Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Michał Lewański

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Michał Lewański

  1. Pióro wpust, moim zdaniem = brak prześwitów. Jak dla mnie fuszerka. Ściągnij do domu innego fachowca, niech oceni. Niewykluczone, że najlepszym rozwiązaniem będzie zrobienie ich od nowa. Na ściany działowe mogę polecić Porotherm uważam, że jest są lepszym materiałem na działówki. Lepsza akustyka i lepsza nośność. Chociaż trzymam kciuki i żeby udało ci się to jakoś opanować niskim kosztem.
  2. Ja mogę polecić ściany działowe z Porothermu. Mam z nich cały dom i akustycznie jest zaizolowany wyśmienicie. Porotherm 11,5 jest niezły, ale jeżeli masz miejsce to zastanów się nad Porotherm Aku. To jest pustak zrobiony z myślą o akustyce, ale jest trochę grubszy. Ja mam ponad 30 cm Aku, który oddziela "kotłownie" od salonu i nie wydobywa się z niej żaden dźwięk.
  3. Płyty GK to wyrzucone pieniądze w błoto. Od środka skuj do gołej ściany i połóż gładź. A z zewnątrz, dobrym pomysłem byłaby płytka klinkierowa, na przykład Terca. Zabezpieczy ścianę przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi i jest relatywnie tania.
  4. Jak dla mnie dachówka ceramiczna jest najsensowniejszym rozwiązaniem. Jak chcesz mieć dach który przetrwa kilka pokoleń i nie przysporzy problemów to weź ceramikę. Sprawdzona, zanan i udoskonalana od stuleci. Co do marki, to ja osobiście wybrałem Koramic. Leży w składzie zawsze koło Brassa i Robena i nikt jej specjalnie reklamować nie musi. Jak robiłem swój dach, też przeglądałem fora i jak ktoś poradził, wycelowałem w górny środek stawki i nie żałuję. Mam porządną dachówkę za normalną cenę.
  5. Ja bym nie ryzykował, tylko wziął pustak Porotherm Profi. Jest to pustak P+W na cienką spoinę. Warto rozważyć jeszcze dryfix. Jak masz jedno piętro i poddasze, to pewnie gorszy pustak też wytrzyma i problemu nie będzie, ale przy 2 piętrach i użytkowym poddaszu nie ma co ryzykować.
  6. Porotherm profi to bardzo dobry system. Moim zdaniem cienka spoina zawsze będzie lepsza od zwykłej zaprawy. Potrzeba więcej precyzji do wymurowania ścian na cienką spoinę, ale ekipę masz dobrą z tego co piszesz. Technicznie nie masz się co martwić o dom, bo pustaki porotherm to najwyższa póła. Nie murowałem co prawda z profi, tylko z dryfix i byłem pod wrażeniem.
  7. Ciemna farba zaiste pozwala dłużej się cieszyć ładną elewacją. Rozważ jeszcze płytki klinkierowe na elewację, na przykład Terca. Duży wybór kolorów, chronią ścianę przed warunkami atmosferycznymi i uszkodzeniami mechanicznymi, a poza tym łatwo utrzymać je w czystości.
  8. Ja też jestem zwolennikiem pustaków porotherm. System dryfix jest bardzo trafiony. Stawiałem dom z tego systemu i byłem pod wrażeniem jak sprawnie idzie praca. Złego zdania nie mogę powiedzieć o tym materiale.
  9. ja również polecam Protherm. Co więcej wartym rozważenia są pustaki Porotherm dryfix. Jest to system na cienką spoinę i tę "zaprawę" dostaje się w cenie pustaków. O zaletach tego systemu możesz poczytać, nawet na tym forum. Pozdrawiam i życzę powodzenie z budową.
  10. Ostatnio zmieniły się normy budowlane, m.in. przenikania ciepła, więc i nowe materiały szybko się pojawiły i bez trudu można wymurować ścianę 1w, zarówno z porothermu, jak i z betonu. Oczywiście sam materiał jest droższy i trzeba dokładnie liczyć, czy oszczędzając na dociepleniu wyjdzie się na plus. System cienkospoinowy dryfix jest ok, zaprawa w cenie pustaka to dobry chwyt podnoszący sprzedaż, a i sam system ma sporo zalet.
  11. Pustaki Porotherm są mega wytrzymałym materiałem, na prawdę ciężko je porównać z czymś innym. A poza tym jest odporna na czynniki atmosferyczne, co jest również ważne. Myślę, że do zbudowani domu, nawet piętrowego sprawdzą się aż nadto.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...