Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jacol35500

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    34
  • Rejestracja

O jacol35500

  • Urodziny 19.10.1994

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Ostrowiec Świętokrzyski
  • Kod pocztowy
    27-400
  • Województwo
    świętokrzyskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jacol35500's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich. Poszukuję sterownika do ogrzewania podłogowego.... Za kocioł c.o. robić będzie grzałka 4kw, wkręcona w rurę 2cale. Zastanawiam się jednak nad sterowaniem tego cudu techniki. Macie jakieś pomysły?
  2. Dzień dobry, Jestem w trakcie budowy domu, obecnie zabieram się za ocieplenie podlogi na gruncie oraz hydraulike. Dom jest ogrzewany klimatyzatorem, temperatura oscyluje w granicach 18-20 stopni. Dziś pierwszy raz od trzech miesięcy postanowiłem zajrzeć do rekuperatora. Okazało się, że stoi w nim woda. Skrapla się na obudowie i spływa na dół, rekuperator nie cieknie jednak w związku z tym, że posiada wymiennik entalpiczny nie ma odpływu skroplin. Urządzenie niestety jest umiejscowione na nieogrzewanym strychu (to zapewne powód zbierania się wody). Co z tym fantem zrobić? Czy,, iglo,, dla reku załatwi sprawę? A może poprawić fabrykę i zrobić spust wody? Poproszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów
  3. A czy dużym błędem będzie zastosowanie złączki skręconej? Rozmawiałem z hydraulikiem który twierdzi, że nie ma potrzeby zgrzewania i skrecane kolanka spokojnie wystarcza.
  4. Dzień dobry, Mam pewien dylemat. Czy można dobrze i trwałe zgrzać kolanko w rurze PE 40mm (niebieska wodociągowa) za pomocą zgrzewarki takiej jak do rur PP? Taka zgrzewarka ma kamienie o rozmiarze 40mm. Czy jedynym wyjściem aby zrobić dobry zgrzew jest wypożyczenie zgrzewarki elektrooporowej? Kolanko będzie umieszczone pod posadzką, dlatego zależy mi na trwałości połączenia.
  5. Dzień dobry, budujemy dom parterowy z dwuspadowym dachem. Średnio uśmiecha mi się murowanie ścian szczytowych, przy nieużytkowym poddaszu. Dodatkowo podobają mi się ściany szczytowe wykończone drewnem/produktami drewnopodobnymi. Co polecacie na wykończenie takich ścian? Myślałem o sidingu PCV, fajna była by deska szalówka, ale obawiam się konieczności malowania drewna co 3 lata. Macie jakieś doświadczenia? Pomysły?
  6. Dzień dobry, budujemy dom parterowy z dwuspadowym dachem. Średnio uśmiecha mi się murowanie ścian szczytowych, przy nieużytkowym poddaszu. Dodatkowo podobają mi się ściany szczytowe wykończone drewnem/produktami drewnopodobnymi. Co polecacie na wykończenie takich ścian? Myślałem o sidingu PCV, fajna była by deska szalówka, ale obawiam się konieczności malowania drewna co 3 lata. Macie jakieś doświadczenia? Pomysły?
  7. Nie muszę ich wymieniać, mogę od razu zamontować włączniki dzwonkowe i za ich pomocą uruchamiać przekaźniki. Tak sądzę... Nie wiem tylko czy cała moja koncepcja jest słuszna
  8. Dzień dobry, jestem w trakcie budowy domu. I zastanawiam się nad rozwiązaniem oświetlenia. Chodzi mi po głowie montaż przekaźników SSR w małej rozdzielnicy, i wzbudzanie ich sygnałem 12V z włączników oświetleniowych. Taka kombinacja bierze się stąd, że w przyszłości chciałbym pobawić się w jakąś podstawową automatykę domową, umieszczenie przekaźników w rozdzielnicy w której w przyszłości znajdzie się sterownik, to duże ułatwienie. Czy ktoś wykonywał podobną instalację? Zastanawiam się czy skrętka komputerowa będzie wystarczająca do uruchomienia przekaźnika. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że będę musiał doprowadzić zasilanie do oświetlenia z tej rozdzielnicy w której znajdą się przekaźniki. Jednak nie jest to aż tak wielki koszt. Proszę o podzielenie się opiniami i swoimi przemyśleniami. Pozdrawiam
