Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

powis

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    27
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    kujawsko-pomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

powis's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ok. Dziękuję za pomoc. Tak zrobię. Fudament pod murek jest niemal dwukrotnie grubszy. Zakotwię pręty i wyleję betonem pod kątem tak żeby nie było go widać. Cegły odizoluję folią, żeby cement ich nie odbarwił. Myślę, że jest to najprostszy sposób na wyjście z problemu. Proszę jeszcze o opinię czy oddzielać cegły od fudamentu izolacją w postaci gumy? Czy kleić bezpośrednio na betonie?
  2. Cześć Stanąłem przed pewnym problemem. Mianowicie na działce mam nierówność terenu. max 30cm. Zdecydowałem się ją ozdobić cegła split firmy Libet. Wylałem fundament pod murek z cegły. Problem polega jednak na tym iż jeżeli na fudament rozwinę gumę od izolowania fudamentów a na niego zacznę układać cegłę którą zamierzam kleić klejem do betonu w tubie np firmy Joniec. Od boku zaizoluję folią (żeby wilgoć nie przesiąkała przez cegły) to uważam, że z biegiem czasu na murek zaczną napierać takie siły, że się w końcu wykrzywi albo nawet przewróci. Pytanie więc. W jaki sposób zabezpieczyć murek z cegły żeby się nie przewrócił pod naporem ziemi z jednej strony. Umieściłem zdjęcie poglądowe. https://zapodaj.net/93d299dfb9c8c.jpg.html
  3. Posadzkę wykonałem w samemu z pomocą jednej osoby a przy największej powierzchni trzech osób. Podzieliłem na 3 sekcje i wylewałem każdego dnia jedną. Oczywiście już jakiś czas temu. Każdemu polecam tego typu posadzki. Jest ona IDEALNIE GŁADKA ! Jakbym chodził po płycie G-K. Oczywiście jest też idealnie wypoziomowana. W tym momencie jestem na etapie jej wygrzewania. Wykonanie banalnie proste. Ja użyłem do tego celu betoniarki. Do salonu użyłem dwóch betoniarek. Czas wykonania 30-45min. Ilość zużytego materiału wyszła książkowo! Np na korytarz wg. wyliczeń powinno wyjść 801kg, wyszło równe 800kg. Łazienka wyszła więcej o 50kg (dwa worki) dużo jednak poszło na dobranie odpowiedniej konsystencji gdyż była robiona jako pierwsza. Co do wykonawców. Głównie w tym celu pisze tego posta. Było u mnie kilku którzy deklarowali wykonanie. Nie dziwi mnie, że nikt w mojej okolicy nie wiedział co to jest posadzka anhydrytowa. Jenak po zgłębieniu tematu każdy rezygnował. Ale oczywiście nie raczył nawet mnie o tym poinformować. Co więcej nie odbierali telefonów ode mnie. Jakby się wstydzili, że nie mogą tego zrobić. Panowie wykonawcy nikt wam głowy nie urwie. Osobiście rozumiem, że jeżeli ktoś nigdy tego nie robił może nie mieć sprzętu lub bać się nieprawidłowego wykonania usługi i odmówić. Pamiętajcie jednak żeby o tym informować. Wtedy szuka się dalej a nie traci czas na czekanie. Tylko jeden Pan sam zadzwonił do mnie z informacją, że niestety nie da rady i życzy mi powodzenia w szukaniu ! Co było bardzo miłe z jego strony! Na wylanie posadzki uzgodniłem z firmą kwotę 1600zł ! Za wylanie 30 m2 ! Byłem gotowy tyle zapłacić , żeby tylko mieć problem z głowy. Mieli przyjechać w poniedziałek ok. tydzień od umówienia. Oczywiście nie pojawili się i nawet nie zadzwonili ! Nie będę porównywał z prywatnymi klinikami np. stomatologicznymi gdzie dzwonią dzień przed wizytą. Po leczeniu dzień czy dwa również z zapytaniem czy wszystko w porządku. Przecież tu są specjaliści i tu a przepaść ogromna. Nie chcę nikogo urazić. Przepraszam jeżeli ktoś to żle odbierze.
  4. Witam Stoję przed zakupem wełny fasadowej do ocieplenia mojego domu. Zastanawiałem się nad zakupem rockwool fasrock LL. Posiada on niestety słabe parametry izolacji. Znalazłem nieco tańszą oraz o lepszych parametrach wełnę skalną Petralana Petrofas. Jej przepuszczalność cieplna wynosi 0,035 Mam zamiar ocieplić wełną 15cm Czy ktoś już używał wełny tego producenta? Co o niej sądzicie? Jest to nowy producent który dopiero wszedł na rynek.
