Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Gabrys

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Gabrys

  1. Oto co mi odpowiedzial projektant. ---------- cytat: "Wspomniana przez Pana płatew jest płatwią podwieszoną pełniącą rolę usztywnienia podłużnego, a także zapobiega tzw. klawiszowaniu poszczególnych wiązarów poprzez odpowiednią sztywność poprzeczną węzłów (zacięte względem siebie krokiew-płatew-podwójna jętka) w poszczególnych wiązarach, więźbę zaprojektowano jako jętkową." ----------- Tak ze chyba wszystko w porzadku, tylko zastanawiam sie czemu jak juz klasc płatwie to czemu nie podeprzec ich. No chyba ze konstruktor przeliczyl krokwie tak ze przeniosa tony dochowki plust te dwie tez nie lekkie platwie
  2. Tak to wlasnie wyglada. Wedlug projektu platwie nie sa podparte na scianach szczytowych, jedyny prawdopodobny punkt podparcia to sciany działowe, ale nie mam pod reka projektu i nie moge tego stwierdzic. Platwie w projekcie nazywaja sie "płatwie podwieszane" Wyslalem juz zapytanie do projektanta ale narazie milczy.
  3. Nie mam projektu pod reka, ale na pewno byly krotsze od szerokosci domu. Zewnętrzna szerokosc domu jest 10,20. Platwie w projekcie mają (strzelam) 9m.
  4. Dzieki za szybka odpowiedz. Zgadz, sie w pełni z tym co napisales. Tak jak piszesz nie mam wienca na scianach kolanowych. W projekcie pojawiaj sie "płatwie podwieszone" ktore nie sa nigdzie podparte. Zgodnie z projektem koncza sie przed ścianami szczytowymi, a ścian nosnych na poddaszu nie ma, sa tylko dzialowe.
  5. Czy ktos jest w stanie wytlumaczyc po co sie stosuje płatwie podwieszone i dlaczego w moim projekcie sa one grubsze od murłat. Według projektu nie sa one nigdzie podparte.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...