Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Witos

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3 910
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Witos

  1. Dokładnie chodzi mi o coś takiego . Z tym że do tego urządzenia muszę podłączyc tego eurostera i pompę oraz czujnik temperatury z bufora który wskaże czy już jest ciepła woda. Nie bardzo się znam co gdzie mógłbym podłączyć ( chyba że mam schemat) Schemat podłączenia dla euroster 4040 wygląda następująco. (Foto).
  2. Ok ale gdy w buforze będzie zimna woda to pompa i tak będzie ją pchała w tym przypadku gdyż ma info< pchać> , Stąd moje pytanie co bym jeszcze mógł do tego dołożyć z czujnikami temperatury zładu wody żeby to szło jak będzie woda na tyle ciepła (zadana temp) żeby ogrzewało. Rozumiemy się?
  3. Potrzebuję podłączyć i skonfigurować pompę obiegową wilo do ogrzewania podłogowego. Posiadam pompę i sterownik pokojowy Euroster 4040 przewodowy. Brakuje mi jeszcze jakiegoś sterowania do którego mógłbym podłączyć ten sterownik pokojowy i pompę. I tu nasuwa się pytanie co potrzebuję? Wszystko co do tej pory oglądałem nie ma miejsca na podłączenie sterownika pokojowego. Zasilanie to bufor ciepła z grzałkami elektrycznymi przez pompę kierowane na zawór trójdrogowy który ma własne sterowanie (afriso ACT343). Więc brak pieca i jakiegokolwiek sterowania.Prosze o pomoc. Pozdrawiam
  4. Witam Kto budował płyte izolowaną xps-em i mógłby się podzielić kosztem robocizny i materiałów z tego roku . Dajcie foto jak możecie i wielkosc oraz grubosci warstw. Pozdrawiam
  5. Panie Andrzeju Belki między sobą będą połączone na wręby. A rozpiętości w świetle budynku to 4,20m x 9m. Pokrycie blacha na kliki. gdybym dał do tego ocieplenie z PIR to raczej nic dźwięków nie pochłonie. Można to ustabilizować bardziej. Łączniki ciesielskie od dołu a od góry śruby. Można dodatkowa to skleić w sztywną ramkę dla której oparciem były by grubsze krokwie na spodzie? Pozdrawiam
  6. Myślałem o czymś takim żeby nad belkami były takie poprzeczne "płatwie" i one by wystawały od frontu z tym zę byłyby pocieniane poza scianą. I nad tym dopiero druga para krokwi nieco cieńsza i dalej to już klasyka membrana kontrłaty łaty itd.
  7. Wszystko fajnie i konstrukcyjnie poprawnie ale wizualnie taki dach wygląda przytłaczająco. Zwłaszcza ze chcę wyciągnąć okap poza. gdybym okap robił równo ze ścianą to niema problemu.
  8. Witam Mam zamiar zrobić taki dach żeby od strony wnętrza było widać belki przynajmniej wysokie na 10 cm. Między belkami deski i nad tym izolacja 35 cm wełny. Mam już pewien pomysł ale nie chcę go teraz zdradzać, Mam nadzieje ze rozwinie się tu jakaś dyskusja i dojdziemy do rozwiązań bardzo optymalnych. Jak ktoś ma jakieś pomysły to proszę przedstawić. To co do tej pory widziałem w internecie mnie jakoś nie przekonuje ani blachy ani wkręty na metr. rysunki czy zdjęcia mile widziane Uprzedzę fakty PIR nie biorę pod uwagę ze względu na słabą izolację akustyczną.
  9. Ręce opadają. To nie poziomy na działce decydują o tym jak ma byc usytuowany budynek na działce. Od wschodu to się projektuje sypialnie. Od pólnocy garaże i pom gospodarcze a od południa salon. Ale gratuluje pomysłu.
  10. Zdanek wyślij mi na priv emila to Ci wyśle taki budynek w p-dfie
  11. I to jest właśnie skandal, dlatego usunę je do PNB Chyba ze do tego czasu zmienią się WZ . Dzięki Jacenty za pomoc ,bardzo mi pomogłeś przy tej płycie.
  12. Obawiam sie tych skroplin. Mówimy o kominie spalinowym do kominka. I rozważam dwie opcje z czego ta na xpsie bardziej mi by odpowiadała. XPS o zwiększonej nośności. Rurką odprowadzam skropliny poza fundament w grunt rodzimy. Fundament szerokości komina ale odizolowany dajmy 2x 2,5 xps w pionie zdylatowałem od płyty. Ale jak twierdzisz ze może być na płycie to pogrubię płytę i dozbroję pod fundamentem. Nie wiem czemu go dylatuję wydaje mi się ze komin nie stoi sztywno tylko wykonuje delikatne ruchy i to może powodować naciski na płytę i ścinanie.
