Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

he-man

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez he-man

  1. Witam. Chcę zbudować taras przy domu. Ogólnie planuję wylać płytę, a na niej położyć deski. Zadaszenie chcę przymocować do ściany Dom jest jeszcze nie ocieplony. Boje się, że jak najpierw będą przymocowane belki zadaszenia, a potem ocieplę, to w tych miejscach mur będzie niedocieplony. I pytanie, czy moje obawy są słuszne i najpierw ocieplić chociaż tą jedną ścianę czy to nie ma znaczenia.
  2. Ale dlaczego nie można tego zrobić ta maszynką? Nią bym obrzucił a potem wyrównał.
  3. Witam Jak wylać podłogę w starym budynku, gdzie już stoją mury i dach, Budynek jest z lat 60-tych, ściany stoi na fundamentach ale między nimi jest ziemia. Klepisko jest jakieś 40-60 cm poniżej poziomu gruntu. Czy prawidłowo to powinno się najpierw wylać beton, potem gruz, beton, styropian i ostateczny beton czy jakoś inaczej? Z góry dziękuje za pomoc.
  4. Witam. Zamierzam wyremontować stary dom (lata 60`te, cegła pełna) i zamieszkać w nim. Pierwsze czym chce się zająć są ściany i sufit. Na ścianach jest tynk, ok 3cm, a całość pomalowana farba, a na niej jakieś wzorki wodo zmywalna farbą. Wczoraj część ściany zmyłem woda by sprawdzić, czy pod wpływem wilgoci nie spuchnie i nie odpadnie. Moje pytanie do Was. Czy można taką ścianę zagruntować, potem uzupełnić ubytki (dziury po kołkach, i jedno niewielkie odparzenie przy podłodze) a następnie pomalować farbą? I czy to powinna być jakaś farba z czynnikiem odkażającym czy może być zwykła np. śnieżka. Czy jednak lepiej zbić cały tynk i położyć od nowa? Ewentualnie jakieś inne rozwiązanie.
  5. Witam. Wiem, że aby postawić i zamieszkać (zameldować się) w takim domku potrzebna jest zgoda gminy/miasta. Ostatnio kupiłem dość dużą działkę, z zabudowaniami. Jest wśród nich "dom" mieszkalny ale jego przystosowanie do zamieszkania wymaga sporo czasu i pieniędzy. NA razie nie planuję się za to zabierać ale chciałbym tam zamieszkać. I moje pytanie. Jeżeli jestem tam zameldowany, jest podłączenie do prądu i wody (szambo wykopię sam) to mogę bez problemu postawić taki dom i zamieszkać bez ubiegania się o wszystkie zgody? Czy jednak mimo wszystko trzeba mieć zgodę?
  6. A ja mam jeszcze jedno pytanie. Czy dach należy podnosić gdy dom jest jeszcze niewykończony, czy można najpierw zrobić dół, a dopiero potem zabrać się za podnoszenie dachu i wykańczanie strychu? Bo wtedy mógłbym zrobić dół i w nim zamieszkać a dopiero potem brac się za górę. Pozdrawiam
  7. he-man

    Wymiana przeciekającej onduliny

    Szukałem już tej nieszczelności z zewnątrz ale nie idzie jej dokładnie zlokalizować. Wiem tylko na której długości dachu występuje (dach jednospadowy, widać gdzie jest zaciek). Od wewnątrz domu nic nie da się zrobić bo trzeba by było wszystko zdejmować (płyty OSB, wełnę, folię). Chciałem nałożyć nową ondulinę na starą (kolorystycznie takie same) i tym samym zatamować nieszczelność. Tylko nie wiem czy tak można.
  8. Witam. Żeby nie zakładać nowego tematy podpinam się pod ten. Tez bym chciał zapytać o koszty podniesienia dachu, podobnie jak kolega z tym, że podnoszone były by obie ściany, a dach jest jednospadowy. Aktualnie jedna ściana ma ok. 180cm, druga 20cm. Chciałbym je podnieść tak do wysokości odpowiednio ok. 300cm i 250cm. Obecny dach był kładziony 4 lata temu (blachodachówka, nowe krokwie, łaty etc), bez pełnego odeskowania. Czy dało by się wykorzystać ponownie krokwie czy obowiązkowo trzeba je wymienić?
  9. Witam. Ostatnio po deszczach zauważyłem, że ondulina, którą pokryty jest dach przecieka (na ścianie przy krokwi robi się zaciek). Nie wiem dokłądnie w którym miejscu jest pękniecie. Czy mogę założyć na starą ondulinę nowe arkusze na całej długości dachu gdzie jest nieszczelność czy muszę wymieniać całe pokrycie? Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...