Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

B.G.

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

B.G.'s Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. no cóż Vilpe 160/IS/500 przekrój ma i w tym zakresie się nadaje, pod warunkiem że będzie: połączony bezpiecznie p.poż i należycie (zachowując powierzchnię i szczelność) z kominem, docieplony (izolacja termiczna), usytuowany w odpowiednim miejscu ponad dachem (kwestia wysokości względem przeszkody - połaci). Widzę że w ofercie jest taki o długości 500mm - dłuższy byłby lepszy z uwagi na wymogi - minimalny to 600mm hehe , Pozostaje jeszcze kwestia dopuszczenia jako wyrób niepalny (§ 267. 1. Przewody wentylacyjne powinny być wykonane z materiałów niepalnych, a palne izolacje cieplne i akustyczne oraz inne palne okładziny przewodów wentylacyjnych mogą być stosowane tylko na zewnętrznej ich powierzchni w sposób zapewniający nierozprzestrzenianie ognia). Model ten ma ku pociesze wnętrze ze stali ocynkowanej tak że: chwała producentowi za to!!!! Producent sam opisuje że fi 125 nadaje się do wentylacji MECHANICZNEJ a fi 160 do grawitacji pomieszczeń mieszkalnych. Całość wygląda nie źle, z tym że cena jest k............niesamowita. Nawiasem mówiąc drażni mie estetyka domów z dachami bez porządnych kominów. Jak patrze na taki to mi sie słabo robi - jakby "Jeździec bez głowy". Każde (lub prawie każde) dziecko w przedszkolu rysuje dom z kominem.
  2. norma to B-10425 i daje wykładnię wysokości w odniesieniu do tzw. strefy "zadmuchiwania wiatrem" wysokości komina ponad dachem względem przeszkody jaką jest tez dach stromy. Norma nie podaje wzoru na aktywna długość komina dla spełnienia potrzeb użytkowników. Natomiast pole przekroju poprzecznego jest wg mnie wyznacznikiem przepustowości - przynajmniej jednym z czynników głównych jeśli myślimy przepustowość - wydajnosc. Więc na tą wielkość składa się jeszcze szybkosc jako suma lub iloczyn, co jest oczywiste Myslę że raczej należałoby zaprosic mistrza kominiarskiego na obiekt aby poradził Panu dokonać pewnych uzgodnień, co oczywiście wiąże się z odpowiednią opłata, choć tak naprawdę od dobierania przekrojów, długości oraz ilości kanałów jest architekt, który lepiej lub jeszcze lepiej może poprosić o wynagrodzenie. Chcę powiedzieć przez to, że pewnych rzeczy na tacy Pan nie dostanie przez internet. Jest wiele czynników mających wpływ na funkcjonalność - czasem trzeba dokonać naocznych oględzin i skorzystać z bogatej wiedzy doświadczonego fachowca za którą należy się wynagrodzenie.
  3. Wymiar kratki nawiewnej nie jest strumieniem, a tylko umożliwieniem przepływu strumieniowi i jest to sensowny wymiar - myśl techniczna producentów kółeczek w drzwiach do łazienki chyba nie nadąża zwłaszcza gdy wciskają klientowi że takie drzwi maja "certyfikat".
  4. Polska Tradycja - Kreatywność - z umorem maniaka kombinować jak by tu nie robić tego co się należy. Produkować, sprzedawać i wmawiać że nie było jeszcze reklamacji. Jakoś nie wiem dlaczego systemy nie można dostosować do obowiązujących wymogów, lepiej przecież wymóg zmienić - dopasować go do tego, co jest jak jest, bo tak jest, a nie wiadomo jak będzie / ZIRYTOWANY.
  5. Czy jest atest czy nie ma, wylot wentylacji grawitacyjnej powinien odpowiadać najmniejszej przepustowości tj 0,016m2, wyprowadzenia na odpowiednią wysokość stwarzającą ciag wg cytowanej wyżej normy, jak i izolacji termicznej (wychłodzenie powoduje też utratę ciągu) oraz odporności ogniowej (zwłaszcza pod pokryciem gdzie styka sie z więźbą). Większość z powyższego jest wprost napisane w Rozporządzeniu wydanym przez ministra infrastruktury...więc akt troszkę większej wagi niż "zaświadczenia" lub "gwarancje" sprzedającego. ... Ponadto uważam że ww. warunki są zasadne
×
×
  • Dodaj nową pozycję...