Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Tomasz Grabarczyk

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    24
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Tomasz Grabarczyk

  1. Tomasz Grabarczyk

    Beton w łazience

    Temat jest stary a zdjęcia uciekły z hostingu, polecam zapoznać się z nasza realizacją: http://twojasciana.com.pl/mikrocement-betonowa-lazienka/ Mikrocement w łazience z pełna hydroizolacja, gdyby ktoś chciał beton zamiast płytek.
  2. Witam Sam wykonuje takie gładzie w taki sam sposób. Powiem tak, nie ma lepszego materiału jak LSR. Do tego natrysk. Efekt LSR-ki po wyszlifowaniu jest nie do skopiowania na innym materiale, do tego ekipa zrobi to dużo szybciej. Jakie miasto? Jeśli ekipa ma status rekomedowanego wykonawcy fugger-a to można brac ekipe w ciemo.
  3. Zajmujemy sie min. nakładaniem beton cire w Polsce, i mogę powiedzieć tak. Jest dokładnie tak jak pisze przedmówca. Sa dwa rodzaje, a jedna z firm porozbijała poszczególne etapy pracy i zrobiła jakieś swoje wirtualne odmiany i nazwy. Proszę zobaczyć przykładową realizacje na schodach wykonaną przez moja firmę: http://twojasciana.com.pl/beton-woskowany-beton-cire-wykonanie/ Gdyby były jakieś pytania, proszę pisac. Chętnie pomożemy.
  4. Masy gotowe są minimalnie droższe od ich sypkich odpowiedników. Produkty możemy podzielić na dwa typy: sypkie - wiążące twardnienie następuje od kontaktu z woda (choć są wyjątki które mogę trochę dłużej poleżeć urobione) gotowe - wysychają z powietrza, czyli jak farba, zamykasz wiaderko - nie wysychają Polecam gotowe z kilku powodów: - brak strat materiału (kończysz prace, zamykasz wiadro) - brak straty czasu na urabianie i czyszczenie narzędzi, wiadra - to w brew pozom duże ułatwienie - możliwość wybrania materiału odpowiedniego pod odpowiednia technikę aplikacji ręcznie, wałkiem, natryskiem. Proszę nie pisać ze towar tańszy bo fachowiec policzy tyle samo. Kompletna bzdura, płacisz za czas fachowca, jak mu kupisz dziadostwo, to będzie robił dłużej i nie wydajnie, wiec będzie drożej. Szpachluję ręcznie, czasami wałkiem oraz na większych powierzchniach agregatem Graco Mark VII i wiem co mowie. Bardzo dobrym materiałem jestem wstanie wykonać znacznie więcej m2 w ciągu dnia jak w przypadku tańszego, co kończy sie tym ze inwestor płaci tyle samo co za prace z tańszym materiałem, wybierając ten lepszy (droższy). Z materiałów gotowych polecam: Atlas Rapid - kupisz nawet w Leroy Merlin (tam tylko max 18 kg), największe opakowanie w hurtowni 28 kg koszt ok 50 zł brutto. Bardzo fajna konsystencja do aplikacji ręcznej, upłynnia się pod paca, łatwo się szlifuje , po wymieszaniu jest mega rzadka dzięki czemu nadaje się do nakładania wałkiem oraz natryskiem. Flugger LSR - standardowa cena jest kosmiczna, dlatego proponuje ten materiał w przypadku wyboru ekipy z materiałem Lepszym materiałem nie robiłem, kapitalnie się szlifuje, ma kolor szary, dzięki czemu łatwo zlokalizować wyprawki po malowaniu podkładem, podczas szlifowania lekko zmienia odcień dzięki czemu widać gdzie się szlifowało, oraz najważniejsze, bardzo długi czas obróbki oraz nie wymaga gruntowania (oszczędność czasu i pieniędzy na grunt) .
