Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

SwMichal

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O SwMichal

  • Urodziny 07.02.1974

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Bytom
  • Kod pocztowy
    41-907
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

SwMichal's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Płyty OSB nie są szkodliwe przecież posiadają aprobatę a ilość formaldehydu jest zgodna z normą :-D Będziecie truci zgodnie z normą Wybacz wiem to nic śmiesznego. Za bardzo nie ma co się przejmować bo teraz ze wszystkim tak jest. Od jedzenia przez wodę chemię po materiały budowlane. Od kilku lat piję wodę z butelki bo tej z kranu pić się nie da. Ale to ja jestem świrem bo przecież jest bezpieczna pod względem bakteriologicznym hmm no właśnie. Czy to wystarcza? Wracając tematu wątku jak wejdziesz na stronę producenta płyt OSB to oni tam umieszczają kartę produktu czy jakoś tak to się nazywa. Tam masz podaną ilość substancji szkodliwych. Osobną kwestią zostaje jak bardzo Ziutek z Krzyśkiem trzymają normę kiedy mają np ciężki poniedziałek. Zawsze można mieć szczęście i trafić na partię w której akurat oszczędzali. Dawno już to sprawdzałem ale trafiłem kiedyś na informację o ilości m2 niezabezpieczonej płyty która może być w pomieszczeniu żeby nie przekraczać dopuszczalnego stężenia formaldehydu. Zalepić pomalować dobrą farba i wietrzyć ale ekspertem nie jestem. Najlepiej nie mieć w domu. Z drugiej strony całe życie mieszkałem w Bytomiu...
  2. SwMichal

    Perlit

    Co jakiś czas pojawia się temat perlitu ale niestety nie ma specjalnego wzięcia. Nie znalazłem jednak żadnej informacji na ten temat. Zasypuje się stropy podłogi, pustki w trudno dostępnych miejscach i jeśli chodzi o użycie perlitu w ten sposób temat jest opracowany w dostatecznych szczegółach. Chciałem ocieplać dom z silki wełną mineralną. Można płyty na kołki ale znalazłem też metodę montowania między deskowanie na zewnątrz. A skoro robię już konstrukcję z drewna to czemu nie zasypać tego perlitem. Wielkie dzięki za dotychczasowe: informacje, próby, zdjęcia i filmy. U mnie raczej skończy się na ociepleniu podłogi perlitem oczywiście wg. przepisu adam-mk. Bardzo proszę o komentarze.
  3. Też mnie ten temat interesuje. Na forum omawiano już ten temat w innych aspektach. O ile pamiętam skończyło się tym że jest to nieopłacalne - cena do zysków. Pod poniższym linkiem bufor ziemny. Warto tez poczytać wątek o GWC. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?128763-Dom-energooszcz%C4%99dny-a-sezonowy-gruntowy-magazyn-ciep%C5%82a Jest tam też informacja o systemie ISOMAX. Polecam Ci tez poczytać o perlitobetonie do ocieplenia pod wlewką zamiast styropianu W sumie szkoda że tak małe zainteresowanie tego typu rozwiązaniami. No i mało realizacji z opisem i danymi jak się to sprawdza w praktyce. Moim zdaniem ogrzanie gruntu pod budynkiem kiedy instalacja solarna nadal dostarcza 25 stopni a zbiornik bufora nie jest już w stanie więcej przyjąć ma sens.
  4. No proszę. Pierwszy poniedziałek w nowym roku - jeden telefon i wszystko się wyjaśniło. Firma Ekobud z Grudziądza i producent styropianu ma w swojej ofercie szalunek tracony ze styropianu 150kPa. Tutaj film gdzie wszystko jest ładnie pokazane i wytłumaczone łącznie z wyliczeniem kosztów budowy i eksploatacji A tutaj strona internetowa na dole są dokumenty i inne informacje o tym produkcie i całym systemie budowy http://www.ekobud.com.pl/s/114/budownictwo_pasywne_i_energooszczedne Jeśli komuś nie przeszkadza budowa przy użyciu styropianu to świetna sprawa. Można też zamiast styropianu użyć XPS'a jeśli potrzeba poradzić sobie z większymi obciążeniami. Wykonanie ławy raczej będzie droższe niż tradycyjnie posadowionej na gruncie bo minimalna jej szerokość to 60cm.
  5. Ha ha ale miło gawędzicie W tym wypadku styropian to taki lekceważący substytut styroduru Tak myślę.
  6. Witam To mój pierwszy wpis na tym forum Niebawem będę budował swój dom i z dużą nadzieją i zainteresowaniem przyglądam się temu rozwiązaniu - ociepleniu pod ławą fundamentową. Minęło już sporo czasu od pierwszego wpisu w tym wątku i cisza. Mam nadzieję że uda mi się odświeżyć temat Do tej pory znalazłem w necie tylko kilka informacji na temat ocieplania xps'em. Tutaj strona internetowa firmy która jako jedyna w sieci nie ma najmniejszych problemów z wykonywaniem szalunku traconego z xps do okoła ławy http://www.praktech.pl Jeśli o mnie chodzi to pierwsze realizacje tego wykonawcy to partyzantka (akurat tutaj bez ocieplenia na ziemi) https://www.youtube.com/watch?v=TKesN0mZhks Później jest już lepiej - zdjęcie z pierwszej strony tego wątku oraz film https://www.youtube.com/watch?v=TKesN0mZhks Opisane jako Ekobud Grudziądz https://www.youtube.com/watch?v=q0hDGoIiWOk Jest też kościół pasywny w Nowym Targu posadowiony na xps'ie ale tam ława fundamentowa ma 300cm (w folderze zamieszczono detal izolacji ław i stóp fundamentowych) http://klasteroze.it.kielce.pl/upload/DOKUMENTY/SEMINARIA/11_05_2010/KOSCIOL%20PASYWNY%20NA%20ROWNI%20SZAFLARSKIEJ.pdf Rozmawiałem z architektem który to projektował i powiedział że nie ma najmniejszych problemów aby tak posadawiać budynek tylko trzeba to dokładnie policzyć. Z kolei "mój" architekt po konsultacjach z (jak powiedział) kilkoma kolegami konstruktorami stwierdził że nikt o tym nie słyszał i jest to ryzykowne, czytaj bzdury jakieś pan wymyśla tak się nie robi - wylać chudziaka i na to ława i po co to ocieplać. Sprzedawca styroduru firmy Dow podał z kolei informacje że do obliczeń przyjmuje się że po 50 latach styrodur traci (tu nie pamiętam dokładnie) 40-50% swojej wytrzymałości. Moje pytanie brzmi czy znacie przykłady zastosowania w praktyce inne niż powyżej, jest na to papier, ktoś to potrafi policzyć i dać gwarancje?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...