Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Zos10

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O Zos10

  • Urodziny 27.04.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Kobieta
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    51-200
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Zos10's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Sprzedam stal, która została po mojej przebudowie - blacha G/W 10x1000x2000 - profil zamknięty Z/G 180x100 - 2 x 2.51 cm - ceownik G/W UNP 240 - ok. 5.20 cm - kątownik G/W UNP 240 - ok. 5 m cena 1.2 zł/kg odbiór osobisty kontak 503337997
  2. Coś mam problem z dołączeniem zdjęć. Jeśli chcesz wyślę je na prv. Co do dachu to kształt zostaje płaski. Tyle, że dojdzie nowe ocieplenie i orynnowanie. Z tym tematem czekamy do stabilniejszej pogody. Do finiszu jeszcze daleko. Uzbrojenie całej kotłowni, kaflowanie, malowanie. Co rusz widzę, że kolejny "fachowiec" demoluje moje tynki. Szlag mnie trafia jak ludzie nie dbają o cudze pieniądze.
  3. Ja w swoim wyburzyłam schody. Każdy stopień był innej głebokości i wysokości. W porozumienie z kierownikiem budowy stwierdziliśmy, że łatwiej i ładniej będą wyglądały nowe schody. Zdecydowaliśmy się na pełne dębowe. Ekipa śmiała się, że cały dom by runął a jedynie schody by zostały, były tak dobrze zbrojone. Ciekawa jestem czy Twoja kostka to też przegląd materiałów budowlanych zużytych do budowy. Bo u mnie to róznorodność,od kostki granitowej z której mam wymurowane ściany na całym parterze, przez cegłę i pustaki żużlowe. Oczywiście nic nie trzymało pionów i poziomów. U mnie w zasadzie zostały tylko mury zewnętrzne. Wszystko ze środka było prute aż do ziemi (dom niepodpiwniczony). Na nowo robiliśmy izolację, wylewki. Poszło ponad 50 kontenerów 7 m3 gruzu, szlaki. Teraz etap wykończeniówki. Tak jak Ty ganiam po sklepach za płytkami, parapetami, deskami. Do ogarnięcia mam jeszcze ogród gdzie musi wjechać spychacz i wszystko na nowo wyrównać.
  4. witajcie w gronie przebudowujących. Też razem z mężem porwaliśmy się na przebudowę. Szczerze mowiąc po pracach, niespodziankach i kosztach które nas spotkały drugi raz na to bym się nie porwała. Lepiej było zburzyć i postawić nowy. My zamarzyliśmy o dużych przeszkleniach i otwartej przestrzeni na dole. W dom władowaliśmy sporo stali na podciagi, nadproża, wzmacnianie fundamentów pod słupami (choć fundament solidny z głazów granitowych). Cały czas wychodziły jakieś problemy. To nie ma pionów, poziomów, za nisko. Jesteśmy na etapie stanu surowego zamkniętego, z tynkami, uzbrojoną posadzką w podłogówkę, wylewki. Przed nami wykończeniówka. życzę dużo cierpliwości. Mieliśmy świetną ekipę ze wschodu, dla której nie było nic niemożliwego. Główny majster to informatyk z głową i wyobraźnią. Niestety musieli wrócić do domu, a nam zostali fachowcy/filozofowie którzy dumają co zrobić aby się nie narobić ale żeby zarobić. Już słyszałam, że tego się nie da, bo się jemu nie opłaca. Ręce opadają, w głowach się ludziom poprzewracało.
  5. Witam, od paru miesięcy borykam się z przbudową kostki ze schyłku lat 60. Wiele juz za mną ale i dużo przede mną. Mam pytanie odnośnie sufitu. Na parterze stworzyłam otwartą przestrzeń wyburzając ścianę działową, nośne tez poszły pod nóż. Powstała mi dość duża powierzchnia sufitu. Krzywego. W jednym narozniku mam wys. 2.48, w drugim 2.54. Sufit lany, strop krzywy. Pierwotnie zakładaliśmy, że będą regipsy na sufitach jednak po wylaniu jastrychu (okazało się, że w salonie mamy już zaledwie 2.48 a przyjdzie jeszcze deska). Tynki już zrobione, jastrych wylany. Kable połozone, ale nie zabruzdowane. I co radzicie. Nie zależy mi na poziomie tylko płaszczyźnie. Ale żeby ten sufit wyglądał sensownie. Dodam, że sufit ma kilka warstw farby kredowej.
  6. Ostatecznie padło na pianę. Kupiłamjuż XPS, alepo całkowitym odkopaniu fundamentów okazało się,że jest on wykonany z głazów granitowych i jest bardzo nierówny.Najpierw trzeba byłoby go równać betonemlub czymś innym aby móc połozyć styrodur. Piana doskonale nadaje się na taką powierzchnię. Początkowo wyceniono mnie na 10 zł za 1 cm/m2, ale ostatecznie ze względu na dużą nieregularność ściany na 22 zł/kg materiału.
  7. Mam dom typu kostka z lat 60 i robię jego przebudowę włącznie z termomodernizacją. Do ocieplenia oczywiście dach płaski. Z racji, że stan izolacji hydro (papa) jest dobry i nie wymaga napraw postanowiłam zapianować dach aby dołozyć hydroizolację. Dzisiaj spotkałam się z opinią, że jeśli narzucę pianę na istniejąca "izolację" w postaci płyt trzcinowych i żużlu to szczelna powłoka z piany spowoduje, że żużel będzie mi się "gotował" lub parował i wyjdzie grzyb w środku domu. Czy ktoś z Was spotkał się z taką opinią? I czym w takim razie zaizolować porządnie dach? Bo piana tak jak się orientowałam na ok. 92 m2 z ogniomurkami włącznie z polimocznikiem i farbą przeciw UV kosztowałaby ok. 18 tys. zł. Strasznie duże pieniądze biorąc pod uwagę fakt, że mam cały dom do przebudowy a ograniczony budżet. Dlatego proszę o radę co z tym fantem zrobić. Czy zedrzeć wszystko co w tej chwili znajduje się na dachu i dać grubą warstwę styropianu? Jak po kolei powinny wyglądać nowe warstwy izolacji?
  8. Zastanawiałam się również nad pianą na ścianę fundamentową. Ściana wykonana jest z kamienia (budowa lata 60-70) i mam wysoki poziom wód gruntowych ok. 50 cm. Co prawda dom stoi juz długo i nie widać aby po ścianie szła wilgoć, ale zalezy mi także na termo izolacji, bo w całym domu ma być położone ogrzewanie podłogowe i nie chcę ogrzewać gruntu. Dlatego pytam już doświadczonych, aby sama nie wpakować się w niepotrzebne koszty
  9. widzę żadnych konkretów. Nikt nie robił izolacji ścian fundamentowych? Jest styropian specjalnie dedykowany na fundamenty. Chciałam zasięgnąć opinii który polecacie i jaką grubość stosować. Czytałam, że jak używa się styropianu XPS to nie ma potrzeby nakładania już folii kubełkowej. Jaką masę bitumiczną wybrać?
  10. Zaczynam kapitalny remont/przebudowę domu typu kostka. Do wymiany w zasadzie jest wszystko zostają ściany i stropy. Chcę porządnie zaizolować dom. Co radzicie jakich materiałów sprawdzonych używać? Zaczynamy od izolacji ściany fundamentowej. Chciałam użyć płyt XPS. Jakich uzyć i jaki klej lub masę polecacie. Czy na takie płyty stosuje się folię kubełkową? A co na ściany? Dch planuję zapianować pianą PUR aby nie zdzierać tego co jest na dachu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...