (nie chodzi tu o zgodę od wspólnoty mieszkaniowej). Wiadomo że do urzędu miejskiego, ale do jakiego wydziału. W żadnym z wydziałów nie znalazłem wytycznych odnośne tego typu prac. Czy któryś z forumowiczów był kiedyś w podobnej sytuacji? Czy istnieje możliwość niewydania zgody na taki otwór drzwiowy. Dodam tylko,że w tej samej ścianie drzwi zewnętrzne ma sąsiadka kilkanaście metrów dalej.
  4. do 35 m kwadratowych ale kwestia czy musi być to budynek parterowy czy może piętrowy bez pozwolenia na budowę oczywiście. Moja niepewność spowodowana jest ostatnio głośną sprawą o warszawskim działkowiczu któremu nadzór budowlany nakazał rozbiórkę altany murowanej dwukondygnacyjnej ze względu na domniemaną samowolę budowlaną, gdyż zdaniem sądu dwukondygnacyjny domek nie jest altaną. Czy w rodzinnych ogrodach działkowych można stawiać tylko altany (często zgodnie z definicją ?ażurowe?)o lekkiej konstrukcji?
  5. Czy istnieje możliwość postawienia domku dwukondygnacyjnego w rodzinnych ogrodach działkowych o łącznej powierzchni nieprzekraczającej 25 m2 i wysokości przy dachu stromym nie przekraczającej 5 m bez konieczności uzyskania pozwolenia na budowę? Znam przepisy i wiem że reguluje ten temat art. 29 Ustawy Prawo budowlane, jednak zastanawia mnie czy w moim przypadku można podpierać się Pkt.1 ppkt. 4 a nie ppkt. 2 (w którym mowa o parterowych budynkach), w podpunkcie 4 nie ma mowy o tym czy musi to być budynek parterowy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...