Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Meggy100

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Meggy100's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Dom jest podpiwniczony, piętro plus użytkowe poddasze, jednak ogrzewamy gazem parter i piętro łącznie ok. 200 m2. Reszta ogrzewana podlogowka ale elektrycznie. Ściany zbudowane są cegły maks, styropian 10 cm i pustak. W posadzce 8 cm styropianu. Poddasze ( gdzie jest ogrzewanie elektryczne) sufit ocieplany wełna mineralna. Okna 2 szybowe , jest ich duża ilośc w otwarty salonie, gdzie jest pogodowka na ścianie. Dodatkowo kominek z otwarta komora spalania ( zamykany szyber) . Na dodatek otwarta klatka od piwnicy do poddasza. Wilgotność - trudno powiedzieć ale raczej mała. Wentylacja - nic specjalnego nie mamy zamontowane, jest naturalny obieg powietrza , kratki w łazienkach. Nie wiem czy są to wystarczające informacje, jestem kompletnym laikiem. Wczoraj jeszcze zmieniłam opcje "rozgrzewania " z normalnej na oszczędna. Nie umiem odpowiedzieć czy grzanie odbywa sie z temp wewnętrznej czy zewnętrznej. Serwisant zamontował ta pogodowke w salonie i tam ustawiam sobie te parametry plus czujnik temp. Zewnętrznej na budynku. A na piecu ustawiony jest poziom grzania na 4. Jest na 4 osoby , w sezonie letnim sprawdzałam zużywamy ok. 1,7 m3 na dobę na ogrzanie wody Z góry dziekuje
  2. No i pomiar zrobiony. Zuzycie większe bo 12 m3 na dobę ale grzanie po 16 godz, a wiec zuzycie na godzinę spadło do 0,8 m3/h a było 1 m3. Rzeczywiście grzejniki zaledwie ciepłe, temperatura na piecu 43-55 wiec chyba kondensacja działa. Jednak czytając te wszystkie posty wydawało mi sie, ze powinnam spalać trochę mniej. Nie mam pojęcia co do tej krzywej grzewczej - jest sens wołać serwisanta zeby coś zmodyfikował?
  3. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Grzejniki są mocno ciepłe, w trakcie grzania na kotle jest ok. 57 stopni. przestawiłam na dwa przedziały czasowe - grzanie w godzinach 7 -23 i oszczędność 23 - 7 o 2 stopnie niżej. Poobserwuję teraz przez 3 dni zużycie . Zobaczymy. Czy jeszcze mogę coś zrobić aby bardziej usprawnić to grzanie ?
  4. Oczywiście chodziło mi o 300 m3 za okres ok miesiąca. Porównywalnie tyle samo co teraz ale było nieznacznie chłodniej. Piec miał 16 lat , bałam sie ze padnie w środku sezonu , no i wszyscy mówili, ze kondensat to takie oszczędnosci. Piszesz o wysokiej temp na grzejnikach, jak to sprawdzić ? Rozumiem, ze nie chodzi o poziom ciepła kaloryfera jak go dotknę. Zwiększe ilośc godzin grzania , a czy przypadkiem nie zmniejszyć tej różnicy pomiędzy trybem grzania, a oszczędzania - teraz są 2 stopnie. Tak czytam te wszystkie posty i wydaje mi sie, ze trochę dużo te moje 10 m3 na dobę . Niepokoi mnie tez to, ze piec tak często podgrzewa jak widze na sterowaniu. Dziekuje za podpowiedzi
  5. Witam Mieszkam w domu pow. 250 m2 . Do zeszlego roku mialam jednofuncyjny kociol Junkers, nie kondensat. W sezonie grzewczym spalalam ok. 300 m3 gazu, fakt było dość rześko ok. 19-20 stopni. Obecnie mam kondensat Junkers Comfort i sterowanie pogodowe . Grzanie ustawione jest na 20.5 stopnia w godz. 7.00 -10.00 i 17.00 - 23.00 z wyłączeniem weekendów gdzie grzać ma przez cały dzień . Tryb oszczędny ustawion jest na 18,5... Problem w tym, ze generalnie komfortu ciepła nie ma, wypadałoby podnieść zadano temperaturę ale juz przy tych ustawieniach mam zuzycie na poziomie 10,5 m3/h. Jak obserwuje komunikaty na sterowaniu to praktycznie piec cały czas grzeje pobierając gaz, przerwy są minimalne. Czy moze mam złe ustawione te tryby grzania/oszczędzania? Moze zmniejszyć pomiędzy nimi różnice , czy tez coś sie powinno zmienić na piecu aby uzyskać mniejsze spalanie gazu. Niepokoi mnie to o tyle, ze jedna z przyczyn wymiany pieca miała być oszczędność, a wychodzi , ze zapłacę wiećej przy zbliżonym komforcie. Sorry za język ale nie jestem specjalistka. Kto coś podpowie?
  6. Witam, Jestem po kilku wizytach specjalistów w sprawie wymiany starego pieca konwencjonalnego na kondensacyjny. Po sprawdzeniu wszystkich warunków propozycje pieców są następujące: Buderus gb160 Viessman Vitodens 200 Junkers Cerapur Comfort ZSRB 28-3A Dodam, ze dostęp do serwisu wszystkich firm jest bezproblemowy w moim mieście. Oczywiście dwa pierwsze są droższe ale czy warto płacić wiecej jeśli podobno ten Junkersa jest tez bardzo ok. Co doradzacie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...