Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzech25

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    267
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grzech25

  1. Taaa - sprzedawca Ci prawdę powie Jak już kupiłeś to sprawdź i napisz dla potomności. No i więcej danych podaj - cena i parametry.
  2. Dzięki - poprawione. A co to ten sambudrol? Trzeba pomału się rozglądać za jakimś zapasem na zimę.
  3. W obi taniej - 928 pln Węgiel idealny na lato do CW. Ciekawe jak on się zachowuje przy -15 st?
  4. Cz. Piorun - Cz. Perła - jakoś mi się to "jednoznaczy" i nie oczekiwałbym mniejszej ilości popiłu
  5. Węgiel kamienny - brązowy medalista - hmmm ciekawe jakiego koloru on w workach, bo o jako takich "zawodach" info nie dali. Kto zaś złoto zdobył? A tak btw - logo kojarzy mi się z żółtym słonkiem czy czymś takim.
  6. Tak dokładnie. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie suchutki i granulacja jak cz.p.
  7. Żaden z tych punktów nie wpływa na ilość popiołu. A dawać więcej kasy za znikomą ilość większej kaloryczności i nadal często wybierać z popielnika to taki sobie interes:) Cz.p się mi wyszła i dokupuję z Obi ten najtańszy Bartx. Tu popiołek jak z papierosa i 0 spieków. Jak wrzucą jakąś promocję to może ten na kolejną zimę kupię bo spala się rewelacyjnie.
  8. Jestem na etapie wyboru okien - spływają kalkulacje. W domq wentylacja mechaniczna+reku. Jak jest z wentylacją w takich nowych oknach? Z reku zależało by mi jednak na jej braku a jak widzę na ofertach, wszędzie te wentylacje/mikrowentylacje czy nawet jakieś nawiewniki higrosterowalne - cokolwiek to jest . Te nawiewy można samemu zamykać czy trzeba o to prosić na etapie produkcji?
  9. Zmierz długość, kup na pierwszym lepszym składzie metalowym albo poszukaj na złomie. Wykręć starą, zanieś do ślusarza i za flaszkę Ci to pospawa
  10. To i tak musisz mieć transformator, żeby zmniejszyć napięcie. Po co kombinować z 2 transformatorami, lepiej podpiąć arw z większym zakresem, jest z przełącznikiem i zabezpieczeniem. A to 110V to i tak za dużo - u mnie w 80% chodzi na 75V.
  11. Czy to sterowanie było aby na pewno na ARW? Buczenie wskazywało na tyrystorowe sterowanie. Może nie odłączyłeś oryginalnego i dołączyłeś ARW? Sprawdzałeś czy w tym arw aby na pewno siedział ciężki transformator?
  12. Racja, też zauważyłem. Jednak u mnie, po nocy nie zawsze. Chyba związane jest z odstawianiem się kociołka. W dzień jak częściej się odstawia to po południu zawsze muszę szturchnąć. Zobaczymy jak mrozy przyjdą i kocioł nie będzie się odstawiał.
  13. Coś dużo tych kabelków. One wszystkie wchodzą do Luny u Ciebie? Jeżeli tak to być może ktoś ją przerobił i wyprowadził kable na każdy silnik oddzielnie. Korzyść z takiego wyjścia jest tylko jedna - gdy Luna jest narażona na zamarzanie. Gdy przymarca załącza się tylko wyciąg. Ale to moim zdaniem - a elektrykiem nie jestem
  14. Póki co nie mam pomysłu, jak wykorzystać ciepło komina do ogrzania czerpanego powietrza. Problem z wychłodzeniem może i by był, gdybym chciał płaszcz wodny na niego nałożyć
  15. Mam pytanie troszkę z innej beczki;) Moja Luna stoi na nieogrzewanym poddaszu i zimą tam też mam czerpnię. W domqu zamontowałem kozę i jak będzie zimniej to będę sobie ją użytkował. Komin z tejże przechodzi przez poddasze - jest go tam ok 1,5 m. Zastanawiam się w jaki sposób ogarnąć "przytulenie" czerpni do tego komina by jego ciepło ogrzewało czerpane powietrze. Typowy wymiennik tam się nie zmieści Może macie jakieś pomysły?
  16. Może rozwiń pytanie bo aż nie rozumiem
  17. Ja go wywaliłem i uszczelniłem wszystkie nieszczelności.
  18. Czytałeś wątek? Sterowanie załuż na transformatorze bo to Lunoskie jest beznadziejne. Nad sensem baypasu się zastanów. No i obudowę radzę skleić na silikon. Chyba, że u Ciebie nie wieje bokami. U mnie troszkę dmuchało.
  19. Pisałem w pierwszym poście. Pomimo dość dobrej izolacji stropu temperatura na strychu przy 20 stopniowych mrozach oscylowała w okolicy 0. Do temp. zewnętrznej bardzo daleko;) dla rekuperatora i jego sprawności to spora różnica - ciągnąć -20 a 0 st. Nie wspominając o tym, że ciągnąc to -10 czy -20 pewnie i tak by zamarzł (nie ma grzałek)
  20. Strop/wylewka izolacja. Chyba czegoś nie dopisałem. Piwnica ma wejście z zewnątrz. Zatem jak poddasze - powietrze z zewnątrz. Jest jakby oddzielnym pomieszczeniem w połowie pod kotłownią a w połowie pod salonem. Tak to ktoś kiedyś dziwnie wymyślił
  21. Zatem, to samo można powiedzieć o układzie dotychczasowym bo nieużytkowe poddasze - jako czerpnia - też jest wnętrzem domu. Jednak zeszłej zimy się sprawdziło. Owczar - w piwnicy - można powiedzieć jest energia uboczna. Grzeje ziemia, kotłownia i zaizolowane rury. Petanie - jak mocno spadła by tam temperatura po takiej zmianie? Jak mi w istocie "zdejmie" aż 10 st to masz całkowitą rację - zostawię jak jest. Poza tym, ta piwnica wpadła mi do głowy z myślą dalszego rozwoju w kierunku gwc. W lini prostej mam jakieś 20 m do granicy z sąsiadem, zatem wkopanie rury na zewnątrz nie jest wielkim problemem.
  22. W piwnicy stoją tylko słoiki:) No i właśnie chciałbym by działała jak piszesz - takie wstępne gwc.
  23. Jak mielił w kółko wewnątrz domu - toć wyrzutnia jest na dach:) Nie tyle dziurawe, co nie są szczelnie domykane. W zasadzie mogę w nich również zamontować kratkę albo otwory z tulejkami - jak w łazience
  24. Raczej monolityczne bo to stare budownictwo. Piwnica zimą ma częściowo grzany sufit bo jest pod kotłownią a dodatkowo przechodzą przez nią po suficie rury cw/co. Zimą temeratura tam oscyluje od 15 do min 10 st. Czerpiąc z tamtąd, nawet uwzględniając niewielki spadek temperatury przez zwiększony przepływ powietrza, m/in zwiększy się sprawność reku. Dopływ do piwnicy - przez drzwi - nie są szczelne.
  25. Pytanie takie mam. W domku parterowym z nieużytkowym poddaszem stoi sobie reku. Zeszłej zimy czerpnia była umieszczona na tymże poddaszu i przy największych mrozach temp na poddaszu spadała max do -5oC - reku nie zamarzał. Zastanawiam się jednak czy nie przenieść czerpni do piwnicy i tu rodzi się pytanie - w jaki sposób przebić się przez 2 stropy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...