  13. Ok Jacenty te "ławy" w płycie mają 25 cm wysokości a zatem są o 10 cm wyższe od płyty. Ni wiem czy to aż tak podraża konstrukcje. Kontsruktor jeszcze tego nie widział. To jest na razie taki brudnopis projektu. Faktycznie tego ocieplenia nawaliłem trochę za dużo już zabrałem 5 cm. Mam pytanie czy pod podstawę komina schiedla wys 5,5m pod jego fundament dawac płytę xps czy stawiac na chudziaku. Kwestia skroplin podpowiada ze chudziak i odwodnienie rurką w poniżej oraz odizolować od płyty xps-em w pionie? Zaraz zrobię poglądowy rysunek żeby nie było niedomówień.
  14. Nic nie wspominałem o ociepleniu od wewnątrz. Płyta jest już podłogą. Coś pokręciłeś z wątkami.
  15. To jest projekt wstępny pod parterówkę ściany z bk reszta drewniane łacznie ze stropem nieużytkowym rozpietości miedzy scianami 4,2 plyta w rzucie jest H . Te pogłębienia są pod ścianami nośnymi co do grubości izolacji to pewnie urwę z 5 cm. Edit A to "pocienienie" jest nie dlatego żeby urwać betonu tylko żeby zmniejszyć bezwładność. Ja nie uważam ze jest bez sensu.
  16. Jacenty , to nie jest pod szkieleciaka.
  17. Na tak zadane pytanie najlepszą odpowiedzią będzie. Użyj forumowej wyszukiwarki. A gdy już będziesz miał jasno określone cele zacznij zadawać pytania zakładać nowe wątki gdy temat okaże się rozwojowy. Polecam na pierwszy ogień zabrać się za studiowanie płyty fundamentowej. Ze swojej strony wrzucę Ci moją koncepcje. Po analizie pewnie dojdziesz do wniosku ze najlepiej postawić "szkieleta na szklankach" Pozdro
  18. Otóż właśnie taka płyta była projektowana pod budynek z gazobetonu ze stropem terriva z małym poddaszem użytkowym do90m2 Stąd moje pytanie. Nie wiem czy w tym budynku była płyta grzewcza. I mniemam ze to o właśnie płytę grzewczą lub jej brak się rozchodzi.
  19. Witam Mam pytanie do zorientowanych. zauważyłem że czasem robi się płytę z pobłębionymi szalunkami pod zbrojenie ścian. zaś srodek płyty jest sporo cieńszy. I moje pytanie brzmi od czego to zależy czy od "widzimisie" czy od konkretnej sytuacji?
  20. Nastawa na nadajniku do pieca jest 18 ale nie wiem czy osiąga bo gdy wstaje to piec juz podgrzewa podłogę. Chodziło mi o to żeby piec się nie załączał w nocy. Przepraszam za dość nieprecyzyjne dane. Odnośnie kominka to średnio podałem 4 metry, bo tak na oko mierze ze tyle schodzi tego akurat nie kontroluje. Masz inaczej - podziel się w sposób jaki ja uczyniłem.
  21. Witam Niebawem minie 10 lat od założenia tego wątku. Wypadłem co prawda z obiegu przez ten czas ale może ktoś z obecnych dobrze zorientowanych forumowiczów napisałby skrótowo co się zmieniło przez te kilka lat w pompach ciepła. Ewentualnie znalzłby się ktos kto ma tą pompę juz kilka lat i oszczędza na inwestycji. Moja propozycja jest taka zróbmy kosztorysy 10 letnie (łącznie - jeżeli ktoś prowadzi) ile kosztuje nas ogrzewanie jaka powierzchnia kubatura ogrzewanego budynku rodzaj ścian, izolacji oraz wentylacja i ile go kosztowała instalacja zobaczmy jak to wychodzi w życiu a nie marketingowym bełkocie. Czymkolwiek ogrzewacie zróbmy takie porównanie. To moze być bardzo ciekawa lekcja. Osobiście mam takie coś: ogrzewanie gazowe piec kondensacyjny de dietrich. ogrzewanie niskotemperaturowe podłogowe i ścienne ( bez grzejników) do tego dochodzi cwu ( ale nie jestem w stanie odliczyc ) + kominek okazjonalnie bez rozprowadzenia podgrzewania wody itp zuzycie paliwa gaz 1100 m 3 rocznie zurzycie drewna do 4 kubików rocznie średnia temperatura 18 noc dzień 23 powierzchnia 160 m2 x 2,7 wys pomieszczen wentylacja mech bez rekuperacji ale z GWC ściany 24 suporeks + 15 styropian okna 2 szybowe. koszt instalacji piec + kominek około 15.000 koszt roczny co + cwu ( z drewnem) do 3200 pln - ( bez rachunków za wodę do cwu) Jak do tego wychodzi pompa ciepła lepiej czy gorzej ? Pozdrawiam i dzięki za kontynuacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...