Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

d7d

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    11 440
  • Rejestracja

  • Wygrane w rankingu

    51

Zawartość dodana przez d7d

  1. To połączenie ma zupełnie inne proporcje niż to na drugim zdjęciu w pierwszym wpisie. Belki podłużne mają ograniczoną sztywność więc będą się uginać i będą skręcać poprzeczne belki i zginać słupy.
  2. Na czym polegał donos Inter-Decor Żory do skarbówki?
  3. W betonie to pewnie będziesz miał zamocowane słupy a pozostałe belki będą mocowanie między sobą i oparte (niby utwierdzone) w słupach. Połączenie belek ze słupami są różne na górnym i na dolnym są różne. Połączenie wg dolnego rysunku łatwo się rozpadnie.
  4. Jest to ściana wewnętrzna mieszkania czy wspólna ściana z sąsiadem? Jaka grubość ściany?
  5. @michal.bdg chyba nikt tego Tobie nie policzy na FM. Zadanie dla projektanta konstrukcji.
  6. Boty, boty, boty w akcji a Redakcja ciągle śpi!
  7. Trzeba pytać u dostawców mediów.
  8. @laaik może oddaj sprawę do sądu? @janchrobry w jakiej okolicy gge smart jest znany ze swoich praktyk?
  9. Gotowy budynek to też kwestia gustu. Jednemu się spodoba lub nie będzie zwracał uwagi a drugiemu się nie spodoba. W pierwszej kolejności powinna być wizualizacja 3D. Masz już projekt to są pokazane elewacje i wtedy możesz wstępnie ocenić jak to wygląda. Elewacje pokazują też proporcje ścian, połaci dachu i wzajemne relacje.
  10. Ceny pomp ciepła to jakaś abstrakcja. To nie są jakieś kosmiczne technologie i drogie materiały do produkcji. Do tego producent ustanawia wysoko cenę katalogową a później pojawiają się oferty z cenami stanowiącymi np. 50% ceny katalogowej lub jeszcze tańsze. Dotyczy to i tych markowych i tych niemarkowych.
  11. "oraj" sobie. Będziesz miał uciechę satysfakcję. PS Niektórzy mają jakieś dziwne skłonności. Muszą bezsensownie wygadać się i uzewnętrznić w internetowych mediach.
  12. Ponosi Ciebie wyobraźnia. Poznałeś nowe słowo hipokryzja i teraz cieszysz się? Nie rozumiesz stosowanego słownictwa. Cytujesz bez zrozumienia różne posty dotyczące różnych sytuacji. "zaorasz" rozwijasz się
  13. Masz urojenia? Czy ja bronię nadprodukcji z kolektorów słonecznych? Nadprodukcja ciepła w kolektorach słonecznych jest znanym zjawiskiem. Awaryjnie można zasłaniać kolektory. Nikt normalny nie montuje 10 czy 20 kolektorów dla potrzeb własnej rodziny. A z off-gridem czasami jest tak, że się montuje PV ile się da bo tanie są. Marnują "darmową" energię (mają prawo marnować) albo montują zasobnik c.w.u. na 500 lub na 1000 litrów zużywając 100 litrów ciepłej wody dziennie. A może po cichutku wpuszczają do sieci? Można bez pomyślunku wydawać pieniądze na off-grid i na magazyny energii bo tanie są i nie musi mieć to logicznego i finansowego uzasadnienia. Jest wolność. Zachęcasz aby nie odpowiadać a później chętnie posłuchasz? Twoja wypowiedź dotyczyła sąsiadów którzy podobno się nie myją. Nie znasz tych sąsiadów ale wiesz, że nie myją się.
  14. 3 fazy na sprężarkę i na grzałki czy tylko na grzałki? LG ma 3 fazy od 12 kW dla splita i od 9 kW dla mono.
  15. Nie zrozumiałeś intencji. Nie trzeba donosić wody aby się umyli tylko można sąsiadom dać 4 wiadra ciepłej wody bo jest ogrzana za darmo. Przeczytaj jeszcze raz co można zrobić z nadwyżką ciepła z kolektorów słonecznych. Cytujesz wybiórczo bo nie rozumiesz tego co cytujesz czy cytujesz tak aby pasowało do własnych teorii?
  16. Oddawanie prądu do sieci: żartowałeś że nigdy nie będziesz oddawał czy jednak zmieniłeś zdanie bo przemyślałeś? @chcialbympompe ma rację!
  17. Kocioł na cele c.w.u. oddaje 24 kW ale na grzanie wody praktycznie idzie np. 21 kW a reszta to straty.
  18. Może to jest przy granicy Warszawy? Radojewo Stare Miasto Poznań - 350 - 500 zł/m2. Kórnik pow. poznański - 100 - 500 zł/m2
  19. Kocioł gazowy nie ma sprawności 100% ale niewiele to zmieni w czasie podgrzewu. Przy sprawności 88% teoretycznie będzie to odpowiednio 24 i 20 minut. W praktyce ogrzanie 150 litrów wody pewnie potrwa dłużej. Różnica w cenie kotłów znikoma.
  20. Chciałby mieć tylko 1/4 udziału ale "służebność" chciałby mieć "normalną". Pewnie, że 1/4 udziału to dużo mniej niż 1/2 udziału. Sąsiedzi wyceniają koszt działki z drogą na poziomie cen działek budowlanych czyli może 100 zł/m2 a może 300 zł/m2 a może więcej. Wiadomo, że droga wewnętrzna (?) szerokości 4-5 m i długości kilkaset metrów jest tańsza niż szerokości 6 metrów. Jeżeli zakładamy że droga ma mieć szerokość np. 4 m i długość ok. 300 m to jest ok. 1.200 m2. Udział 1/4 to 300 m2 i ma to kosztować ok. 100.000 zł (lub więcej lub mniej). 100.000 zł / 300 m2 = 333 zł/m2. Nie wiemy gdzie jest ta działka i jakie są ceny w okolicy. Chyba nie sądzisz, że ktoś będzie sprzedawał udział w działce w cenie 10 zł/m2 (100 tys. zł/ha)
  21. Szybciej woda się zagrzeje. Droższe kotły serii Exclusive typu VC 20CS/1-7 mają lepsze zasobniki c.w.u. Mają mniej strat własnych.
  22. Może Vaillant VC 20CS/1-7 - ma 24 kW do grzania c.w.u. i startuje od 2,8 kW dla c.o. przy 50/30°C.
  23. Chyba jednak nie żartował z tym, że nic nie odda do sieci. Ale możesz mieć rację że "żartował". Czasami trudno zrozumieć co @prokurator pisze i myśli bo ma problem z językiem polskim. Na opadajomce "rynce i cycki" nie mam rady.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...