Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Rubus

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Converted

  • Tytuł
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania

Rubus's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witaj, jesli chodzi o wkład kominowy, oczywiście,że na twoim miejscu włożyłbym w komin. Komin jest stary i nie wiadomo w jakim stanie . Natomiast jesli komin ten nie jest zdylatowany od scian, to pewne,że ściany łączone z kominem popekają a wkład kominowy uchroni je' pozdrawiam Henryk
  2. Wiataj, ja mam podobny problem ze ścianą z BK. Jest to ściana gr.30 cm . Dom stał nieocieplony dwie zimy. Po pierwszej zimie na scianach zaczęły się pojawiać właśnie takie same peknięcia w postaci mikrorys na niektórych częściach muru. z czasem pojawało się ich coraz więcej. Bardzo się tym przejmowałem, ale po pewnym czasie przestały się pojawiać. Ja mysle,że u mnie to poprostu wina słabego podłoża / piasek/ ale fundamenty zrobiłem solidne. Teraz mam mury ocieplone styropianem i nie widzę problemu. Myślę, że w twoim przypadku rysy te powstają również na wskutek osiadania i pewnie nie jest to poważny problem. Zresztą kontaktowałem się z ludźmi, którzy wybudowali dom tak jak ja z BK i mają podobne problemy. Myslę, że jet to materiał szczególnie wrażliwy i wymagajżcy "reżimu" podczas murownia. Pozdrawiam. Henryk.
  3. A zostawiałeś 2-3 mm szczeliny na łączeniach płyt i przy ścianach?które to spoiny najpirw trzeba wypełnić elastyczną masą a wierzchnią warstwę sztywną spoiną? Przy podwieszanym suficie wcześniej czy później i tak powstaną rysy i pęknięcia.Jęśli nie jest jeszcze położona wełna to niewiele pracy, by to poprawić Pozdrawiam.
  4. Te spirale to po prostu normalna otulina z pianki uretanowej odpornej na wysoką temperaturę z wbudowanym drutem grzejnym podłaczonym do sieci. Rzeczywiście chroni rurę przed zamarznięciem. Proponuję szukać ich, tych otulin, w dobrych firmowych sklepach z materiałami instalacyjnymi.Pozrawiam. Rubus
  5. Moim zdaniem można murować ściany zewnętrze z maksa o podanej grubości jednak ściany wewnetrzne nośnie muszą być wykonane z materiału bardziej wytrzymałego np. z silikatu 2,2 lub 2,0. Myśle,że warto też w scianach zewnętrznych w ich któtszych długościach wstawić słupy żelbetonowe zbrojone i dokładnie połączone z wiencem i stropem. Oczywiście należy wtedy ocieplić min. 14 cm styropianem. Henio.
  6. holusio,dzieki za zainteresowanie sie moim postem. Oczywiście,gdzieś tkwi błąd w wykonaniu ściany z pustaków betonowych w moim domku. Może zbyt mała wytrzymałość użytej zaprawy lub nieopowiedniej jakości materiał, bo co ciekawe, mikrorysy pojawiają się tylko na ścianach zewnętrznych grubości pustaków 30 cm. Ściany wewnętrzne również wykonane są z tego samego materiału, ale grubości 24 cm i wszystko jest ok. Beton komórkowy firmy Prefabet, to bardzo, można powiedzieć wrażliwy materiał. Kontaktowałem się z innymi, którzy budowali tym materiałem, z tej samej firmy i problemy są podobne. Dlatego piszę, przy wykonywaniu murów z tego materiału należy bardzo rygorystycznie przestrzegać techologii robót. Pozdrawiam.
  7. Witam.ja budowałem pięć lat temu domek z betonu komórkowego Prefabet Koziemice. Był to beton komórkowy szer.30 cm kl. 590 i 600.Rzeczywiście, różne partie są bardzo różnej jakości z przewagą tej nieodpowiedniej. Trzeba bardzo uważać, aby nie murować " PROSTO Z SAMOCHODU" Materiał musi być wysezonowany, chroniony przed wilgocią. Ja wykonywałem mury na zaprawę cem-wap.,należy zwrócić uwagę,aby była ona o odpowiedniej wytrzymałości.Jest faktem,że pustaki przeznaczone do wykonywania tą metodą mają niezbyt dokładne wymiary.Ale ja otynkowałem ściany od wewnątrz tynkiem tradycyjnym.tj. cem-wap., co pozwoliło mi nieco wyrównać sciany.Jest to ściana gr. 30 cm + 10 cm styropianu. Dom stał ok. trzech lat nieotynkowany wewnątrz i nieocieplony zewnątrz. Czyli w dni deszczowe narażone były na wilgoć i zaciekanie wodą. Zauważyłem,że z biegiem czasu na powierzchni pustaków powstają dziesiątki mikrorys, tak jakby pustak rozsypywał się. Pojawiły się również grubsze rysy, ok. 1 mm i coraz to więcej. Z początku bardzo się tym przejmowałem,ale teraz ociepliłem i nie patrzę na to. Jesli zdecydujesz się na ten właśnie materiał do budowy domu, nie polecam również wykuwać bruzd na instalacje. To bardzo osłabia beton komórkowy. Generalnie - ja drugi raz nie budowałbym domu z tego materiału. Nie mogę wypowiadać się o innych producentach tego materiału, ja chcąc uzyskać informację właśnie w Prefabet Kozienice, nie mogłem się doprosić o podstawowe choćby wiadomości. Nie chcę niczego sugerować, wyrażm tylko swoje opinie.Życzę dużo radości przy budowie.Pozdrawiam.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...