  9. Witam, Chciałbym zapytać was w opinię. Chciałbym powoli zacząć murowanie ścian z betonu komórkowego. Temperatury jakie są, każdy widzi. Pierwsza warstwę będę układał na zaprawie, z dodatkiem na mróz do -8. Temperatura w dzień wynosic będzie około -3 stopnie, w nocy -7. Czy jeśli po dwóch dniach spadnie poniżej -8 (-10/-12) będzie to szkodliwe? Kolejne warstwy będą murowane na pianoklej Tytan. Według producenta można go stosować do temp -10. Możecie się podzielić swoimi doświadczeniami? Chciałbym poczekac na lepsza pogodę, jednak ta może przyjść do nas dopiero z końcem marca a czas goni
  10. Witam wszystkich. Natknąłem się ostatnio na informację, jakoby do taniej poziomicy typu Hilda czy Deko z aliexpress, można dokupić detektor. Można by wtedy używać takiego zestawu w dzień przy słonecznej pogodzie i mieć przyzwoity zasięg. Zacząłem zgłębiać temat, gdyż niedługo ruszam z murowaniem ścian (własnoręcznie). Z tego co wyczytałem, aby detektor wykrywał wiązkę lasera, musi ona być rzucana z odpowiednią częstotliwością. Natomiast w.w. chińczyki, nie mają opcji ,,mrugania,,. Kusi mnie wizja skompletowania niwelatora laserowego w cenie do 500zł, jednak z tego co wyczytałem, nic z tego nie wyjdzie. Macie w tym temacie jakieś doświadczenia? Może ewentualnie ktoś mógłby mi polecić tani niwelator laserowy godny polecenia? Przy fundamentach używałem optycznego, jednak nie zawsze mam na budowie drugą osobę do pomocy. Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam
  11. Witam wszystkich. Panowie podpowiedzcie jaki wymiennik (i gdzie go zdobyć), kupić do rekuperatora na max 200m3h? Mogę dostać Recair RS160 za 1100zł. Macie lepsze propozycje?
  12. Dziękuję bardzo za odpowiedzi Panowie. Zostanę przy ławach fundamentowych. Nie będę kombinował z,, ciepłymi bloczkami,,. Przemyśle jeszcze temat ocieplenia ścian fundamentowych..
  13. Witam. Jako, że po roku walki, w końcu zbliżamy się do końca papierologii związanej z budową. Mam coraz większy mętlik w głowie, co do sposobu izolacji fundamentów. Na początku chciałem płytę, lecz brak w okolicy architekta który umiał by ją zaprojektowac. (,, Panie, płyta jest 30razy droższa od ław,, tu cytat jednego z nich). Więc skończyło się na tradycyjnych ławach fundamentowych. Ściana fu będzie wykonana z pustaków szalunkowych lub lana, jeśli znajdę szalunek systemowy w dobrej cenie. Dom zostanie wybudowany z betonu komórkowego. I teraz moje rozterki... Cały czas byłem przekonany do ocieplenia ścian fundamentowych XPS-em z zewnątrz i może EPS-em od wewnątrz. Później trafiłem na coś co się nazywa,, ciepły bloczek fundamentowy,, Isomur. Drogi jest to wynalazek, ale gdyby dzięki niemu odpadła konieczność izolacji ścian fundamentowych, koszt by się wyrównał. Pytanie czy ktoś miał styczność z tym produktem? Czytałem różne wątki ale ciężko uzyskać jednoznaczna odpowiedź. Ewentualnie może ktoś podrzuci pomysł na rozwiązanie kwestii izolacji fundamentu. Ps. Grunt to teren piaszczysty, suchy.
  14. Witam, na wiosnę chcę rozpocząć budowę domu z tego projektu: https://www.extradom.pl/projekt-domu-piotr-bez-garazu-WRF1418 W projekcie mam strop Teriva oraz tradycyjną więźbę. Dostałem ostatnio ofertę na wiązary prefabrykowane na 20tyś brutto. Zastanawiam się teraz, co będzie lepszym rozwiązaniem. Nie szukałem innych ofert na wiązary, może uda się znaleźć coś tańszego. Przemawia za nimi szybkość montażu, za jednym razem będę miał więźbę i konstrukcje stropu. Wydaje mi się również, że przy drewnianym stropie łatwiej będzie mi rozprowadzić przewody od rekuperacji. Jak myślicie? Które rozwiązanie będzie lepsze?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...