Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

arrr

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Gorzów Wielkopolski
  • Kod pocztowy
    66-415
  • Województwo
    lubuskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

arrr's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. jeśli liczysz na sieć to: może być w 2023, może być w 2021 albo 2031 lub każdej innej dacie. Ja w 2015 roku dostałem wszystkie papiery, PSG rozpoczęło nawet na papierze budowę sieci i... zatrzymało ją bo zmienił się oddział prowadzący inwestycje. Sieć została zbudowana w 2017 po kolejnej zmianie oddziału od inwestycji, ale ja nie miałem specjalnie wyboru i od 2016 do rur uszykowanych na GZ mam podłączony wkopany własny zbiornik - dzięki poleceniu greengaz - i mimo że od 3 lat mam sieć metr od siebie to zostaję przy propanie bo ogólnie koszty CO+CWU+kuchenka są prześmieszne - nawet po doliczeniu przedziwnych przeglądów UDT Gorzów i znajomych "autoryzatorów" roczny koszt wynosi poniżej 3.000PLN dla przyzwoicie ocieplonego domu o PU=180m2 (zużycie wynosi ok. 9.500kWh rocznie). Polecam własny zbiornik - jedyny rozsądny wybór jeśli chodzi o tradycyjne sposoby. Dziś chyba poszedłbym po całości w ogrzewanie i gotowanie prądem, pompę ciepła z buforem i obowiązkowo 10kW PV - kasa na start większa, ale instalacja o sprawności niemal 100%
  2. Wczoraj mnie zakoczył Unimot.. SMSem reklamowym pokonał wszystkich proponując bez pytania 1,29 brutto
  3. Dziś dostałem na zapytanie telefoniczne następujące propozycje na 1.200 litrów (tyle mi zeszło od czerwca ub. r.) Amerigas - 1,65 (szok, bo zawsze byli najtańsi) BałtykGaz - 1,50 Gaspol - 1,40 (szok, bo zawsze byli najdrożsi) ceny brutto Ropa szoruje po dnie, ale jako że na tej ilości mogę zyskać (lub stracić) do 200PLN to zakładam, że więcej będzie mnie kosztowało bieżące śledzenie cen u dostawców.
  4. A więc wymagania lokalnej filii UDT (tam jakieś centralizacje trwają) zostały sprecyzowane podczas rozmowy z wykonawcą badania technicznego. Przyjechała trójka ludzi i po zerknięciu na tabliczkę znamionową oraz w encyklikę UDT nie wiedzieli co mają zrobić. Szybki telefon do inspektora i już wiadomo, że chodzi o jakiś papier z rekomendowanego badania technicznego zaworu.. Uczciwe chłopaki - przyznali, że chyba jelenia UDT znalazło... Na tyle uczciwe, że za wartą 20,- PLN kartkę papieru (za dojazd) wzięli 200,- PLN bez paragonu Za to rachunek na 250,-PLN przyszedł za wizytę inspektora UDT pod domem. Ale UDT mają taki chaos, że najlepiej poinformowana jest sprzątaczka, a ciągłość spraw zanika po miesiącu kiedy to kolejny inspektor ochodzi ze stanowiska... Od listopada miałem czterech... Dlatego nie bardzo rozumiem sens kontynuowania jakiejkolwiek relacji z tym czymś o zabawnej nazwie Urząd... Butla działa, bez ich wizyt i przeglądów, a propan przywiozą za niedługo - jeśli go zamówię W sezonie 2018/2019 koszt propanu to jakieś 2.000PLN powiększony o 1.150PLN (450 UDT i ich ziomki + 700 serwis Viessmann). I właśnie się mi przypomniało, żeby zapytać: greengaz czy 175 groszy brutto za litr na rubieżach zachodnich to uczciwa cena przy zamówieniu 1.300l? Nie śledzę rynku, a Twoje ceny były dla mnie punktem odniesienia od początku Weronika popełniła całe 2 posty w próbie zdyskredytowania greengaz. Na ołtarze nie wynoszę, ale ludzi tak jak i ja bezinteresownie życzlliwych niestety dziś ze świecą szukaj..
  5. Dzięki za listę, najbliżsi są właściwie chłopaki ze Świdnicy, którzy mi ten zbiornik zakopywali :| Nie chodzi o 6. lat, chodzi o jakiś coroczny przegląd armatury. Ja mam zbiornik w ziemi od 07/2016, a próby robione przez Chemet w 04/2016
  6. cześć! jak wyglądają bieżące ceny u Ciebie greengaz? jesteś moim punktem odniesienia w majowo-czerwcowych przepychankach z Ameri, Bałtykiem i Gaspolem... PS. drugi pełny sezon na "własnym propanie" w domu rewelacja!!!!! zużyte nieco ponad 1.200 litrów na co+cwu+gotowanie przy temp. wewnątrz 22,0-22,5*C. I gdyby nie 700,- wydane na serwis i wymiany podzespołów w Viessmannie 222-F to uwierzyłbym w cuda PS2. wiarę w cuda burzy także UDT wymagające jakiegoś cholernego przeglądu armatury i warunkowo dopuszcza mi zbiornik na miesiąc... Mam wrażenie, że w rejonie Gorzowa jestem jedynym posiadaczem małego zbiornika podziemnego, bo nikt nic nie wie (ani UDT, ani ja, ani zeszłoroczny dostawca propanu)
  7. Jak cena w tym tygodniu? Bałtyk zjechał dziś z ceną o 6 groszy proponując 1.54zl/litr. Nie będę im mówił że zatankowałem tydzień temu niech się​starają
