Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Vitoss

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Vitoss

  • Urodziny 31.03.1982

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Vitoss's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. anyone?
  2. Witam, Przymierzam się do 2 rzeczy w związku z czym mam prośbę o pomoc. Planowane prace to wykorzystanie piwnicy oraz ocieplenia budynku. Dom to kostka z lat 70tych, mur 40 cm (pustak żużlo-beton) Piwnicę – planuje przeznaczyć ją na przechowywanie gratów, w tym trochę odzieży oraz pralnię. W piwnicy są 2 okna. Powierzchnia składa się z 2 części łącznie ok. 30m2. Piwnica po poniższej operacji będzie niska ok 1,5m wysokości (nie planuję styropianu). Planuję ją ogrzewać. Piwnica jest częściowo zasypana ziemią z gruzem z racji niskiego poziomu wód gruntowych (ok. 40 cm poniżej gruntu jest woda w studni). Piwnica jest obecnie ok. 1,2m poniżej poziomu gruntu (i ok 45 cm powyżej), stan gruntu wilgotny, ale twardy. Izolacji poziomej przy fundamentach raczej niema. Izolacja pozioma jest w piwnicy ok. 20 cm nad klepiskiem (podłożem), spod papy wychodzi gdzieniegdzie biały grzyb w postaci waty. Izolacja pozioma jest też zaraz nad stropem. Piwnicę próbowaliśmy pogłębić, bo odkryłem jakąś wylewkę (okazała się 2 cm wapienno-piaskową), ale woda gruntowa stopniowo pokazywała się i po ok. 2 dniach było jej ok. 25 cm. Po jej wypompowaniu zasypaliśmy wszystko z powrotem ziemią z gruzem, który tam był. Teraz do setna: co na to klepisko? Piasek ok. 10 cm, 2x folia i wylewka betonowa zbrojona siatką z dodatkiem wody szklanej?. Folię podciągnąć po ścianie do izolacji poziomej, która jest widoczna nad klepiskiem? Ściany czmyś dodatkowo smarować? A co z tymi ścianami poniżej gruntu (dawno temu były to pola uprawne i grunt to czarna ziemia) mogą być tak ciągle w wilgoci/wodzie? Drenażu raczej nie chciałbym robić, bo boję się, że będzie to podmywało ciągle fundamenty i woda zrobi sobie ścieżki pod domem. Dodam, że budynek planuję ocieplić z zewnątrz styropianem. Rozumiem, że ściany lekko podkopać, ale nie niżej niż do tej izolacji co ją widać w piwnicy ? Niżej - do fundamentów - nie schodzić przy takiej konstrukcji w piwnicy? Prośba o porady.
  3. Nirstety piwnica jest umieszczona ok. 0,5 m ponizej gruntu i wysoka max. 1,5 metra. Nie wiedzialem, że to przeszkoda. Czy oznacza to, ze nie moge tam montowac pieca gazowego? Dodam, że do piwnicy mam oddzielne wejscie.
  4. Szybko odpowiem, że strychu nie ma. To jest typowy klocek. Długi kompiele nie wchodzą w grę. Dach płaski, ale docieplę i skos o parę stopni powiększę. Co do wentylacji to kanały wentylacyjne są sprawne. Ktoś może "przewidzieć" koszt ogrzewania gazowego po takiej modernizacji ?
  5. Na wstępie dziękuję za szybkie odpowiedzi. Rozumiem, że nie robiąc ogrzewania podłogowego (podłogi słabo ocieplone) iść jednak na ogrzewanie gazowe. Tutaj obawiam się strat od dołu, ale rozumiem, że przy ścianach podkopać ze 2 metry i docieplić.Termomodernizacja jak wspomniałem głownie ocieplenie ścian 0,31, wymiana okien o niskim U, ocieplenie dachu. Dach płaski jak on wygląda do końca nie wiem, ale jak wczoraj byłem na piętrze to było gorąco więc raczej słabiutko ocieplony. Na pewno do zerwania papa, położenie wełny 20 cmi na to blachodachówa prawdopodobnie. Co polecacie przy tej termomodernicacji zrobić jeszcze, co z dachem? W latach '70 jak wiadomo budowano się "z czego było" tak więc cały czas się obawiam, że jak założe gazowe ogrzewanie to rachunki po 2.000-2500 PLN w zimie. Jeszcze jedno piec jedn czy dwu-funkcyjny ?
  6. Witam, Prośba o pomoc w dobraniu ogrzewania do zakupionego domu. Poniżej parametry: 1. Dom wolnostojący 1-piętrowy z lat '70-tych podpiwniczony o pow. 108 m2 zbudowany z pustaka, dach płaski, z podłączoną instalacją gazową z sieci. 2. Planowana inwestycja: ocieplenie ścian - 15 cm styropianem i dachu wełną, wymiana okien, drzwi, instalacji elektrycznej i instalacji CO., 3. W domu 2 łazienki na dole z wanną, u góry prysznic, jedna kuchnia, 3 pokoje na piętrze, 1 pokój z aneksem na dole. Duża, ale niska piwnica na dole (oddzielne wejście z tyłu budynku) 4. Dom dla rodziny 2 dorosłych + 2 dzieci. Moje rozważania: 1. Piec gazowy 1-funkcyjny wspomagany solarem i zbiornikiem ok. 300l. Tutaj kilka osób wybija mi pomysł z głowy z racji bardzo dużych opłat, jeżeli nie będzie ogrzewania niskotemperaturowego (podłogowego), a takiego nie przewiduję, bo strop może nie wytrzymać i układ domu też temu nie sprzyja. 2. Kocioł miałowy z podajnikiem Pomimo, że miał jest tańszy od ekogroszku, bardziej popularny jest droższy ekogroszek (why?). Coś co przemawia za ekogroszkiem nie jest mi jeszcze znane. Prośba o porównanie doświadczonego instalatora. 3. Kocioł na ekogorszek/pellet z podajnikiem + coś na "ciepłą wodę" Ta opcja to chyba najlepszy wybór w moim przypadku. Prośba o pomysły co zainstalowlibyście na grzanie wody poza sezonem - może "junkers"? Prośba o wasze opinie i polecenia. Jeste również otwarty na polecenia pieca i informację jaką instalację CO zrobić, jakie rurki, kalofyfery, zbiornik itp. Z góry dziękuję V.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...