Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jackaplan

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jackaplan's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Cześć, poszukuję zaworu: - sterowanego elektrycznie DC max 24V (najlepiej 12V), - średnica 1” lub w ostateczności ¾”, - normalnie zamknięty, - ciśnienie co najmniej 6-7 bar (preferowane 10 bar), - o możliwie błyskawicznym momencie otwarcia (chodzi o jak najszybsze uwolnienie powietrza zgromadzonego w pojemniku ciśnieniowym). Takim wzorcowym mógłby być taki ogrodowy: [ATTACH=CONFIG]465913[/ATTACH] ale nie uśmiecha mi się sprowadzać go z USA. Nie mam doświadczenia z takimi instalacjami stąd prośba o wskazanie jakiś dostępnych w Polsce.
  2. ... pisałem już o tym wcześniej: Niczego więcej nie oczekuję jak podania wzorów lub wskazania gdzie je można znaleźć, bym mógł poprzedzić eksperyment obliczeniami i zadecydować. Jeżeli więc możesz je wskazać, to będę wdzięczny. Jeżeli nie, to niepotrzebnie tracisz czas. @ GREGOR Poliwenglan komorowy niestety znacząco pogorszy widoczność. Co do reszty Twoich informacji przeanalizuję je wieczorem.
  3. Dlatego w pierwszym poście podałem ile ta poduszka powietrzna będzie miała grubości oraz że wykorzystać chcę pleksi zamiast szkła, co także jest istotne. Po raz kolejny napiszę więc, że właśnie to chcę ustalić i dlatego poszukuję wzorów jak to obliczyć. W tym względzie akurat mam spore doświadczenie i nie spodziewam się problemów.
  4. Nie mam zamiaru naruszać wkładu okiennego, co opisałem już w pierwszym poście. Skropliny - gdyby problem wystąpił można do środka wsypać nieco żelu pochłaniającego wilgoć - pleksi będzie demontowane poza okresem grzewczym. Problem pogorszonej widoczności - nie ma znaczenia. Podałem dokładnie jakie wkłady mam, a oczekuję jedynie wskazania wzorów na obliczanie tak zmodernizowanego wkładu, czy w ogóle wkładów okiennych. Współczynnik przenikalności pleksi znam - powietrza także.
  5. Tak jestem tego świadomy (sąsiedzi, budynek wielorodzinny - takie życie) i dlatego muszę reagować. Mam więc dwa wyjścia: 1. tak jak oni zmniejszać temperaturę w mieszkaniu, 2. dozbroić okna o 3-cią szybę. Wybieram oczywiście to drugie. Na razie na próbę zrobię jeden pokój i zobaczę wyniki za rok Niemniej jednak nadal moje wytłuszczone pytanie w poprzednim poście pozostaje bez odpowiedzi.
  6. Sens kombinowania jest ponieważ budynek ma 57 mieszkań, a rozliczany jest za pomocą podzielników. Jest to tym bardziej istotne, że w ostatnich 3 latach obserwuję, że sukcesywnie i znacząco zwiększył się procentowy udział mojego mieszkania w ogólnym koszcie ogrzewania budynku, co przełożyło się na znaczne większe opłat za ogrzewanie mojego mieszkania, przy mniej więcej podobnych zużyciach co w poprzednim roku (analizując rozliczenie). Uwzględniłem oczywiście poprawkę na zwiększony koszt GJ i opłat stałych dostawcy energii. Dlatego oszczędności wyliczone wskazanym kalkulatorem (za którego link dziękuję) są moim zdaniem nie doszacowane. Pleksi na całe okno 3,5m2 (powierzchnia szyb), to koszt zaledwie 290 zł (według otrzymanej oferty). Dlatego pytam o wzory pozwalające policzyć Ug tak wzbogaconego wkładu okiennego. Wskazany kalkulator nie daje takiej możliwości, pozwala jedynie szacować przyjmując podane w nim na stałe Ug. Tutaj: http://www.jednostek-miary.info/przelicznik-jednostek.php?typ=energii ustaliłem, że 1GJ to 277,7kWh, a to pozwoliło mi ustalić stawkę za 1kWh (w tym koszty stałe dostawcy), która wynosi 0,336zł/kWh Licząc więc kalkulatorem dla Uw=1,5 vs Uw=0.9 dla 3,5m2 (przyjmuję tylko powierzchnię szyb) zysk roczny wychodzi na poziomie około 85 zł, czyli zwrot inwestycji "pi razy oko" po 3-4 latach. Ramy i skrzydła okienne oczywiście zostają stare (PCV) więc obliczenia są tylko orientacyjne.
  7. Witam serdecznie. Posiadam w mieszkaniu okna PCV z wkładami okiennymi u=1,1W/(m2K) Na okres grzewczy, chcę dodać od wewnątrz pomieszczenia trzecią szybę w postaci pleksi ekstrudowanego o grubości 3 mm. Dla uproszczenia przyjmijmy, że powierzchnia szyb to 1m2 i pomijamy ucieczkę ciepła przez ramy okienne. Link do zdjęcia z opisem wkładu okiennego: http://goo.gl/CsgYXQ Trzecia szyba będzie umieszczona w odległości 18mm od w/w wkładu okiennego (grubość ramy) i uszczelniona. Innymi słowy utworzy się dodatkowa poduszka powietrzna o grubości 18mm. Temperaturę w pomieszczeniu utrzymuję na poziomie około 22 stopni Celsjusza. Chciałbym móc obliczyć (dla temperatury zewnętrznej 0 stopni Celsjusza) ucieczkę ciepła w obu przypadkach tzn: - tak jak jest aktualnie, czyli sam wkład dwuszybowy, - po dodaniu trzeciej szyby jak powyżej. Jak to obliczyć lub gdzie znaleźć wzory, itp.? Z góry dziękuję za wskazówki. Pozdrawiam!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...