Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Artur Machula

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Artur Machula's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, Budujemy domek parterowy bez poddasza użytkowego. 200m2 Okna 3 szybowe, na razie nie ma żadnej elewacji. DOm zbudowany z suporeksu. Na stropie leży wełna 30cm i pod wylewką 15cm styropianu. Niedawno skończyliśmy tynkować więc odpaliliśmy ogrzewanie zeby wszystko ładnie schło. Domek ma podłogówkę w kuchni, 2 łazienkach, na wejściu i mały pasek w salonie. Do tego 11 grzejników. Zamontowany jest pleszewski kocioł z podajnikiem na ekogroszek Stalkot 25kW. Sterownik Kom-Ster. Różne ustawienia były na sterowniku. Jak chodziła sama podłogówka to udało mi się osiągnąć sensowne spalanie. Ale jak podpięliśmy grzejniki to nagle zaczęło sie straszne kotłowanie. WIem i jestem świadom, że zanim to się wszystko nagrzeje i wygrzeje to będzie kotłował swoje Ale może uda się nieco to uregulować. Aktualne spalanie wygląda tak, że w wigilię rano zakupiłem 8 worków ekogroszku Skarbka. Mija 3cia doba i właśnie wszystko niknęło. Blisko 70kg opału na dobę to sporo. Woda na bojler oczywiście nie puszczona, nikt tam nie zamieszkuje Domek się dogrzewa jako tako. Były raptem 3 stopnie, teraz juz mamy w domu 14-15. Dużo wietrzymy więc spada do 12 w ciągu dnia. Jak go ustawić na podtrzymanie żeby mało brał tego opału. Niby teraz przy +10 na dworzu to można i go wygasić ale nie o to chodzi. Ustawiłem go w końcu tak jak w instrukcji producenta: czas podawania 15s Czas pomiędzy podawaniem 1m40s Prędkośc dmuchawy 40% Krotność podawania paliwa 1 Czas przedmuchu 5s Czas pomiędzy przedmuchami 25min Prędkość obrotowa dmuchawy w podtrzymaniu 50% Temperatura zadana 47 stopni Załączam fotkę tego co czujniki podają oraz druga to aktualny popiół (to na wierzchu, nie ten beton na środku Ktos ma jakieś sugestie jak to skręcić?
  2. Dajesz sporo do myślenia aczkolwiek podłogówkę chcielismy miec tlyko tam gdzie będzie płytka - łazienki i kuchnia. Kocioł będzie na eko groszek i pellet.
  3. Dzięki Jakoś nie jestem przekonany do podłogówki pod deskami. Po pierwsze jak piszesz - są dobrym izolatorem. A po co tracić energie cieplną? Do tego deska to deska. Po c narażac ją na wychłądzanie, ogrzewanie i tak w kółko? Czyli uważasz że pętla pod oknami idąca od kuchni przez cały salon i wracająca nie wystarczy zamiast tego ogrzewacza kanałowego zamieszczonego w projekcie?
  4. Ale mówisz o ogrzewaniu na całej powierzchni? sama pętla dookoła przy oknach nie wystarczy?
  5. Tylko bio-kominek w ramach bajeru. Grzejnik na ścianie niestety duży być nie może - jest tam bardzo mało miejsca i to co jest w projekcie to max. Co to za skrót RTL?
  6. Cześć! Budujemy dom w Amarantusach ver.2 wersja lustrzana : https://www.archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-amarantusach-ver-2-md2e1fa16c4915 Na projekcie jest salon (cyfra 3). Jak zobaczycie rysunek w lustrzanym odbiciu to grzejnik konwencjonalny jest w prawym dolnym rogu salonu między oknami (po drugiej stronie ściany sa stoliki na balkonie ). Nigdzie więcej w projekcie nie ma zwykłego kaloryfera. Natomiast na tej samej ścianie tylko na górze rysunku jest grzejnik kanałowy w podłodze. Chcieli byśmy uniknąć kanałówki - nie uważamy tego za dobry sposobu ogrzewania chałupki. Typowej podłogówki też robić nie chcemy, gdyż na całej powierzchni podłogi będą dechy. 1. Myśleliśmy zeby na tej ścianie za narożnikiem dać ogrzewanie scienne - ale ono też może być do wysokości około metra, nie wyżej (będzie zabudowa robiona) 2. Myślimy też/lub żeby po całym obwodzie idąc od kuchni, przez salon przy oknach do tej ścianki za narożnikiem pociągnąć pasek płytek i tam podłogówkę. Co Wy na to? A moze jakieś inne sugestie? Dziękujemy bardzo!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...