  5. Dziękuję za odpowiedz. Posadzka Knaufa ma lepszą przewodność cieplną niż baumitu. Baumit jest znowu bardziej odporny na wilgoć typu zalanie lub pęknięcie rurki ogrzewania podłogowego. Oczywiście są to skrajne przypadki. Niestety po kilku dniach poszukiwań poddałem sie i zakupiłem baumit. Decydujące było tutaj możliwość zwrotu. Nie potrzebne mi będzie pół palety które powinno zostać. Stoję jednak przed kolejnym problemem. Nie mogę znaleźć wykonawcy ! Powierzchnia jest oczyszczona, wypoziomowana, poustawiane niwelatory wysokości. Niestety w mojej okolicy wszyscy robią posadzki z mixokreta. Sprzęt ten nie nadaje się do posadzek samopoziomujących. Powierzchnia jest zbyt mała, żeby jakaś firma przyjechała z oddalonej miejscowości. Jestem skłonny ponieść koszty dojazdu! Jeżeli ktoś by był chętny to proszę o kontakt. Miejscowość to Aleksandrów Kuj. Okolice Ciechocinka, 18km od Torunia, 35 od Włocławka. tel. 607680078 Bez problemu bym sobie poradził samemu. Na początku podzieliłem na 3 sekcje. Korytarz, łazienka, salonik. Korytarz i łazienka są małe więc nie ma problemu. Gorzej z salonikiem który ma ok 20m2 Czas na wylanie tej posadzki to 30 min. Nie ma możliwości, żebym zdążył mechanicznie rozrobić posadzkę i ją wylał. Nawet gdybym do tego celu użył betoniarki.
  6. Witam Mam do wylania 34m2 posadzki na poddaszu pod ogrzewanie podłogowe. Mam zamiar wylać anhydryt. Niestety mam problem z jego zakupem. Walczę już 2 dni i nikt nie chce sprowadzić. Jeżeli już to tylko w pełnych paletach. Znalazłem jednak dostawcę który oferuje mi Baumit Alpha 2000 z możliwością zwrotu nadmiaru towaru. Z tego co jednak wyczytałem nie jest to anhydryt. Co sądzicie o tej firmie. Wcześniej szukałem Kanufa FE50 Lepiej szukać dalej? czy skusić się na baumit. Jest on lepszy czy gorszy? W karcie technicznej baumitu nie ma nic na temat przewodzenia ciepła a jest to jeden z ważniejszych parametrów pod podłogówkę.
  7. Wielkie dzięki za odpowiedz A jak to się ma do psucia się (gnicia) wełny. Skoro tynk jest paroprzepuszczalny tzn, że wilgoć z zewnątrz będzie wnikała do wełny. Nie stosuję się jakiejś membrany która przepuszcza parę na zewnątrz a zatrzymuje wilgoć? (nie wiem czy istnieje coś takiego) W murze nie ma otworów wentylacyjnych, para przenika przez ścianę. Z tego co wiem przez mury przenika ok 5% pary. Myślę wiec, że nie będzie to problemem. Jaką grubość ogólnie polecacie. Wolę zrobić raz a porządnie niż przy konkretnej zimie pluć sobie w brodę, że mogłem dołożyć więcej wełny. Oczywiście planuję zakupić wełnę o najwyższych współczynnikach. Na poddaszu użyłem wełny innego producenta o parametrach 035 Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli? Chodzi o to, że tynk zewnętrzny musi być oddalony od wełny żeby powstała szczelina wentaylacyjna? Wcześniej napisałeś, że wystarczy wykończyć zaprawą z siatką pod paroprzepuszczalny tynk. Dzięki wielkie za rady.
  8. Pisząc w środku chodzi ci pomiędzy ścianami? Żeby była prawidłowa musi mieć wlot i wylot. Zapewne powinna być również folia paroizolacyjna. Jest to trochę problematyczne i nie bardzo mam pomysł jak miało by to wykonać. Może być to jednak ciekawy pomysł. Pytam sie na forum gdyż mam 3 firmy które zostały polecone. Z każdą chce rozmawiać jak oni widza ocieplenie domu gdy już jest wełna w środku. Jeżeli któryś mi powie żeby przykleić styropian i nie przejmowac się wełną od razu mu podziękuję. Muszę mieć jednak jakiekolwiek pojęcie jak powinno to wyglądac technicznie.
  9. Witam W tym roku mam zamiar zlecić ocieplenie domu wraz z elewacją. Mój domek posiada ocieplenie wełną wewnątrz ścian. Niestety ocieplenie to jest tylko do stropu. Ścianki kolankowe oraz szczytowe są wykonane z pojedynczej cegły i nie posiadają ocieplenia. Mam zamiar jednak docieplić cały dom Wg mojej wiedzy nie mogę zastosować styropianu gdyż nie przepuszcza on pary i wełna w środku zgnije. Ocieplenie musi być wykonane wełną. W takim razie w jaki sposób trzeba wykonać elewację? Czy musi być jakaś szczelina dylatacyjna pomiędzy wełną a tynkiem elewacji? Czy moze stosuję się jakąś folię, lub specjalne tynki? Widziałem metodę gdzie wełna jest montowana jedna przy drugiej na klej oraz kołkowana. Innym znowu razem umieszczana pomiędzy listwami. Jak mam to byc wykonane żeby nie stracić wełny wewnątrz ścian i tej co będzie naklejana. Mam zamiar jednocześnie ocieplić fundamenty styropianem. Nie będzie problemem takie połączenie?
  10. Witam Będę w sadzie stawiał wieże obserwacyjną o wysokości 6-7m Konstrukcja z kątownika, kratownica. Rozstaw przy gruncie 2,5m. Rozstaw na górze ok. 2m Potrzebuję wylać betonowe podpory w celu jej stabilności. Jaki powinienem użyć cement, jaką zrobić jego mieszankę (proporcje cementu, żwiru, piachu)? Jakie żebro będzie wystarczające 6mm, 8mm a może inne? Po wylaniu podpór po jakim czasie można przystąpić do dalszych prac? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
  11. powis

