Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dragon7

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

O dragon7

  • Urodziny 03.10.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zarębin
  • Kod pocztowy
    09-150
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dragon7's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Przewody puścił w podłodze, bez puszek dochodził tylko do gniazdek i od nich robił do góry oświetlenie, z tego co widziałem to różnicówki są w rozdzielni o ile dobrze pamiętam chyba trzy. Pewnie chodziło mu o zaoszczędzenie przewodu ydyp.
  2. Witam, szukałem na forum ale nie znalazłem podobnego wątku. Ostatnio będąc u kolegi widziałem że tworząc obwody nie rozdzielał na gniazdka i oświetlenie. Robił dużo obwodów ma dużo wyłączników nadprądowych, ma połączone do gniazdka 2,5 kablem a od gniazdka do przełącznika 1,5 a później do oświetlenia. Czy oprócz tego że przy zwarciu nie będzie oświetlenia są jeszcze jakieś przeciwwskazania aby tak nie robić?
  3. Następnie został zagęszczony piasek i zalałem 12 cm betonu b15 z gruszki
  4. Jako że mam chwilę to powrzucam kolejne zdjęcia: Jako że dojazd do działki był utrudniony i gruszka nie mogła dojechać najpierw zacząłem murować ściany a później zalałem pierwszą posadzkę.
  5. Ale to dawanie folii ma sens czy nie?? Robić czy nie robić?? Jakie są za, jakie przeciw?? Bo ja to raczej u siebie będę rozkładał.
  6. Folia dużo nie kosztuje a jednak odizoluje nam beton od piasku, nie będzie się przy laniu z gruszki mieszać itp. Ta płyta na gruncie będzie miała wysokość 15cm i będzie zalana betonem B15. Robię dokładnie tak jak mam podane w projekcie.
  7. Jeszcze po tym, na górną część styropianu naciągnąłem warstwę kleju. I tak pozostawiona budowa czeka do wiosny, jak będzie cieplej wyrównam powierzchnię, jeszcze raz zagęszczę, wyłożę folią i zaleje to betonem na równo ze ścianami fundamentowymi.
  8. Oczywiście przy zasypywaniu odpowiednio poustawialiśmy rury kanalizacyjne. A tu zdjęcie już po zasypaniu, słaba jakość bo już było prawie ciemno...
  9. A teraz zdjęcia z zasypywania fundamentu, niestety zdjęć z poprzedniego etapu tj. z docieplania fundamentu nie mam...
  10. Z kalkulacji wyszło mi że płyta będzie bardziej kosztowna w moim przypadku.
  11. Jak już zakończyłem prace związane z murowaniem ścian fundamentowych, przyszła pora na wykonanie izolacji przeciwwilgociowej pionowej, może da się to dotrzeć na zdjęciach, przed malowaniem musiałem podkuwać zaprawę która spadła na dół, aby połączyć izolację poziomą między ławą fundamentową a ścianą fundamentową właśnie z tą izolacją pionową. Mam nadzieję że nie zagmatwałem tego jakoś bardzo
  12. I kolejne: W tym poście na pierwszym zdjęciu widać także wymurowany fundament pod komin, ława w tym miejscu także była odpowiednio szersza i zbrojona.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...