  5. Oferujemy Państwu wykończenie wnętrz nowych budynków jak i już istniejących. Zajmujemy się również remontami. Działamy na terenie Poznania oraz okolic. Cześć zleceń wykonujemy również w całej Polsce. Proponujemy państwu: - malowanie, metodą tradycyjną oraz natryskową - szpachlowanie/gładź , metodą tradycyjna oraz natryskową - układanie paneli podłogowych - zabudowy GK - tynki dekoracyjne/ strukturalne - przeróbki elektryczne - tapetowanie - tynkowanie Gładź szpachlową nakładamy za pomocą profesjonalnego agregatu marki Graco (USA), jest to natrysk bez użycia powietrza, hydrodynamiczny. Metoda ta powoduje, że nie generujemy jakichkolwiek strat materiału, a oszczędności materiału względem metody tradycyjnej sięgają nawet 30 %, dzięki czemu możemy zastosować lepszej jakości materiał bez wpływu na cenę. Szlifujemy gładź mechanicznie z użyciem odkurzacza, dlatego tez ilość pyły jest znikoma, ok 98 % jest wciąganych przez odkurzacz. Szlifierka jest podłączona do lampy ledowej dzięki czemu możemy wyłapać wszystkie nierówności. Podstawowe zalety tej metody to: - równomierny natrysk materiału - brak strat materiału - szybszy czas realizacji Gładzie wykonujemy na następujących produktach: - Atlas Rapid - Flugger LSR Beton architektoniczny - wykonujemy imitacje płyt betonowych z tynków dekoracyjnych na każdej powierzchni, z śladami po szalunku, jest to alternatywa dla bardzo drogich ( i ciężkich )płyt betonowych. Beton ten jest odporny zmywanie. Beton cire jedyny beton w Polsce do stałego kontaktu z wodą, możliwość wykonania posadzki, blatów kuchennych czy też całych łazienek zamiast płytek. Pracujemy na produktach: Flugger, Fox-Dekorator, Jeger, Tikkurila, Beckers,Para. Magnat, Atlas, Beton Cire oraz inne Zapraszamy do kontaktu, bezpłatna wycena. kontakt@twojasciana.com.pl 792 804 252 http://www.twojasciana.com.pl
  6. Pasy wynikają ze złego załamywania się światła. Po prostu na brzegach miedzy jednym pasem a drugim zrobiła się faktura, która nie została rozprowadzona. Lekarstwem na to jest: - przeszlifowane całej powierzchni drobnym papierem średnim - odpylenie i zagruntowanie np. farba podkładowa - dwukrotne malowanie całej ściany
  7. Farby Fluggera maja bardzo duża sile krycia. Po zagruntowaniu można śmiało darować sobie malowanie farbą podkładowa, czy tez wynalazkami typu grunt wymieszany z farba. Podkład bym zalecał w przypadku kolorów o słabej sile krycia, takie kolory są oznaczone w wzorniku.
  8. W każdym Leroy Merlin powinno to być na dziale farb - przy tynkach dekoracyjnych. http://www.leroymerlin.pl/narzedzia-reczne/narzedzia-do-dekoracji/narzedzia-do-efektow-malarskich/paca-dekoratorska-szczotkowa-fox-dekorator,p28849,l2330.html Inaczej się nazywa, jest większe ale to dokładnie to samo. Paca trawiasta to chyba nazwa wymyślona przez Magnata
  9. Witam Posiadam hydrodynamiczny agregat marki Graco - Mark VII. Do szpachlowania i malowania. Jestem z Konarzewa, k Poznania Proszę o kontakt na priv ew na Szpachlowanie natryskowe Poznań
  10. Moza użyć też innego produktu, będzie drożej ale wygodniej. Flugger LSR masa nie wymagająca gruntowania, można nałożyć do 4 min i nie będzie pęcherzy, kratertów i innych wynalazków. Nakładać można za pomocą specjalnego wałka dostępnego w sklepie. Oczywiście masa która wymieniłeś jest bardzo dobra ( chyba nawet jest teraz w gazetce w LM)
  11. Witam Gdyby temat był jeszcze aktualny to zapraszam do kontaktu na priv. Zajmuję się min. tynkami strukturalnymi/dekoracyjnymi - kładę tynki następujących marek Jeger, Fox Dekorator, Cameleo, Pcorson , Primacol. Odpowiednio przygotowaną formatkę z płyty OSB gruntuję i nakładam już w domu u siebie tynkiem. U klienta zostaje tylko montaż gotowych płyt. Płyty niczym się nie różnią od tych "gotowych" za wyjątkiem ceny Są tańsze. Pozdrawiam
  12. Jest na to rada, ale nie wiem czy przypadnie ci do gustu. Okładziny ścienne. Przykleić po całości okładzinę ścienna i pomalować, niweluje to pęknięcia oraz nierówności. Potrzebny będzie klej do okładzin, okładzina oraz grunt do okładzin, żeby zmniejszyć chłonność , ale można go zastąpić rozcieńczoną biała farba. Okładzina może być gładka bądź z fakturą.
  13. Uważam że jeśli wcześniej była farba a podłoże nie było sypkie, spękane, pylące. Tylko było zwięzłe, to nie powinno sie gruntować takiej powierzchni. Druga sprawa ze pasy mogły powstać w wyników złej techniki malarskiej, zbyt dużego rozcieńczania farby. W chwili obecnej proponuje kupić farbę podkładową: Śniezka, Bckers, Alipna itp. Przemalować raz farbą podkładowa a później farba nawierzchniową. Malujemy stosując V malarskie oraz nie dociskając na silę wałka.
  14. Nie ma takiej możliwości żeby tak się stało. Rozpuszczalnik dość szybko odparowywyje to raz (jest nośnikiem produktu) a dwa nie ma takiej technicznej możliwości żeby przeszedł przez warstwę kleju. To tak nie działa. Oczywiście na goły styropian żaden produkt rozpuszczalnikowy się nie nadaje. Jeśli chcesz się upewnić zrób prośbę w mało widocznym miejscu a się przekonasz ze mam rację. Pozdrawiam
  15. Docelowo farba "olejna" przeznaczona jest do innego typu powierzchni - metal drewno itp. Jednak jak wiemy, często użytkownicy modyfikują zastosowanie produktów. Jeśli farba była by nakładana na ten zaciągnięty klej to nie widzę problemów. Choć można by było to również pomalować farba elewacyjna np. z silikonowa z tym że będzie zdecydowanie droższa od farby olejnej.
