Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Kasia Mikołajczak

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

1 obserwujący

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    stan zero
  • imię i nazwisko
    Kasia M.

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Kasia Mikołajczak's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Ela z niepokojem oglądam zdjęcia z Twojej budowy - czy te mokre plamy na podłodze to efekt przecieku w zalanym już przecież ogrzewaniu podłogowym? Bo dobrze pamiętam, że to było wodne ogrzewanie, nie maty grzewcze na prąd?
  2. Elu pięknieje Ci dom z dnia na dzień co do bramy to mając taką samą, identyczną nawet od razu chciałam Ci podpowiedzieć, że mimo tego, że jest ocynkowana to na wiosnę zobaczysz plamki rdzy i od razu to trzeba czyścić i zamalować farbą np Hammereitem do metalu. Moja brama po 1,5 roku dostała plamek mimo, ze była podobno dwa razy cynkowana - g..o prawda, robią to na chińskich komponentach i jak się od razu nie zabezpieczy samodzielnie to kasa wydana na bramę idzie w błoto. pozdrawiam:)
  3. Nie wierzę - ale ... stan zero zrobiony. Co prawda nie udało się zalać chudziakiem ale wszystko a nawet ciut więcej (od razu malowaliśmy dysperberitem fundamenty, okladaliśmy je foliami z kazdej strony) - zrobione~ Teraz czekam wiosny, zalewam chudziak co zajmie dzień i można piąć mury do góry:) Zapięłam się pięknie z budżetem aż jestem z siebie dumna, z zaplanowanych 20 tyś od kupna projektu do stanu zero zostało w kieszeni 1800 zł... Szukanie jednak po hurtowniach materiałów daje efekt:) Elu - chyba nie masz pełnego profilu na muratorze dlatego te wiadomosci nie dochodzą? mój mail to [email protected] - jak kania dżdżu trzeba mi Twoich zdjęć!! pozdrawiam wszystkich!
  4. Ela wysłałam przed chwilą na priv wiadomość - daj znać czy doszło...
  5. ja zaczynam w poniedziałek i znowu się modlę o pogodę bo jak na zlość cały październik było pięknie to majstra nie było... a teraz zapowiadają ochłodzenie i deszcz a stawianie fundamentów w deszcz.... Elu wysłałam Ci wiadomość na prv ale nic nie dostałam... moje uzależnienie od Twojego albumu nadal aktualne...
  6. to poproszę o ten link bo mi nie działa:(
  7. hej hej co tam na Waszych budowach? ja zaczynam ciągnąć w górę dopiero 20 października bo mi majster wyjechał zagranicę i ostatnio na zalaniu ław fundamentowych się skończyło:( napiszcie jak tam postępy u Was? PMD mury stoją? just_e nie działa Twoja galeria na pisacaweb z któego to powodu jestem ogromnie nieszczęśliwa bo ciągle coś tam podpatrywałam na Twoich zdjęciach.... pozdrawiam Kasia
  8. ok uściślijmy - jak na razie kable i maty grzewcze to dla mnie jeden pies - przeca mówiłam, żem blondynka kominek być musi i basta, będzie z DGP i postanowione ogrzewanie podłogowe tez będzie ale jak rozkminię różnicę między matami a kablami - wygląda jak i brzmi podobnie - dam znać decydującym będzie możliwość położenia dech na to (lub desek czy paneli drewnianych o których mi chłopaki wyżej mówili:)
  9. nie wiem czemu mnie ochrzaniasz- przecież pisałam, że kominek z DGP i maty grzewcze na prąd; wcześniej zaś pisałam, że teraz będziemy w domu w okresie kwiecień-październik a za lat kilkanaście na stałe....
  10. a no widzisz - o tym nie pomyślałam - byłby dodatkowy problem:( niestety przez to nie mogę sobie pozwolić na ekologiczne szambo które by nie pracowało przez kilka miesięcy w roku i teoretycznie mogłoby mi zamarznąć - dlatego robimy tradycyjne betonowe opróżniane beką systematycznie - no ale to już inny temat:)