    Krzywa wylewka

    Jaka jest minimalna grubość pianobetonu? Na stronie z linku nic nie jest napisane.
  12. Dziękuję za odpowiedz. Mam jeszcze kilka pytań laika. 1) Czy konieczne jest wyłożenie foli budowlanej? Dół jest zamieszkany, czy grozi mi zalanie? Pytam gdyż urobek na posadzkę jest dość suchy i zawiera małą ilość wody. 2) Na podłodze będzie porozkładany pex od ogrzewania wraz otuliną. CZy nie stanowi on problemu? Łącznie może mieć średnicę ok. 4-5cm. Będę starał się, żeby nie biegły obok siebie. 3) Czy przy grubości 5cm wylewki należy stosować żebrowanie? Posadzka będzie obciążana zgodnie z użytkowaniem mieszkalnym. 4) Szerokość wylewki będzie wynosiła 10m. Czy konieczne jest użycie szczelin dylatacyjnych na takiej długości?
  13. Jak byście radzili. Czy może lepiej zrezygnować ze styropianu? Wylać posadzkę 5cm z siatką zbrojącą. Zależało mi na wygłuszeniu ale tak mała warstwa styropianu i tak za dużo nie pomoże.
  14. Witam Jestem w trakcie planowania wylewki pod posadzkę na poddaszu. Zauważyłem jednak problem w postaci wcześniejszej wylewki która jest dość nierówna. Można by powiedzieć "z pod łopaty" Gdybym chciał wylać sam beton, nie było by większego problemu. Nowa posadzka by wszystko wyrównała. Mam zamiar jednak umieścić najpierw styropian. Niestety tylko 3cm w celu wygłuszenia. Jeżeli go rozłożę będzie on nierówny, Mam więc pytanie. Co mam zrobić? Nie przejmować się nierównościami, wyłożyć styropian i wylać posadzkę?, czy może zrezygnować ze styropianu i wylać sam beton? Wcześniejsze równanie pod styropian nie wchodzi w grę gdyż mam zaledwie 7cm zapasu. Poza tym strop jest z terivy i nie chcę go zbytnio obciążać.
  15. powis

    Ocieplenie od wewnątrz

    Ja się mają parametry multipor do wełny czy styropianu? Jaką grubość trzeba użyć żeby były efekty? Pytam bo biorę pod uwagę te "cegiełki"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...