  16. Farba nawierzchniowa powinna byc będzie Emalia Akrylowa. Wałek proszę kupić welurowy, bardzo krotki włos. Struktura będzie minimalna. Przed malowaniem tym gruntem proszę lekko zmatowić powierzchnie bardzo drobnym papierem ściernym.
  17. Nie wiem czy temat jest aktualny. Ja bym wypożyczył żyrfae z odkurzaczem za pare złoty i sie z tym nie szarpał recznie. Mechanicznie usnąć farbę Zagruntować Pomalować Wg mnie nie jest to winna farby tylko źle przygotowanego wcześniej podłoża.
  18. Z tym się nie zgodzę. Faktycznie wałek zostawi drobna fakturę, o pędzlu proszę zapomnieć. Najlepiej było by to zrobić natryskiem. Wielu producentów ma takie produkty min. V33, Syntilor (Kuchnia od nowa) albo Flugger (Fix Primer) i na to farba nawierzchniowa. Oczywiście to wszystko na płytki na ścianach, żadna z tych farb na płytki na podłogę się nie nadaje.
  19. Witam Na forum jestem nowy, aktualnie jestem w trakcie remontu swojego domu który wykonuję samodzielnie. Trochę metodą prób i błędów. Czytam forum ,podpytuję, niektóre rzeczy robię sporo dłużej ale cały czas się uczę. Aktualnie dochodzę w tym remoncie do łazienki gdzie mam następujące problemy: 1. Zacieki delikatne na ścinanie ( chyba wiem jak to załatwić) 2. Widoczny kątownik aluminiowy - płyty są jakoś tak zrobione ze w miejscach gdzie łączy się skos sufitu i sufit widoczne są "przebijające" kątowniki aluminiowe 3. Pęknięcia na łączeniach płyt (sufit) 1.Tam gdzie sa zacieki, chce przetrzeć wszystko papierem ściernym (miejscowo) zagruntować i pomalować farba Śnieżka na plamy i zacieki a następie 2 warstwy farby emulsyjnej Beckers Designer. 2. Podobny problem miałem w innym pomieszczeniu i zrobiłem to tak ze zamalowałem 2 warstwami ten kątownik wyżej wymieniona farba śnieżki na plamy i zacieki i wyszło ok. Byla stworzona grubsza stryktura na która doszła farba emulsyjna. Pisze dlatego bo może jest jakiś inny sposób żeby to poprawić. Nie jestem w stanie położyć na dużej powierzchni szpachli żeby było równo - nie ten etap zabawy w remont. 3. Temat na forum wałkowany pewnie niejednokrotnie ale mimo wszytko Na jednym z pomieszczen miałem duże spekanie na polowe sufitu (łączenia płyt). Metoda prób i błędów użyłem siatki antyrysowej. W pierwszej kolejnosci zrobiłem "zagłebienie" na łączeniu 2 płyt z rysa na szerokość minimalnie większą jak siatka, siatkę zaszpachlowałem, gotowa masa szpachlowa snieżka aryl putz. Zrobiłem to w 2 etapach. Na samym końcu szlifuj-ac 2 warstwę i przycierając siatkę. Łączenia "prawie" nie widać - jednak jak się dobrze przyjrzeć to jednak struktura siatki wtopionej w sufit nawet po 2 krotnym malowaniu jest widoczna. Co zrobiłem źle? Złe materiały? Dużo rzeczy robię na czuja i metoda prób i błędów dochodzę co i jak. Nie jestem pewien ale gładź/gips szpachlowy francuski byłby lepszy? Może gdyby była masa bardziej miałka było by lepiej. Proszę o poradę, podpowiedź. Zastanawiam sie czy by nie spróbować użyć w tej łazience zamiast tej siatki - taśmę fizelinowa, tylko czy była by lepszym rozwiązaniem? Tego jak jej użyć też się raczej domyślam Gdybym jej chciał użyć to zrobiłbym to tak: - poszerzam spękanie - gruntuje/kleje powierzchnie - przykładam taśmę fizelinowa - szpachluje raz najlepiej dwa Widziałem filmik u was gdzie było to robione innaczej czyli po poszerzeniu nalezy zaszpachlować i w to wtopipać taśme fizelinowa szpachlujac raz jeszcze dużą paca. Używam tez na przemian gotowa mase szpachlowa Śnieżka Aryl Putz - Start + Finish bądź Sped Master. Trudno mi sprawdzic wszystkie produkty,może mase też doradzicie? Nie mam mieszadła, dltego też używam gotowych mas. To błąd? Proszę o porady tak abym sie uporał z tymi dylematami bez większych nerwów. Pozdrawiam Samouk Tomek:p
×
×
  • Dodaj nową pozycję...