  11. just_e bardzo dziękuję za link do tematu o ogrzewaniu prądem:) panowie mi doradzili i decyzja zapadła:) system DGP czyli rozprowadzanie ciepła do pomieszczeń z kominka - zwykłego, bez płaszcza wodnego, maty grzewcze na prąd pod podłogą a wodę będziemy grzać prądem także decyzja trudna była ale ze względu na to, że w moim rejonie dość często wyłączają prąd (jak jest burza potrafi nie być prądu nawet 10 godzin) - nie mogę sobie pozwolić na zimno od podłogi bo maty nie będą działać i na zimno od kominka -bo płaszcz wodny też prądu do dystrybucji ciepła wymaga z kosztami instalacji nie będzie najgorzej - jest to dość niedrogie sumarycznie, martwi mnie tylko jak potem z kosztami ogrzewania w zimie ale myślę,ze jeśli dobrze zaizolujemy dom - będzie ok cały czas waham się czy nie murować z pustaków phorotherm 44 ze specjalnymi wkładami z ociepleniem -- zamiast tradycyjnego phorothermy 25 - no ale to decyzja na przyszły rok a nie na teraz + oczywiśćie zależna od zasobu gotówki... ale ulga, że ogrzewanie a raczej jego wybór mam z głowy - jest
  12. no no WIvaldi zaczyna mnie to niepokoić a serio już pisząc- siedzę dzisiaj cały dzień prawie w necie i szukam wykonawców jak i materiałów na maty grzewcze, rury z nawiewem od kominka i zdaje się, że kominkowe z PW już sobie odpusciłam - jeśli mi wyłączą prąd to przy PW też zamarznę mimo pięknego kominka w salonie:) baaaaardzo dziękuję za rady:) no chyba,ze jeszcze by ktoś mi polecił jakieś sprawdzone firmy sprzedające dobre kominki oraz dobre maty grzewcze na prąd:)
  13. Bardzo dziękuję za odpowiedz:) jeszcze jedno mnie frapuje - wymarzyłam sobie drewniane podłogi w całym domu, jasne, lakierowane półmatem... Jak się ma mata grzewcza do desek - pod kaflami wiem, że zero problemu ale jak drewno przyjmuje grzanie od spodu? czy się nie wypacza, zniekształca?
  14. mówisz o wylewce na ogrzanej już styropianem podłodze czy o wylewce fundamentowej = chudziaku? przepraszam za banalne pytania ale walicie koledzy skrótami np PP, CV i ogólnie językiem mocno fachowym a ja buduję po raz pierwszy i w dodatku sama więc nie jest to dla mnie nic oczywistego:) rurę napowietrzającą kominek (duże fi) mam w planie fundamentów i chcę ją zrobić - pytanie tylko czy jeśli się zdecyduję na kominek z płaszczem ona wystarczy? zupełnie nie wiem jakiej poleconej firmy szukać (woj.mazowieckie) żeby mnie nie nacięli na zarówno zwykły jak i ewentualnie z płaszczem wodnym kominek... znajomi, mający gaz z sieci mają ogrzewanie kominkowe jako dodatkowe (plus panele słoneczne ale to bardziej na ciepłą wodę w lato - i są bardzo zadowoleni - dwie trzy grube lagi drewna na noc i do rana do wczesnej wiosny mają ciepło, gaz do ogrzewania uzywają sporadycznie przy mrozach - stąd moje zainteresowanie płaszczem wodnym - aczkolwiek opinii na NIE jest tylke przeciwko PW, że naprawdę już nie wiem.... na pewno u nich szyba się nie kopci i ogień ładnie widać zawsze - stąd, rozumiem kwestia wykonania zarówno kominka jak i płaszcza (jedni mówią, że brudzi inni ze nie tą szybę) niestety w moim rejonie gdzie będzie stał dom dość często zdarzają się przerwy w dostawie prądu - po kilka godzin czasem trwa awaria i jakieś drugie ogrzewanie muszę mieć... stąd pomysł na kominek jeśli by ktoś mi podrzucił jakieś nazwy firm które dobrze zrobią instalację kabli i tych magicznych rur pod wylewką (którą? ) plus kominek - będę ogromnie wdzięczna:) niestety zasuwam na dwa etaty, dom na głowie (ten miastowy) plus budowa i po prostu nie daję rady:( a wogóle dzięki za pomoc:)
  15. do końca aż mi sił starczy oddychać miejsce mam wymarzone i od lat czekam żeby się tam przeprowadzić... wracając do ogrzewania - jeszcze jakbyście klasycznej blondyce wyjaśnili pojęcie "kable" - rozumiem, że o rurach mówicie w sensie ogrzewanie podłogowe zasilane ciepłą wodą? czyli kable= ogrzewanie podłogowe typu maty grzewcze? co do fundamentów to mam zalane ławy (po wielu bojach z wodami gruntowymi ale to już inna opowieść) i 20.10 zaczynamy piąć w górę bloczkami a cały plan na ten rok kalendarzowy to stan zero - czyli decyzję co do kominka, ogrzewania wogóle muszę podejmować praktycznie już... dlatego to dla mnie ważne żeby wiedzieć w którą stronę iść
×
×
  • Dodaj nową pozycję...