  8. Ja mam natomiast tę wiedzę po ile u mnie kupują duże podmioty (co biorą >100.000l rocznie). Pomaga wcelować się w swój poziom [2017-06-13, 22:55] Zatankowane dziś 2.100l za 3.100PLN.
  9. Zgadza się Greengaz. W poście #753 napisałem, że mam własny zbiornik, tak żeby było jasne dla wszystkich. Jeśli za tyle kupujesz propan do własnej butli to masz bardzo właściwy nick na forum Mi za tyle ale brutto na dzień dobry zaproponowali tankowanie w każdej niemal znanej powszechnie firmie. BałtykGaz się wyłamał pierwszy schodząc bez żadnego "ale" na 1,60 co mnie rozochociło i po paru telefonach było 1,48 brutto w AmeriGas - więc u nich zamówiłem. Budżet nieco przekroczę, bo chciałem zatankować do pełna za 3.000pln, ale nie chce mi się tracić czasu żeby próbować 200zł oszczędzić.
  10. W piątek otrzymałem cenę 1,48zł brutto/l przy pełnym tankowaniu z AmeriGas. Więc da się jeszcze niżej pewnie, ale nie chce mi się już o 5gr szarpać i tracić czas na dalsze negocjacje.
  11. Nie rozumiem co dziwnego w tekście o psuciu rynku. Jeśli greengaz napisałby publicznie, że cena będzie niższa o 20gr do lipca to chyba powstrzymałoby część Klientów (w tym tych kupujących u niego) od zakupu, a niektórych być może do pretensji w przyszłości jeśli scenariusz by się nie zrealizował. Nie wszyscy są w sytuacji w jakiej jesteś prawdopodobnie Ty, że butla za mała względem potrzeb i kupujesz kiedy robi się pusta nie patrząc na ceny przyszłe. Mam własny zbiornik i mogę kupić od kogo chcę, do tego właściwie kiedy chcę (od kwietnia do sierpnia mam pełną swobodę decyzji). Rynek "ustabilizowany" to jednak nadużycie, bo faktycznie trend jest znany, ale ostatnie 24 miesiące oderwały się zupełnie od historycznych relacji pora roku-cena i stąd moje pytanie. Co do ceny - taką ofertę otrzymałem od BałtykGaz 2 tygodnie temu - co w tym dziwnego skoro mieszkam 600km od granicy z Białorusią.
  12. Greengaz czy 1.60 brutto za propan od BałtykGaz brać na pniu czy wyczekać jeszcze? Dziwi mnie że nie ma różnicy w cenie w zależności od regionu. Jakaś telefoniczna ściema?! W zbiorniku mam jeszcze zapas, więc presji na razie nie ma. Dzięki za odpowiedź na priv, bo nie chce rynku psuć Tobie
  13. Właśnie zamykam pierwszy "prawie" sezon grzewczy - taki na "pół gwizdka" bo dom wciąż niezamieszkany, ale temperatura wewnątrz nastawiona na 18*C. Ruszyłem 07.10.2016 do dziś przepalone ok. 1750l propanu. Kilka razy dodatkowo podgrzana woda użytkowa 130l. Buda całkiem dobrze zaizolowana - choć celem nie był dom pasywny ani energooszczędny. Propan kupiony w lipcu "z plaży" w świetnej cenie - jak na zachodnie obrzeża kraju, czyli po 1,35zł/l z BałtykGaz Wolny rynek cuda działa Żeby jeszcze dało radę w te wakacje zatankować do pełna za 3.000pln i będzie dobrze Dziękuję greengazowi za pomoc merytoryczną i przekazanie namiarów na wykonawców. Pozdrawiam!
  14. Odgrzewam wiekowego kotleta, bo właściwie nie mam pojęcia co w mojej instalacji jest nie tak. Kocioł Vitodens 222F pod niego podpięte grzejniki oraz podłogówka. Podłogówka 6 obiegów, w tym 1 obieg - łazienka góra - bezpośrednio oparty na pompie kotła. Pozostałe 5 obiegów ogrzewa na parterze powierzchnię ok. 70m2 pokrytą płytkami podłogowymi, przy czym żaden z obiegów nie jest dłuższy niż 100m. Niestety przepływy, które uzyskuję są fatalne. Pompa (Diamond RS25/40EL/130) na najwyższym 3. biegu powinna dawać takie parametry, że"hoho" a tu na otworzonych wszystkich pętlach poniżej 1l/min uzyskuję. Na otwartej tylko najkrótszej pętli ledwie 2,5l/min daje radę. Gdyby temperatury były ok to luz, ale żeby uzyskać odpowiednią temperaturę (dla trwającej zimy) muszę korygować grzywą grzewczą do poziomu 0,4 i +10*C co przekłada się na spory apetyt pieca oraz dosyć nierównomierne nagrzanie podłogi A w pomieszczeniach z grzejnikami temperatura wyraźnie wyższa od wymaganej bez skręcania zaworów. Przy nastawach 0,5 i +3*C temperatura w ogrzewanych tradycyjnie pokojach idealnie w punkt, ale podłoga nie daje rady mimo że tegoroczne "zimowe" temperatury zeszły może z 10 razy poniżej -5*C. Gdzie wg Was - na podstawie zdjecia - mógł zostać popełniony błąd jeśli chodzi o rozdzielacz i armaturę?
  15. O widzisz! Umknęło mi, żeby robić projekt na obie instalacje za jednym zamachem, dzięki wielkie za sugestie. Podobnie jak za uwagi dotyczące umów. Co do zapotrzebowania budynku na energię to jest 60kWh/m2*rok przy powierzchni podłóg 180m2, czyli 10.800kwh, tj. 1.600l + CWU 600l + gotowanie 100l. Jak spłyną oferty i dokonam selekcji postaram się o szkice umów - czy mógłbyś wesprzeć w ocenie ich warunków?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...