Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

___zielony___

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez ___zielony___

  1. VICTRIX ZEUS SUPERIOR 26 2 ERP w kotłowni, sterowany SUPER CAR. Jakiś czas temu poczytałem sobie o bakterii legionella i aktywowałem znalezioną w opcjach SUPER CAR funkcję zapobiegania tej bakterii, która raz w tygodniu doprowadza temperaturę CWU do poziomu 65°C na 15 minut (jest to parametr LEGION w funkcjach serwisowych SUPER CAR). Jednocześnie w instrukcji SUPER CAR dodana jest adnotacja: "UWAGA: funkcja może być aktywowana jedynie przy podłączonym zasobniku c.w.u." Moje pytanie brzmi, czy mowa jest o zasobniku, który jest wbudowany w ten kocioł (~55 litrów), czy chodzi może o zasobnik zewnętrzny? Czy istnieje jakieś zagrożenie dla wbudowanego zasobnika przy aktywowanej tej funkcji? Ktoś z Was używa w ogóle tego wygrzewania przeciw bakterii legionella?
  2. Witam Zastanawiam się czy nie ma żadnych przeciwwskazań, by w łazience, w pobliżu kotła gazowego Immergas Victrix Zeus Superior kW (z zamkniętą komorą spalania) postawić suszarkę kondensacyjną. Moje obawy wynikają z faktu, iż suszarka generuje całkiem sporo ciepła - mocno podnosząc temperaturę pomieszczenia, zwłaszcza w okolicy gdzie stoi (obudowa przy długotrwałej pracy może osiągnąć temperaturę nawet do 70 stopni). Czy kotły gazowe mają jakieś wymagania odnośnie temperatury otoczenia, w którym pracują?
  3. Witam Mam w ręku wynik badania geotechnicznego dla działki, na której ma stanąć budynek bliźniaczy. Na działce tej wykonane zostały 3 otwory do badania: http://goo.gl/H3yN9N Plecy bliźniaków będą na poziomie otworu numer 5, zaś na poziomie otworów 4 i 6 odrębne części fundamentów każdego z bliźniaków. Wyniki badania geotechnicznego prezentują się tak: http://goo.gl/BzvGo4 W opisie jest informacja, że występuje znaczna zmiana gruntu w poziomie posadowienia (z piasku na glinę pylastą oraz glinę) co zmienia nośność gruntu. Projekt budynku otrzymał tym samym pewne zmiany w celu zmniejszenia nacisków jednostkowych pod fundamentami (poszerzono wymiary fundamentów pomiędzy budynkami (120x40) oraz pozostałych fundamentów (70x40) oraz dodano wieniec żelbetonowy na ścianie fundementowej). Generalnie nie chcę wchodzić w buty projektanta, ale ciekawi mnie, czy na takim "urozmaiconym" gruncie można stawiać budynek? Czy stosowne wzmocnienie fundamentów jest w takich przypadkach wystarczające? Czy oby nie skończy się to wszystko tym, że budynek będzie nierównomiernie osiadał i będą pojawiać się spore pęknięcia?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...