Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Qprmark

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    16
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Qprmark

  1. Cześć, jak sprawują się drzwi po latach ? Jestem przed zakupem i każda opinia jest na wagę złota
  2. Witam, przy dużych mrozach głośność jednostki nie pozwalała na normalnie użytkowanie w nocy. Zareklamowałem klimę. Instalator wysłał film z pracy jednostki zewnętrznej do producenta i stwierdzili, że prawdopodobnie wada fabryczna sprężarki. Wczoraj wymienili mi jednostkę zewnętrzną. Teraz jest git, ale może zdarzą się jeszcze jakieś mrozy żeby przetestować lepiej
  3. Nie jestem ekspertem, ale raczej standardowy uchwyt i amortyzatory. Po podejściu do jednostki zewnętrznej w trakcie pracy kładę swój gruby paluch na obudowę i blacha przestaje drgać i wydawać dźwięki, za to w innym miejscu dźwięk się przenosi na inny newralgiczny element. Raczej kiepskie wykonanie niż kiepski montaż. Te wsporniki fix też są ścienne? bo widzę tylko podłogowe na necie.
  4. Witam, jak głośne są u Was jednostki zewnętrzne? Mój Kaisai fly wisi na ścianie, przy starcie/ defroście jest dość głośno, potrafi obudzić w nocy. Na początku byłem przekonany, że to specyficzne brzęczenie to sprężarka, ale okazało się że to obudowa wpada w wibracje i trzeszczy z wysoką częstotliwością. Wyeliminowałem jedno miejsce " trzeszczenia" to teraz przeniosło się w inne..
  5. Moc klimy u mnie dobrana prawidłowo do zapotrzebowania na ciepło. Co do minimalnego poboru producent podaje 200W. Rozumiem że dane z tabelki zawsze będą się rozjeżdżać, ale 400W to moim zdaniem trochę za dużo.
  6. Witam, u mnie działa klima Kaisai Fly 5kW założona w kwietniu. Została zamontowana w domu 150m2 miedzy parterem, a piętrem na klatce schodowej. Działa to dość fajnie, jedynie zastanawiam się jak bardziej skierować strumień powietrza na parter, gdyż temp. jest niższa niż na piętrze. Mam założony miernik i zastanawia mnie fakt czemu pobór prądu nie schodzi nigdy poniżej 580W. Niezależnie czy było -7 st.C czy w tej chwili powyżej 10 st.C po odpaleniu klimy po kilkunastu minutach klima stabilizuje się i pobiera zawsze około 580W.
  7. Przy budowie domu w którym obecnie mieszkam musiałem wyważyć decyzje miedzy komfortem, budżetem ,a swoimi umiejętnościami gdyż dużą część prac wykonałem samodzielnie. Kolejna inwestycja ma już swoje założenia i będzie to inwestycja niskobudżetowa. Na przykładzie różnica między Gree luxury, a Gree kanałową 3,5 kW to w moim regionie 4000zł, przy podstawowym montażu przez firmę. 1igor1 pewne oszczędności w skali budowy całego budynku pozwalają na opłacalność postawienia go, więc czasami lepiej szopa niż nic
  8. Witam, dom szkieletowy który będzie w budowie, zapotrzebowanie na ciepło 4kW przy średniej dobowej -20 st.C. Parter 30m2 kuchnia z salonem otwarta, łazienka na kablach grzejnych. Piętro 2 sypialnie , około 24m2 . Chce to ogrzać/ochłodzić na splicie. oszczednyGrześ pisałeś na początku wątku o przerobieniu splita na kanałówkę, podpowiesz coś więcej ? jaki wentylator dodatkowo dołożyć, jakie przekroje kanałów, jak zrobić powroty z pokoi itp.
  9. Na stronie PGE dotarłem do cen związanych z dystrybucją, ze sprzedażą już nie. Moje info ze stron informacyjnych. Możesz podać link do informacji, które masz dotyczące cen sprzedaży prądu?
  10. "Z takiej propozycji od 1 lutego mają skorzystać klienci PGE Obrót będący konsumentami, którzy przyjmą ofertę w czasie jej obowiązywania, będą rozliczani w taryfie G12as oraz w taryfie G12as PGE Dystrybucja i nie korzystają z liczników przedpłatowych"
  11. Wszystko zależy od konstrukcji instalacji centralnego ogrzewania. Osoby posiadające bufor ciepła, który jest w stanie ogrzać dom w czasie godzin 6-22 to idealna oferta. Ceny w granicach 0,17-0,20 gr za kWh prądu są zbliżone do wartości uzyskanych ze spalania węgla. Mam w tej chwili taryfę G12w w PGE zmienioną rok temu w celu ogrzewania CWU w okresie poza zimowym. W tym roku do instalacji CO dołączam bufor i jeżeli w PGE nie będzie jakichś haczyków (na tą chwilę nie znalazłem) to zmieniam na taryfę G12as i ruszam z grzaniem prądem.
  12. Panowie, zabieram się za złożenie rekuperacji w nowym domu. Jaka na rynku jest najtańsza rura fi63 mm spełniająca normy higieniczne do wentylacji? W sieci ceny zielonego pe-flex zaczynają się od 325zł za 50mb. Pytanie czy to nie chińszczyzna wykonana z opony.
  13. Ciemniejsze miejsce to nic innego jak woda:cool: Dlatego wrzuciłem fotę by uświadomić, że warto wygrzewać, przed ułożeniem podłogi:)
  14. Witam. Podłoga dojrzewała u mnie przez 28 dni po wylewkach. Po tym czasie dom wietrzony około 2 tygodnie w upały. Po 2 dniach od uruchomienia ogrzewania podniosłem paczkę ze styropianem. Jeżeli ktoś zastanawia się jeszcze czy wygrzewać podłogówkę przed położeniem płytek niech spojrzy na zdjęcie:cool:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...