Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wojtek509

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez wojtek509

  1. no ta moc 21 kw też mi się wydaje przewymiarowana.... Pytanie mam dotyczące zasobnika ciepłej wody: Kotłownia niewielka - w przyszłości planuje tam pomieszczenie użytkowe, więc zależy mi aby cała instalacja zajmowała mało miejsca, a jednocześnie aby dostarczyć względy komfort ciepłej wody do dwóch łazienek: Wiec rozumiem że najlepszym sposobem zabezpieczenia dostępu do wody użytkowej to zasobnik ok 100l. Ale to cenne 1m2 powierzchni. Pytanie czy kocioł z zasobnikiem wbudowanym np. ok 50l lub dwufunkcyjny bez zasobnika nie da sobie rady z zadaniem ? No i dlaczego Gelmet jest niepolecany skoro atrakcyjny cenowo ? (wiem Pytanie w stylu Janusza sknery:) )
  2. a co powiecie na: https://www.termet.com.pl/pl/produkt/ecocondens-integra-ii-plus/102 Termet ECOCONDENS INTEGRA II PLUS Jest niewielkich rozmiarów Pytanie czy zasobnik wody 48l wystarczy ?
  3. Witam Po kilku latach oczekiwania doczekałem się przyłącza gazowego z PSG - jest szafka gazowa Czas na realizację planowanej inwestycji: czyli budowę przyłącza na terenie posesji (20m) + wymianę kotła. Dom bliźniak: 96m2 z 2012r. - parterowy z poddaszem użytkowym - 8x kaloryfer z zaworami termostatycznymi. Dobrze ocieplony Dwie łazienki -czterech domowników. Do tej pory budynek ogrzewany kotłem z zasobnikiem na ekogroszek - przeciętnie wystarczało około 2600kg na sezon (w tym cwu w sezonie letnim). - preferowana temperatura 22C utrzymywana całą dobę. Pytanie jaki kocioł wybrać ? Zależy mi na małej ilości zajmowanego miejsca przez kocioł i osprzęt - kotłownia w przyszłości przeznaczona ma być w celach użytkowych. Ważny jest komfort związany z dostępem do ciepłej wody - konieczny jest w tej sytuacji zasobnik CWU 120l ? - taki zaproponował wykonawca instalacji ? Może ktoś podsunie rozsądne rozwianie ?
  4. mam przed sobą świadectwo charakterystyki energetycznej ważne do 2021r.: Zapotrzebowanie na nieodnawialną energię pierwotną 116,75 kWh(m2rok) - cokolwiek by to znaczyło Stwierdzenie dotrzymania wymagań WT2008 (2) Zapotrzebowanie na energię pierwotną (EP) Lokal oceniany 116,75kWh(m2rok) Lokal wg WT 2008 124,25kWh(m2rok) Zapotrzebowanie na energię końcową (EK) Lokal oceniany 93,41kWh(m2rok) inne dane z dokumentu: Obliczenie zapotrzebowania na energię: Ogrzewanie i wentylacja 36,8 - węgiel kamienny Ciepła woda 56,62 suma 93,41 Kubatura 410m3 A co do aspektu wełny mineralnej - ocieplenie stropu korekta informacji w oparciu o projekt budowlany 19cm (o ile dobrze czytam te tabele podkreślone jest sd -4 - (chodzi tu o czwarte odchylenie statystyczne czy jak ? ) No to skoro piec 8kw - skoro własciwie większość renomowanych marek swoją ofertę zaczyna od 15 .... to jaki kocioł proponujecie?
  5. Witam zakupiłem nieruchomość i nosze się z zamiarem kupna pieca na ekogroszek z podajnikiem. Ofert jest na rynku mnustwo a dla laika temat jest trudny tak więc proszę o radę. Dom o całkowitej powierzchni 96m2, (48m2 - parter + poddasze użytkowe) wybudowany w 2011r z pustaka keramzytowego ocieplony ściany styropian 10cm Stropodach wełna mineralna 5 cm - Okna standard plastikowe Obecnie w kotłowni znajduje się piec miałowy 15kw z informacji uzyskanych od poprzedniego właściciela nieruchomości kocioł tej wielkości spokojnie wystarczał Pytanie czy 15 kw to nie za dużo? No i jaki kocioł proponujecie przy maksymalnym budżecie inwestycji wraz z montażem 7000pln ? Dodam że w okresie zimowym mam zamiar palić wyłącznie ekogroszkiem paczkowanym (mała kotłownia) Zależy mi aby piec posiadał dodatkowy ruszt awaryjny
×
×
  • Dodaj nową pozycję...