Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Duży Boban

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    1 030
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Duży Boban's Achievements

ELITA FORUM (min. 1000)

ELITA FORUM (min. 1000) (6/9)

14

Reputacja

  1. Złączki zaciskane pow wylewkami to nie jest jakiś ból głowy, one są też do tego przeznaczone. Z tych 3 co wymieniłeś producentem jest tylko Wavin, te pozostałe to marki czyli coś się kupuje w Chinach od nie wiadomo kogo i każe zapakować w w swoje opakowania.
  2. PEX bez wkładki alu jest giętki, rury z polibutylenu chyba nawet bardziej. Jak słabo wchodzi w peszel to trzeba talku nasypać
  3. Cieszę się, że mam pralkę na dole i wystarczyła mi zwykła rura kanalizacyjna 30 cm aby zrobić działający bezawaryjnie zsyp na bieliznę. Patrząc na moje pranie wypadające z zsypu myślę, że rura 16 cm może być za mała, poszwy do pościeli, sztywniejsze dżinsy mogą tam utknąć. Ja poszedłbym chyba w coś w rodzaju windy wciąganej na górę.
  4. Zewnętrzna warstwa rury ma tylko za zadanie ochronę warstwy tlenoszczelnej czyli Al lub EVOH. Jeśli to tylko draśnięcie to nie ma czym się przejmować.
  5. Do pompy ciepła najlepiej rury o średnicy 18 mm (jest taka Blue floor) i jak jak największa średnica rur do rozdzielaczy. np pex/pert 32. No i projekt zdałby się.
  6. O to to. Są też baterie bidetowe ze słuchawką ze spustem na wężu, montujesz obok WC na ścianie i jest to wygodniejsze niż osobny bidet i z 10 razy tańsze
  7. Zobacz materiały na stronach producentów systemów instalacyjnych - Wavin, Kan Therm, Uponor itp. Sa pdfy z wytycznymi. Na YT są kanały hydraulików gdzie pokazują instalacje w trakcie budowy i opowiadają o nich
  8. Skoro przegrzewasz bez sprzęgła to za małe przepływy nie są problemem. Jak całe OP chodzi na pompie z kotła to tak zostaw. Sprzęgło jest konieczne przy za małych przepływach. Jak zwiększysz przepływy to jeszcze bardziej będziesz przegrzewać.
  9. Oprócz zmiany krzywej możesz ją jeszcze ją przesunąć w górę lub dół.
  10. Przy 100% podłogówce zazwyczaj musisz zjechać poniżęj 1. Ja mam ok.1,2 (przy innym kotle co prawda) przy grzejnikach i stałej temperaturze na podłogówce. Nic dziwnego, że przegrzewasz przy krzywej 2.
  11. "Kocioł steruje tylko temperaturą grzania, którą dodatkowo obniża w nocy o 5 stopni. Niestety, wszystkie pomieszczenia szybko się przegrzały oraz zużycie gazu było bardzo duże, bo mimo dodatniej temperatury na zewnątrz, było na poziomie kiedy na zewnątrz jest -10 stopni." - wtedy musisz obniżyć krzywą grzewczą w pogodówce i/lub przesunąć ją w dół. Trzeba potestować przez pierwszy sezon i potem spokój.
  12. Wanna, zlew w kuchni, oddalone odbiorniki - 25, jeśli w prysznicu jakieś bicze to też. Reszta 20
  13. Aluminiowe często stukają, stalowe lepsze.
  14. Ja mam garaż dostawiony do ściany domu, ściana między domem a garażem ocieplona od strony garażu 12 cm, strych nad garażem 1 warstwą wełny 10 cm między krokwiami, na podłodze chyba 3 cm styropianu. W największe mrozy teraz temperatura w garażu spadła do 1 stopnia.
  15. Inicjator wątku pisze o pakiecie więc jest 160l i już. Nikt nie jest w stanie oszacować zużycia cwu, dzieci z etapu zaganiania do kąpieli wchodzą w etap "stoję 30 min pod prysznicem chyba, że zacznie lecieć zimna". Albo wracasz z rodziną z długiego spaceru przemarznięci i przemoczeni i każdy chce wejść pod prysznic albo i do wanny. I owszem, kotły 12-14kW takiego komfortu nie zapewniają. Przy tym samym zasobniku 24 kW będzie zawsze bardziej komfortowy, nigdy mniej.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...